DIYKlony urządzeń

Czyli zrób to sam. Dyskusje na temat własnych konstrukcji oraz modyfikacji, napraw sprzętu.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Ho-Lec
Poszukiwacz Audiolub

#1 Klony urządzeń

Post autor: Ho-Lec » wt 10 paź 2017, 21:01

Witam kolegów przeglądając serwisy internetowe trafiłem na ta ofertę
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6993453867
Było nie było to klon urządzenia za 80 ty za mniej niż 10% wartości chciałbym zapytać Was czy miał ktoś do czynienia z takimi konstrukcjami i jak wypadają one jakościowo. Dodatkowo czy jest ktoś w stanie określić jakość pod zespołów ?
Pozdrawiam
Tam gdzie dziś piętrzą się góry, będą kiedyś morza tam gdzie dziś wełnią się morza, będą kiedyś pustynie. A głupota pozostanie głupotą.
Andrzej Sapkowski – Krew elfów

Awatar użytkownika

Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#2 Re: Klony urządzeń

Post autor: Audio Autonomy » śr 11 paź 2017, 10:44

Klonowanie drogich urządzeń jest dosyć popularne wśród osób zajmujących się DIY, a wzmacniacze Accuphase cięszą są tu chyba wyjątkową popularnością.
O jakości takich urządzeń nie będę się wypowiadał, bo mogę tu kogoś skrzywdzić. Wszystko zależy od tego kto i jak składał takie urządzenie. Pytanie jaki został użyty schemat, jaka jest jakość montażu, itd. Elementy mogą być użyte bardzo dobre, ale to jeszcze nie gwarantuje sukcesu.
Jeżeli jednak wszystko jest zrobione tak jak należy, to można uzyskać w ten sposób bardzo dobry sprzęt (być może nawet lepszy od oryginału) za ułamek ceny fabrycznego urządzenia. Oczywistym faktem jest to, że te 80 tyś. płacimy też za samą markę i jej renomę. W przypadku wyrobu DIY, za tą markę już nie musimy płacić.
W przypadku tej konkretnej aukcji, wydaje mi się, że cena jest w porządku. Dobrze jednak by było posłuchać tego wzmacniacza przed ewentualnym zakupem.

P.S. Przyznam się, że sam kiedyś przymierzałem się do sklonowania E-450. Plany się jednak zmieniły i skręciłem w stronę lamp :D
Pomagamy usłyszeć więcej
facebook.com/AudioAutonomy
audioautonomy.com
Analogowo: produkcja i serwis wzmacniaczy lampowych - renowacja gramofonów - okablowanie

Awatar użytkownika

Autor tematu
Ho-Lec
Poszukiwacz Audiolub

#3 Re: Klony urządzeń

Post autor: Ho-Lec » śr 11 paź 2017, 11:10

Ciekawi mnie dlaczego sprzedający tak długo nie może sprzedać tej integry, czy ludzie nie za bardzo wierzą takim "tworom" czy bardziej jest coś nie tak z samym wzmacniaczem., chociaż ty Audio Autonomy stwierdziła że elementy wydają się być w porządku. Jeżeli się nie mylę @Angel miał styczność z oponami Accuphase trafiłem na jakieś stare posty z innego forum.
Tam gdzie dziś piętrzą się góry, będą kiedyś morza tam gdzie dziś wełnią się morza, będą kiedyś pustynie. A głupota pozostanie głupotą.

Awatar użytkownika

Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#4 Re: Klony urządzeń

Post autor: Audio Autonomy » śr 11 paź 2017, 11:36

Ho-Lec pisze:
śr 11 paź 2017, 11:10
Ciekawi mnie dlaczego sprzedający tak długo nie może sprzedać tej integry, czy ludzie nie za bardzo wierzą takim "tworom"
Jest dokładnie tak jak piszesz. Ciężko jest sprzedać coś co nie ma "metki". Tym bardziej, że nie jest to mimo wszystko tania zabawka. Ludzie wolą wybrać sprawdzone i pewne produkty. Jeżeli @Angel miał okazję słuchać jakichś klonów Accu, to może się wypowie w tym temacie.
Pomagamy usłyszeć więcej
facebook.com/AudioAutonomy
audioautonomy.com
Analogowo: produkcja i serwis wzmacniaczy lampowych - renowacja gramofonów - okablowanie

Angel

#5 Re: Klony urządzeń

Post autor: Angel » śr 11 paź 2017, 21:29

Ja miałem klon końcówki mocy Pass Aleph 5. Kondensatory :Elna, Silver Mica, transformator 800 W audio.
A moc w czystej klasie A to 85 W i 4 ohmy oraz 65 W 8 ohm
Ale dałem za nią 1500 zł. Nie wiem czy było warto, ale chyba tak, bo grało świetnie. Początkowo współpracowała z pasywką na rezystorach a później z przedwzmacniaczem Classe Audio CP - 35 mkII. Grałem torem zbalansowanym. CD, to był wówczas Meridian 508.20.

Jednak dać 6300 zł za końcówkę mocy i do tego nie wiadomego pochodzenia, to naprawdę ryzyko. Rzeczywiście może jest świetnie zrobiona i nawet gra podobnie jak oryginalna, ale nie wiadomo.
Trzeba także pamiętać, że taka końcówka musi mieć odpowiednie towarzystwo. Czyli resztę toru odpowiedniej klasy a co za tym idzie trzeba by wydać sporo już pieniędzy na cały zestaw.

Poniżej kilka zdjęć końcówki, którą kiedyś miałem. Na jednym z nich widać przewód zasilający Stand Art Moc 3.
Przepraszam za słabą jakość fotografii, ale robiłem je chyba jakimś telefonem.
Załączniki
Pass Aleph5 klon a.jpg
Pass Aleph5 klon b.jpg
Pass Aleph5 klon c.jpg
Pass Aleph5 klon d.JPG

Awatar użytkownika

Metka
Junior Audiolub

#6 Re: Klony urządzeń

Post autor: Metka » śr 11 paź 2017, 22:15

Awatar użytkownika

Autor tematu
Ho-Lec
Poszukiwacz Audiolub

#7 Re: Klony urządzeń

Post autor: Ho-Lec » pt 13 paź 2017, 15:41

@Angel ta końcówka wygląda całkiem całkiem :) mogę zapytać co skłoniło cię do sprzedaży? Czy tylko poszukiwanie nowego brzmienia ?

Angel

#8 Re: Klony urządzeń

Post autor: Angel » pt 13 paź 2017, 18:01

Skłoniły mnie do sprzedaży dwie sprawy. Na pewno poszukiwanie nowego brzmienia. Bo kupiłem później kloca, końcówkę Kenwood L-1000M.
Ale jak może gdzieś wcześniej czytałeś nie byłem zadowolony. Kenwood grał szybciej i potężniej. Ale chyba nic poza tym.
Żałowałem później, że sprzedałem tego klona. Grałem nieraz muzykę do 3:00 rano, gdy o 5:30 trzeba było wstać do pracy. Taka muzykalna bestia.
No, ale pierwowzór był projektowany przez samego Nelsona Pass'a, więc co się dziwić :D
Lecz sprzedałem tę końcówkę także dlatego, że co drugi trzeci raz podczas włączenia (gdy nie trafił w fazę, jak to określił jego "konstruktor", pan Janusz R.) wywalało bezpieczniki w domu. Bo był to wzmacniacz bez zabezpieczeń. Podobno dlatego tak zrobiony, bo one trochę psują dźwięk. Mogłem co prawda zamontować we wzmacniaczu moduł miękkiego startu, ale nie zdecydowałem się na to. Szkoda.
Do dziś wspominam ten wzmacniacz, ten dźwięk z dużym sentymentem.

ODPOWIEDZ