DIYSven mc-20 zawiesiły się

Czyli zrób to sam. Dyskusje na temat własnych konstrukcji oraz modyfikacji, napraw sprzętu.

Autor tematu
Damian27
Nowicjusz Audiolub

#1 Sven mc-20 zawiesiły się

Post autor: Damian27 » pn 04 sty 2021, 14:30

Cześć,

tak jak w temacie, mam głośniki Sven mc-20. W czasie odtwarzania muzyki po prostu wyłączyły się. Na ekranie widać tylko kreseczki takie jak w trybie czuwania, lecz z tą różnicą, że te kreseczki nie mrugają jak zawsze, a świecą się przez dłuższy czas i tylko na moment znikają, żeby za chwilę znów świecić się przez wiele sekund. Brak reakcji na pilota i przyciski na głośniku.

Kiedyś miałem już taki problem i wysłałem sprzęt do sprzedawcy. Podobno naprawa polegała na wgraniu nowego oprogramowania. Niestety okres rękojmi już się skończył. Tym razem chciałbym sam spróbować zresetować oprogramowanie głośników, ale nie mogę znaleźć instrukcji w tym zakresie. Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#2 Sven mc-20 zawiesiły się

Post autor: Simpson » pn 04 sty 2021, 14:57

Wklej zdjęcie przycisków na pilocie. Powinien być przycisk (lub kombinacja przycisków), który resetuje urządzenie do ustawień fabrycznych.

Poniżej masz instrukcję. Strona 5 (przycisk nr 19).

https://www.sven.fi/upload/iblock_ext/s ... ual_pl.pdf

Autor tematu
Damian27
Nowicjusz Audiolub

#3 Sven mc-20 zawiesiły się

Post autor: Damian27 » pn 04 sty 2021, 15:03

Przyciski są dokładnie takie jak w instrukcji, do której link wkleiłeś. Niestety z przycisku "reset" (19) próbowałem skorzystać na wszelkie możliwe sposoby - wciskałem go krótko, jak również przez 10, przez 15 sekund i dłużej (zero reakcji).

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#4 Sven mc-20 zawiesiły się

Post autor: Simpson » pn 04 sty 2021, 15:09

Zadzwoniłbym w takim razie do serwisanta i zapytał o to jak taki reset się wykonuje. Jeśli to nie da efektu to nic innego Ci nie zostaje jak oddać do serwisu z warunkiem poinformowania o ewentualnych kosztach naprawy. Aby decyzję o ewentualnej naprawie pozostawili Tobie.

Jeśli urządzenie się nie włącza, nie reaguje, to tylko elektronik lub serwis jest sobie z tym poradzić. Bez wiedzy w tym zakresie odradzam "gmeranie" na własną rękę.

Autor tematu
Damian27
Nowicjusz Audiolub

#5 Sven mc-20 zawiesiły się

Post autor: Damian27 » pn 04 sty 2021, 15:57

Rozumiem. Brałem to pod uwagę, choć liczyłem na to, że u kogoś podobny problem też kiedyś się pojawił i udało się załadować jakiś program z USB czy coś w tym stylu. Dziękuję za pomoc.

Audio-Pan
Junior Audiolub

#6 Sven mc-20 zawiesiły się

Post autor: Audio-Pan » pn 04 sty 2021, 16:34

Mnie się wydaje, że 99% takich przypadków niestety kończy się sewisem. Przyczyn niedziałania może być multum i wszelakiego rodzaju. Bez zaglądania do środka (co odradzam też) ciężko namierzyć przyczynę.

ODPOWIEDZ