DIYStreamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Czyli zrób to sam. Dyskusje na temat własnych konstrukcji oraz modyfikacji, napraw sprzętu.

wormjazz
Początkujący Audiolub

#196 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: wormjazz » sob 10 paź 2020, 19:16

Jakby był problem to pomogę ale zakładam, że taki szpenio jak Ty sobie poradzi. Daj znać jak Ci się podoba to granie. Zakładam, że się spodoba i zostanie. Testuję tą kartę na es9038 no i z przykrością muszę stwierdzić, że o ile gra fajnie o tyle jest problematyczna. Z allo mam zero problemów. Tu zarówno na volumio jak i moode audio nie ma hardwerowego ustawiania głośności. To rodzi problemy. O ile przy sterowaniu LMS działa na sterowniku audiophonicsa o tyle np. Spotify się krzaczy. Wczoraj mi działało ściszanie i podgłaszanie przy ustawieniu wyłączonej głośności. Dziś niestety już nie. Miałeś takie problemy z audiophonicsem? Czytałem, że generalnie problem jest z tym chipsetem dlatego, że volumio i moode działa na MPD, a sterowników nie ma. Być może jednak to problem tego Chińczyka. Czytałem również, że ten chipset nie ma hardwerowej kontroli głośności. Softwarowa niestety pogarsza dźwięk.

Autor tematu
Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#197 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » ndz 11 paź 2020, 00:38

Nie, w przypadku Audiophonicsa nic takiego nie zaobserwowałem

Autor tematu
Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#198 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » ndz 11 paź 2020, 10:47

Ogółem Audiophonics sam sugeruje połączenie swojego ES9038Q2M z potencjometrem do regulacji głośności i z wyświetlaczem OLED. Z tego co zdążyłem się dowiedzieć to na wyświetlaczu wyświetlane są takie informacje jak poziom głośności i bitrate. U mnie obecnie wyłączona jest opcja podgłaśniania/ściszania systemowego. Korzystałem z tego tylko na początku. Wyjście na RCA ustawione jest na 100% głośności i jej regulacja odbywa się tylko w obrębie wzmacniacza.
Załączniki
audiophonics-dac-i-sabre-es9038q2m-raspberry-pi-i2s-spdif-pcm-dsd-usb-c-power-supply.jpg
zdjęcie zaczerpnięte ze strony producenta

wormjazz
Początkujący Audiolub

#199 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: wormjazz » ndz 11 paź 2020, 14:11

No właśnie. Ja też bluesounda mam ustawionego bez regulacji, a głośność ustawiam w amplitunerze. Niestety przy aktywnych kolumnach musi być opcja regulacji na malinie. W przypadku allo boss to działa świetnie bo regulacja jest hardwerowa. Przy mniejszej głośności nic nie tracisz z jakości dźwięku. Niestety przy ess sabre 9038 nie ma chyba tego w chipie i chyba tak jak piszesz musi być dokupiona regulacja głośności z wyświetlaczem. Do tego Chińczyka jest taki sam zestaw jak do audiophonicsa. Zresztą obstawiam, że ta karta jest jeżeli nie klonem to bardzo podobna do audiophonicsa. Układ elementów jest trochę inny ale podobieństwo jest. No nic teraz muszę znaleźć jakieś rozwiązanie. Dziwne bo wczoraj wyłączyłem podgłaszanie ale dźwięku też nie miałem. Zobaczymy.

Autor tematu
Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#200 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » ndz 11 paź 2020, 14:36

Ja to jestem strasznie ciekaw jak to gra: https://www.audiophonics.fr/en/dac-and- ... 14562.html
Dwie kości Sabre 9038Q2M. Może kupię do testu za jakiś czas. No ale gdyby się okazało ze gra lepiej od mojego obecnego DACa to będzie oznaczało całkowitą przebudowę streamera plus przerobienie zasilania. Pożyjemy zobaczymy :)
Załączniki
audiophonics-evo-sabre-balanced-dac-2x-es9038q2m-usb-rpi-spdif-bt-xlr-rca.jpg

wormjazz
Początkujący Audiolub

#201 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: wormjazz » wt 13 paź 2020, 22:34

Dzień dobry

Rozkminiłem. Dziwna sprawa jak włączony jest squeezelite czyli odtwarzacz dla LMS to wtedy nie działa spotify. Wystarczy wyłączyć squeezelite i już działa podgłaszanie na spotify pomimo tego, że na karcie włączyłem brak regulacji. Czyli karta idzie na 100%, a na spotify daje dodatkową regulację. Chodzi ten Chińczyk na sterownikach od Audiophonicsa. Jak się zainstaluje LMS i squeezelite to też działa regulacja głośności z aplikacji na telefonie. Więc generalnie byłby tylko problem z graniem po upnp wtedy działa software i jest pogorszenie jakości. Wtedy trzeba używać bez regulacji. A jak tam testy LMS? Udało się postawić?

Autor tematu
Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#202 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » wt 13 paź 2020, 23:47

Jeszcze nie próbowałem bo z wolnym czasem ostatnio u mnie krucho. Jak postawię dam znać :)

wormjazz
Początkujący Audiolub

#203 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: wormjazz » czw 15 paź 2020, 23:58

Hej. Widzę, że zjadło jedną linię czyli skróciło adres witryny.
Podmieńcie proszę cały adres w tej linii między cudzysłowami na taki mysqueezebox.com/update/?version=7.9.4&revision=1&geturl=1&os=debarm. Można zmienić wersję wedle uznania 7.9.2 czy 7.9.3.. No i oczywiście od momentu gdzie zacząłem czyli i http i www zostawiacie. Uciąłem bo z http i www znowu było skrócone.
Niestety coś Tidal zmienił i od dziś na LMS radia mi grają Tidal niestety na razie nie. Włączasz utwór i jest cisza. Już znalazłem wpisy na forum LMS, że nie tylko mnie przestało działać. A już myślałem że mnie padło. Wszystko postawiłem od nowa bo przestawianie ustawień nic nie dawało. Niestety instalacja od nowa też nie.

wormjazz
Początkujący Audiolub

#204 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: wormjazz » sob 17 paź 2020, 16:08

Dzień dobry. Od wczoraj wieczorem znowu działa czyli w zasadzie jeden dzień nie działało. Widocznie Tidal naprawił bo widziałem, że forumowicze pisali, że zgłosili problem do Tidala. Pewnie zmienili kodowanie i przestało działać. Ważne, że już działa. Z ciekawości. Pogrzebałem trochę na LMS i znalazłem plugin do Spotify. Czyli stawiacie na moode audio LMS i już potem wszystko dogrywamy pod LMS. Fajnie bo nie będzie wtedy konfliktu. Zamówiłem wyświetlacz 7" podłączę żeby się pobawić i zobaczyć jak to wygląda. Pod LMS też są dodatki do wgrania do ekranów LCD. W kontekście tej karty na ES9038q2m też fajnie bo przez LMS powinno działać ściszanie zarówno z Tidala jak i Spotify. Na Tidalu działało.

Autor tematu
Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#205 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » ndz 18 paź 2020, 10:07

wormjazz pisze:
sob 17 paź 2020, 16:08
Zamówiłem wyświetlacz 7" podłączę żeby się pobawić i zobaczyć jak to wygląda. Pod LMS też są dodatki do wgrania do ekranów LCD.
Jaki wyświetlacz zamówiłeś? Pochwal się. :) Jakie dodatki masz na myśli?

wormjazz
Początkujący Audiolub

#206 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: wormjazz » ndz 18 paź 2020, 13:09

Dzień dobry. Wyświetlacz taki jak na zdjęciu z Ali. Zobaczymy po weekendzie powinien przyjść.
Nie wiem czy będę używał ale chcę sprawdzić wszystkie mozliwości.
Co do dodatków to jest tego bardzo dużo pod logitech media serwerem. Niestety musisz zainstalować i zobaczyć sam. Na razie uruchomiłem tidal, tunein radio, spotify. Poniżej zdjęcia wyświetlacza wrzucam fotki dodatków.

[attachment=2]Screenshot_20201018-130020_AliExpress.jpg[/attachment]

[attachment=2]Screenshot_20201018-130020_AliExpress.jpg[/attachment]

[attachment=0]Screenshot_20201018-130752_Chrome.jpg[/attachment]

I jeszcze kilka stron.
Załączniki
Screenshot_20201018-130752_Chrome.jpg
Screenshot_20201018-130743_Chrome.jpg
Screenshot_20201018-130020_AliExpress.jpg
Wyświetlacz

wormjazz
Początkujący Audiolub

#207 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: wormjazz » śr 21 paź 2020, 20:47

Złożyłem wyświetlacz i działa. Niestety na razie wyświetlam jak włączę opcje w ustawieniach tylko moode audio. Niestety jak się gra na LMS to moode audio tego nie widzi to osobna usługa. Na razie mi się nie udało tego postawić żebym widział obsługę LMS. Powalczymy. A tak z innej beczki Tidal odpalił Tidal connect, dziś bluesound pokazał aktualizację oprogramowania i dział jak spotify. To teraz jestem ciekaw kiedy oprogramowanie na malinę to dostanie. Skoro już działa na bluesound to i do moode audio i LMS to ktoś doda. Fajnie że to zrobili choć oprogramowanie bluesound jest genialne. Plus jest taki że wystarczy konto w telefonie i grasz na czym chcesz.

Autor tematu
Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#208 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » śr 21 paź 2020, 21:47

Zadałem pytanie na forum mOode. http://moodeaudio.org/forum/showthread.php?tid=3096
Uzyskałem mało satysfakcjonującą odpowiedź, ale poczekajmy aż ktoś bardziej doświadczony się wypowie :)

wormjazz
Początkujący Audiolub

#209 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: wormjazz » śr 21 paź 2020, 22:39

Koleś napisał, że używa bubbleupnp czyli gra z telefonu po upnp. Wyłącza telefon i przestaje grać. A tu włączasz płytę i możesz wyłączyć internet w telefonie, a to gra jak ze spotify. Skoro jest w moode audio spotify connect to i będzie tidal connect. Poczekamy i zrobią. Jak zrobią to wystarczy moode albo jak zrobią do lms wtyczkę to można na lms. Ja spotify odpaliłem na lms i jest super.

pajto
Nowicjusz Audiolub

#210 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: pajto » czw 22 paź 2020, 11:37

Bardzo ciekawy projekt! Tzn. ciekawie, estetycznie wykonany, bo na Raspberry mnóstwo osób robi podobne zabawki. Ale Tobie świetnie wyszła obudowa. Bez drewna nie byłoby to, niektórzy robią obudowy z wykorzystaniem paneli robionych na drukarkach 3D, ale to nie jest to.
No i dobry DAC, te z www.audiophonics.fr są podobno najlepsze, szczególnie te droższe :). Na allegro przeważają słabsze DAC (HifiBerry i JustBoom mają opinię raczej średnich).

Widzę, że używasz zasilacza Tomanek ULPS mini for Raspberry Pi - daje on coś, poprawił brzmienie??

Tu można znaleźć kolejne ciekawe zabaweczki:

https://orchardaudio.com/
Orchard Audio - Audio Amplifier, Stereo, Dac

http://taudac.com/
Ultra-high performance Raspberry Pi DAC - TauDAC

http://www.pi2design.com/
Pi2 Design - Home
Jackobtone pisze:
ndz 11 paź 2020, 14:36
Ja to jestem strasznie ciekaw jak to gra: https://www.audiophonics.fr/en/dac-and- ... 14562.html
Dwie kości Sabre 9038Q2M. Może kupię do testu za jakiś czas. No ale gdyby się okazało ze gra lepiej od mojego obecnego DACa to będzie oznaczało całkowitą przebudowę streamera plus przerobienie zasilania. Pożyjemy zobaczymy :)
Ja też jestem ciekaw, jak to gra. Jeszcze bardziej jestem ciekaw jak to gra w porównaniu do gotowych chińskich DACów firm Topping, SMSL czy XiangSheng. Chińczycy w topowych modelach też mają kości SABRE. Czy ktoś miał porównanie?

239 Euro to nie koniec kosztów (wersja z obudową i wyświetlaczem i zasilaczem to 479 Euro). Sporo.

Jeszcze sprawa software, korzystałem z Volumio, Roone Audio i Daphile (ten ostatni był szczególnie polecany), ale to było 2-3 lata temu, na pewno wiele się zmieniło. Co teraz polecacie ? Najlepiej z obsługą Tidal, fajnie jakby wykorzystywały pilota IR oraz appkę na telefon.
Widzę, że jest sporo nowych programów (RoPieee XL, Pi Core Player, Xbian, Emby, Mopidy, Pi MusicBox i jeszcze inne). Czym się zainteresować?

ODPOWIEDZ