DIYStreamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Czyli zrób to sam. Dyskusje na temat własnych konstrukcji oraz modyfikacji, napraw sprzętu.

Autor tematu
Jackobtone
Poszukiwacz Audiolub

#46 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » ndz 09 lut 2020, 14:17

Dokonałem ostatnio niby małej, ale jak się okazało bardzo wpływowej modyfikacji.
Zmieniłem kabelki pomiędzy DACiem, a gniazdami RCA Furutecha z Oehlbach NF1 na Furutech S22.
Z Furutecha zdjąłem poszczególne warstwy izolacji i zostawiłem wyłącznie przewody (rzecz jasna na nich izolacja została).

Obserwacje:
Bardziej szczegółowa średnica, góra się otworzyła (z Oehlbachem była jakby przykryta kocem) oferując piękne wokale. Co więcej bas nabrał masy i co ciekawe schodzi niżej.

Co by nie mówić zmiana na plus. Wydawałoby się że to byle pierdoła, że kilka krótkich kabelków niewiele zmieni a jednak :)

Awatar użytkownika

seb
Czeladnik Audiolub

#47 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: seb » sob 28 mar 2020, 23:41

Zanabyłem równiez Malinę. W końcu. Planowałem i myślałem. Już prawie było Node 2i, ale ostatecznie padło na Malinę.
Trochę było mięcha przy pierwszej instalacji. Niestety to nie Windows, więc działałem trochę po omacku ( na ślepo). Poradniki wszystkie przeczytane, ale w konfrontacji z rzeczywistością niestety bieda. Na szczęście jest koleżanka Rucia1, która uratuje każdego komputerowego dyletanta.
Najpierw sprawdziłem Volumio. Łatwy do konfiguracji, niestety trzeba płacić. Potem Moode. Trochę trudniejszy, ale tylko przez chwilę. Tu mała uwaga. Wydaje mi się, że nawet bez nakładki brzmi lepiej od Volumio. Jakoś tak bardziej "analogowo". Zobaczymy, co to będzie, gdy przyjdzie nakładka.

Autor tematu
Jackobtone
Poszukiwacz Audiolub

#48 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » ndz 29 mar 2020, 13:33

Ja również skorzystałem z pomocy Rucii przy instalacji i konfiguracji :)

Moode może i jest skomplikowany, ale raz poprawnie skonfigurowany nie wymaga później żadnej ingerencji użytkownika.

Na jaką nakładkę się zdecydowałeś?

Awatar użytkownika

seb
Czeladnik Audiolub

#49 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: seb » ndz 29 mar 2020, 15:52

https://pl.aliexpress.com/item/40000042 ... 5c0fRgTiR0 Mam dac, więc potrzebuję tylko transportu. Gdy przyjdzie, trzeba będzie pomyśleć nad obudową.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#50 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Simpson » ndz 29 mar 2020, 16:54

Może coś specjalnie dedykowane ? Wydaje się, że to groszowa sprawa.

https://botland.com.pl/pl/397-obudowy-do-raspberry-pi

Awatar użytkownika

seb
Czeladnik Audiolub

#51 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: seb » ndz 29 mar 2020, 20:57

Raczej sam coś będę dłubać. Włożę do środka dodatkowo zasilacz i może dysk.
Czy z Rpi4 działa już dysk Mmc? Z trójką było ok, ale tu podobno nie działa.

Autor tematu
Jackobtone
Poszukiwacz Audiolub

#52 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » pn 30 mar 2020, 00:15

Tego niestety nie wiem, nie testowałem. Ja wszystko trzymam na DS214play i malinka z niego ciągnie zasoby.

Awatar użytkownika

seb
Czeladnik Audiolub

#53 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: seb » pn 30 mar 2020, 16:39

@Jackobtone Interesuje mnie Twoje gniazdo od zasilania. Czy ma tam jakiś filtr? A te wzmocnienia narożników to z czego?

Autor tematu
Jackobtone
Poszukiwacz Audiolub

#54 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » pn 30 mar 2020, 16:46

seb pisze:
pn 30 mar 2020, 16:39
@Jackobtone Interesuje mnie Twoje gniazdo od zasilania. Czy ma tam jakiś filtr?
Tak, jest filtr i są dwa bezpieczniki: https://www.modushop.pl/qlt-power-gniaz ... q04a1.html
seb pisze:
pn 30 mar 2020, 16:39
A te wzmocnienia narożników to z czego?
Nie wiem o co dokładnie chodzi :)
Edit: jeśli pytasz o tę siatkę metalową na wysokości płyty czołowej to po prostu siatka mocująca płytę czołową :D Zrobiona z tego co miałem pod ręką.

Awatar użytkownika

seb
Czeladnik Audiolub

#55 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: seb » pn 30 mar 2020, 16:56

W narożnikach, w środku z przodu widać siatkę i przedni panel montowany do niej na zszywki.
Zresztą mniejsza o to. Na początek kupię jakieś pudełko do decoupage, a gdy wszystko będę miał w docelowej konfiguracji, to pomyślę nad czymś bardziej reprezentatywnym
Ostatnio zmieniony pn 30 mar 2020, 17:17 przez seb, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
Jackobtone
Poszukiwacz Audiolub

#56 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » pn 30 mar 2020, 17:15

Zgadza się. Nie chciałem robić dziur na śruby w panelu przednim, wolałem zachować gładką powierzchnię, bardziej minimalistyczny wygląd. Dlatego też stwierdziłem że wykorzystam taką siatkę metalową (nie pamiętam od czego była, znalazłem ja w garażu w szufladzie z różnymi różnościami, prawdopodobnie zabezpieczenie do radiatora PC) i z jej pomocą przytwierdzę drewnianą płytę czołową do obudowy. W ściankach bocznych obudowy oryginalnie były zrobione tunele, dzięki którym można było założyć, kupioną z pozostałymi oryginalnymi elementami obudowy, metalową płytę czołową w analogiczny sposób (yle że rzecz jasna z użyciem kątowników). Tunele te posłużyły mi także do założenia płyty montażowej. Można powiedzieć, że ścianki boczne nasuwa się na płytę montażową. Wystarczy kilka śrubek z nakrętkami, które to nakrętki wchodzą w tunel i przytwierdzają przykręcany element do ścianki. Tę siatkę pewnie czymś zastąpię. Miało to być tymczasowe rozwiązanie. Panel nie trzyma się jakoś wyjątkowo mocno.

Awatar użytkownika

seb
Czeladnik Audiolub

#57 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: seb » pn 30 mar 2020, 18:11

Zastanawiam się jeszcze nad zasilaniem. Jakoś nie bardzo chce mi się wydawać 400 zł na Tomanka, czy Nostromo. Zresztą patrząc na zdjęcie Twojego, to wygląda dość biednie w porównaniu z Chińczykami. Dodatkowo są tańsze. Wolałbym jednak coś naszego, chociażby ze względu na gwarancję. A może istnieje jakaś dobra impulsówka za rozsądne pieniądze?

Autor tematu
Jackobtone
Poszukiwacz Audiolub

#58 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » pn 30 mar 2020, 19:04

Też spodziewałem się czegoś więcej przed otwarciem Tomanka :D Ja też nie chciałem wyrzucać 400zł na zasilanie, więc Tomanka kupiłem używanego za bodajże połowę ceny nowego. I tak zakładałem od początku że go wybebeszę, więc gwarancja na nic by się w moim przypadku nie zdała. Co więcej pociąłem płytkę PCB, do której przyczepione było jeszcze trafo. Wielu uważa że to i tak przerost formy nad treścią i te zasilacze z Chin w zupełności wystarczą.

Awatar użytkownika

seb
Czeladnik Audiolub

#59 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: seb » wt 31 mar 2020, 15:56

Nakładka w końcu przyszła. Instalacja poszła całkiem sprawnie. Teraz tylko trzeba poczekać parę godzin, aż saloon się zwolni i będzie można testować.

Autor tematu
Jackobtone
Poszukiwacz Audiolub

#60 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » wt 31 mar 2020, 18:10

No to czekam na relacje :)

ODPOWIEDZ