• Administrator
  •  
    Pomagamy Naszemu forumowemu koledze - 1% podatku można z pożytkiem przekazać pod właściwy adres.

Szczegóły tu: Pomagamy Audiolubowi

DIYWzmacniacz lampowy od Audio Autonomy

Czyli zrób to sam. Dyskusje na temat własnych konstrukcji oraz modyfikacji, napraw sprzętu.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#91 Wzmacniacz lampowy od Audio Autonomy

Post autor: Audio Autonomy » pt 05 paź 2018, 15:02

Ostatnio mało było o samej muzyce, więc... w ostatnich dniach, pracę umilają nam dwie genialne płyty. Obie w wydaniu winylowym, obie nagrane i wytłoczone w Polsce. I to chyba ich wszystkie cechy wspólne :)

Pierwszą z tych płyt jest "Sno-powiązałka" - drugie studyjne wydawnictwo od Voo Voo (trzecie w ogóle, jeżeli liczymy też album koncertowy z 1987 roku). Genialny album koncepcyjny ze snem w postaci motywu przewodniego. Muzyka dosłownie snuje się z rowków winyla i delikatnie łaskocze nasze muzyczne podniebienie... łohoho, ale pojechałem z tym opisem :) Na nic zdadzą się jednak moje mizerne próby opisania tej muzyki. Tego po prostu trzeba posłuchać.

Obrazek

Drugim krążkiem jest "Drums Dream" Czesława Bartkowskiego. Usłyszeć jednak tu możemy również takie osobistości jak Adam Makowicz czy też Tomasz Stańko.
Uwielbiam muzykę opartą w dużym stopniu na instrumentach perkusyjnych. Zazwyczaj jest ona bardzo energiczna i dynamiczna. Tutaj również nie brakuje tej bębnowej energii wcale. Jest do tego niesamowity klimat, który sprawia, że czas płynie wolniej i chce się zapętlać tą muzykę bez końca.
Ciekawostką jest to, że sporo elementów tej muzyki możemy znaleźć w samplach wrocławskiego zespołu Skalpel. Chłopaki widzieli co dobre w polskim jazzie :)

Obrazek
Pomagamy usłyszeć więcej
audioautonomy.com

Awatar użytkownika

Autor tematu
Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#92 Wzmacniacz lampowy od Audio Autonomy

Post autor: Audio Autonomy » ndz 30 gru 2018, 14:00

Dawno nic tu się nie działo, ale to nie dlatego, że temat wzmacniacza umarł. Właśnie kończę projekt obudowy, która będzie się mocno różnić od tej, w którą został upakowany nasz prototyp. Będzie więcej drewna, a kształt będzie zupełnie inny. Jednak lampy i trafa w dalszym ciągu nie będą schowane i będą stanowić ozdobę całego wzmacniacza.
Nie zapadła jeszcze finalna decyzja odnośnie wyboru lamp mocy... muszę jeszcze kilka rzeczy przetestować. Póki co mogę tylko zdradzić, że będzie to coś ciekawszego od 6CA7 Electro Harmonixa :roll:

Na usprawiedliwienie swojej opieszałości w dokończeniu pracy nad wzmacniaczem... cóż, nie mam dobrego usprawiedliwienia. Chyba tylko ta cała góra gramofonów, która czeka na dokończenie, jakoś mnie tłumaczy.

"A teraz coś z zupełnie innej beczki"... korzystając z okazji pochwalę się obudową do Adama, którą właśnie kończę :D
Tak wyglądał przed zabiegiem odmładzającym:
Obrazek

A tak wygląda teraz, przed ostatnim woskowaniem i polerowaniem:
Obrazek
Pomagamy usłyszeć więcej
audioautonomy.com

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#93 Wzmacniacz lampowy od Audio Autonomy

Post autor: Simpson » ndz 30 gru 2018, 18:50

No proszę. Szacun. Ta obudowa po renowacji wygląda lepiej niż świetnie. Aż nie do wiary, że to to samo.

ODPOWIEDZ