DIYWykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Czyli zrób to sam. Dyskusje na temat własnych konstrukcji oraz modyfikacji, napraw sprzętu.
Awatar użytkownika

Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#61 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Audio Autonomy » sob 12 sty 2019, 16:44

Zdaje się, że wszystko jest w porządku. Jedyne do czego bym się przyczepił, to gniazdo zasilające. Bez bezpiecznika też będzie to działać oczywiście, ale jednak wolałbym użyć gniazda z bezpiecznikiem, np. takiego: https://www.modushop.pl/schurter-gniazd ... -2100.html. Furutech jest tu zbędny. Gdzieś też trzeba umieścić włącznik (może być osobno lub zintegrowany z gniazdem IEC).
Mam jeszcze kilka sugestii, ale to chyba będzie mi łatwiej wyjaśnić telefonicznie niż pisząc tutaj. Zadzwoń do mnie w wolnej chwili to obgadamy pozostałe szczegóły :)
Pomagamy usłyszeć więcej
facebook.com/AudioAutonomy
audioautonomy.com
Analogowo: produkcja i serwis wzmacniaczy lampowych - renowacja gramofonów - okablowanie na bazie drutów Neotech

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#62 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Simpson » sob 12 sty 2019, 22:54

Dzięki za odpowiedź.

W takim razie zamawiając u nich obudowę kupię też gniazdo z włącznikiem i bezpiecznikiem, od razu mi je tam umieszczą, będzie najlepiej.

Z chęcią posłucham porad, odezwę się w takim razie na dniach telefonicznie. Będę miał oczywiście kilka pytań tzw "kosmetycznych"

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#63 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Simpson » czw 24 sty 2019, 07:53

No w końcu złożyłem zapytanie w sklepie o wycenę obudowy (wykonanie otworów na gniazda RCA i zasilające) i sądzę, że do końca tygodnia zamówienie będzie realizowane. Także jak dobrze pójdzie, w następnym tygodniu zabiorę się za lutowanie pasywki.

Awatar użytkownika

Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#64 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Audio Autonomy » czw 24 sty 2019, 08:35

Ekstra!
Jeszcze tylko jeden lub dwa wieczory spędzone na składaniu, lutowaniu i gra muzyka :)
Pomagamy usłyszeć więcej
audioautonomy.com
Analogowo: produkcja i serwis wzmacniaczy lampowych - renowacja gramofonów - okablowanie na bazie drutów Neotech

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#65 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Simpson » czw 24 sty 2019, 09:00

@Audio Autonomy , dokładnie ;)

Szybki mail, szybka odpowiedź do mnie dotarła (z wyceną). Niestety musiałem zmienić obudowę na wyższą, gdyż gniazdo zasilające nie weszłoby w tą o niższej wysokości. Obudowa będzie taka:

https://www.modushop.pl/obudowa-economi ... ebrny.html

Dodatkowo zamówiłem tulejki, śrubki, nakrętki, wałki, przedłużacz osi itp.

Kontakt bardzo dobry ze sklepem, chyba z 30 min siedziałem na telefonie. Taka "inżynierska" rozmowa ;) ...na pewno z mojej strony :lol:

Martwi jedynie to, że w rozmowie usłyszałem, że roboty mają po pas, także optymistyczny termin dostawy to tak ze dwa tygodnie, nawet trzy. Mimo wszystko optymistycznie na to patrzę.

Także czekamy na dostawę i za lutowanie od razu trzeba będzie się zabrać.

Awatar użytkownika

Ho-Lec
Poszukiwacz Audiolub

#66 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Ho-Lec » czw 24 sty 2019, 10:25

@Simpson podziwiam za wytrwałość
Ja poszedłem po lini najmniejszego oporu i odbieram to dzis
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-prze ... yhlI9.html
Tam gdzie dziś piętrzą się góry, będą kiedyś morza tam gdzie dziś wełnią się morza, będą kiedyś pustynie. A głupota pozostanie głupotą.
Andrzej Sapkowski – Krew elfów

Awatar użytkownika

Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#67 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Audio Autonomy » czw 24 sty 2019, 12:30

Simpson pisze:
czw 24 sty 2019, 09:00
Kontakt bardzo dobry ze sklepem, chyba z 30 min siedziałem na telefonie.
Dokładnie, też mam pozytywne doświadczenia w temacie kontaktu z Modushopem. A długie terminy tylko potwierdzają to, że są fachowcami w tym co robią i mają w związku z tym dużo pracy.

@Ho-Lec, Ty wybrałeś gotowe rozwiązanie, a my tu wałkujemy wersję dla masochistów, którzy mają spore pokłady cierpliwości. Każdy znajdzie coś dla siebie :)
Pomagamy usłyszeć więcej
audioautonomy.com

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#68 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Simpson » czw 24 sty 2019, 14:19

Ho-Lec pisze:
czw 24 sty 2019, 10:25
Simpson podziwiam za wytrwałość
No jak to by wyglądało, gdybym coś takiego rozpoczął i tego nie skończył ;) Wstyd by tylko pozostał ;)

@Ho-Lec, na AliExpress widziałem te pasywki do kupienia, nawet taka myśl zaświtała z raz, jednakże @Audio Autonomy dobrze to opisał:
Audio Autonomy pisze:
czw 24 sty 2019, 12:30
my tu wałkujemy wersję dla masochistów, którzy mają spore pokłady cierpliwości. Każdy znajdzie coś dla siebie :)
Tyle czasu już to trwa, że określenie jak najbardziej tu pasuje :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika

Ho-Lec
Poszukiwacz Audiolub

#69 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Ho-Lec » czw 24 sty 2019, 21:11

Ja swoj pre już odebrałem i powiem, że audiolubi to specyficzni ludzie, w pozytywnym tego słowa znaczeniu:) jest czwartek wieczór człowiek widzi mnie pierwszy raz w życiu, ale gadka klei sie od razu zaczyna puszczać ulubione nagrania, preampy które wykonał, tylko czasu brak :) mam nadzieję że kiedyś teleporty jak z Star trecka będą w każdym domu :)
Sorry za offtop, postaram się na temat pre cos napisać
Tam gdzie dziś piętrzą się góry, będą kiedyś morza tam gdzie dziś wełnią się morza, będą kiedyś pustynie. A głupota pozostanie głupotą.
Andrzej Sapkowski – Krew elfów

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#70 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Simpson » sob 23 lut 2019, 19:39

No otrzymałem w końcu wycenę wykonania obudowy z otworami. Trochę zeszło, gdyż nastąpił problem komunikacyjny. Z jakiegoś względu nie dochodziły maile ode mnie. Chłopaki mocno zarobieni, ale już przystępują do wykonania.

Także niecierpliwie czekam na efekty. Obawiam się jedynie braku czasu w ostatnich i przyszłych tygodniach.

Awatar użytkownika

Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#71 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Audio Autonomy » ndz 24 lut 2019, 12:10

Świetnie, że prace idą na przód.
Chyba wszyscy cierpimy na ciągły brak czasu, ale myślę, że tutaj nie ma pośpiechu. Na spokojnie - wcześniej czy później uda się wreszcie zakończyć budowę pasywki :)
Czekam na kolejne wieści z frontu!
Pomagamy usłyszeć więcej
audioautonomy.com

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#72 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Simpson » sob 02 mar 2019, 21:45

Ostatnie części się wykonują, także niebawem sądzę, że lutowanie pierwszej sekcji nastąpi. Tylko kiedy tego słuchać... ;)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#73 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Simpson » pt 08 mar 2019, 22:07

...no w końcu, obudowa doszła dzisiaj, ale jeszcze nawet czasu nie było jej rozpakować ;) postaram się jutro wrzucić jakąś fotę i oby czas pozwolił, aby na dniach do niej przysiąść.

Kurczę, sprzęt muszę odpalić i przypomnieć sobie jak to brzmi, aby wyłapać co się da po podłączeniu pasywki, ale jeszcze trzeba ją polutować.... i tu zaczną się schody. Na szczęście mamy fachurę na forum- @Audio Autonomy , także na pewno korzystając z porad dam radę :D

Awatar użytkownika

mario33lgw
Czeladnik Audiolub

#74 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: mario33lgw » sob 09 mar 2019, 19:30

Mogę taki malutki offtop ?

Cyz taki mini-preamp/regulacja głośności móglby zawierać element zdalnego sterowania poziomem głośności (na ir z pilotem) oraz wskaźniki wysterowania ? Takie tam marzenia weekendowe...
Stereo: Sansui Alpha AU-607XR + Harbeth Monitor M30.1
Streaming & DAC: Lumin D1
Analog: Technics SL-1410mk2 + Ortofon Stylus 20
KD: Denon AVR-X4400H + Monitor Audio Bronze 5.1

Awatar użytkownika

Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#75 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Audio Autonomy » ndz 10 mar 2019, 11:25

Dawaj jakieś zdjęcie @Simpson 8-)
Jak będą jakieś wątpliwości podczas składania i lutowania, to wal śmiało. Wspólnymi siłami szybciutko uporasz się ze składaniem i będzie można grać!

mario33lgw pisze:
sob 09 mar 2019, 19:30
Takie tam marzenia weekendowe...
@mario33lgw - zarówno zdalne sterowanie głośnością jak i wskaźniki wysterowania mogłyby się znaleźć w takim preampie. Marzenia są po to, żeby je spełniać :)
Pomagamy usłyszeć więcej
audioautonomy.com

ODPOWIEDZ