DIYStreamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Czyli zrób to sam. Dyskusje na temat własnych konstrukcji oraz modyfikacji, napraw sprzętu.
Awatar użytkownika

seb
Czeladnik Audiolub

#181 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: seb » śr 23 wrz 2020, 21:18

Musiałem przeinstalować Moode. Wszystko poszło ok, tylko Spotify nie chce łączyć. Przewajchowałem wszystkie ustawienia w "Renderers" i nic. Może coś przegapiłem?

Autor tematu
Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#182 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » czw 24 wrz 2020, 11:24

Wyślij zrzuty ekranu, jak to u Ciebie wygląda. Co prawda znów do soboty jestem poza domem ale może uda się coś zdziałać

wormjazz
Początkujący Audiolub

#183 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: wormjazz » sob 26 wrz 2020, 12:12

Też wróciłem na moode. Jest ok. Zdecydowanie więcej możliwości konfiguracji od ropieee. Niestety wkurza mnie jedna rzecz. Może sobie poradziliście bo ja nie. Streamować mogę tylko z telefonu. Czyli nie jestem w stanie streamować z moode ustawionego jako serwera. Skonfigurowany poprawnie tidal na moode. Szukałem opisów na forach ale nic nie znalazłem. Listuje katalogi Tidala ale przy wybraniu mam connection failure. Czyli tak jakby nie działa. Streamowanie działa tylko z ustawień telefonu. Niestety wtedy bateria na telefonie schodzi szybko bo nie działa to natywnie. Gdyby działała opcja bezpośrednio z serwera to wtedy telefon sluży tylko jako pilot, a tak musi przesyłać cały czas po upnp. W międzyczasie zrobiłem upgrade bluesounda na zasilanie liniowe. Teraz gra to wyśmienicie. Detale i scena ale i bass jakby taki precyzyjniejszy się zrobił.

wormjazz
Początkujący Audiolub

#184 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: wormjazz » ndz 27 wrz 2020, 01:30

No to jestem ponownie na volumio. Wersja Free znalazłem rozwiązanie mojego problemu. Na moode audio mi się nie udało uruchomić LMS. Na volumio śmiga i gram z Tidala natywnie na malinie za pomocą squezeelite i zainstalowanego logitech media serwera. Wszystko dostępne jako pluginy do zainstalowania na volumio. Na moode audio próbowałem to odpalić i nie szło. Ale skoro tu odpaliłem to jak się pobawię to spróbuj na moode audio odpalić. Jest zabawa jest przyjemność. W razie czego służę pomocą. Według mnie lepsza obsługa. Squezer może nie tak ładny ale wyszukiwanie działa na tidalu i nie gramy telefonem tylko maliną.

Autor tematu
Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#185 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » ndz 27 wrz 2020, 10:15

@seb udało Ci się rozwiązać problem?
@wormjazz ciekaw jestem, czy uda się na moode. Niby na forum moode jest tutorial jak to zrobić http://moodeaudio.org/forum/showthread.php?tid=2230 ale zawsze ma prawo coś się nie udać, ot złośliwość rzeczy martwych. Nie mniej jednak dla użytkowników Tidala to na pewno duże ułatwienie, a i bateria w telefonie dzięki temu nie pada szybciej ;)

wormjazz
Początkujący Audiolub

#186 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: wormjazz » ndz 27 wrz 2020, 11:09

Jak się nie uda to zostanę na volumio. Gra to tak samo. W dźwięku nie słyszę różnicy. W volumio są dwie wtyczki LMS i Squeezelite. Instalujemy obie i konfigurujemy serwer logitecha przez pierwszą wtyczkę na ich stronie. Rejestrujemy konto. Po rejestracji ustawiamy uprawnienia do tidala na tym serwerze. Potem aplikacja na telefon Squeezer. Darmowa i działa bardzo dobrze. I już jest obsługa jak bluesound. No może nie tak ładnie ale jednak natywnie. Nie kasowałem moode audio to przełożę karty i pobawię się na moode. Squeezelite jest dostępne w konfiguracji ale LMS trzeba moim zdaniem doinstalować. Zerknę zaraz w tego Twojego linka i może to dziś jeszcze ogarnę. Ale zdecydowanie to lepsze niż upnp z telefonu. Właśnie to mi doskwierało w obsłudze maliny. LMS rozwiązuje ten problem.

Awatar użytkownika

seb
Czeladnik Audiolub

#187 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: seb » ndz 27 wrz 2020, 19:17

Mój problem rozwiązany. Nie odhaczyłem jednej opcji.
Też próbowałem odpalić Squezelite, ale nic z tego nie wyszło. Może jednak spróbuję zainstalować Volumio i tam się pobawić. Chociaż nie mam tyle zapału co wormjazz :roll: . A tego Node na zasilaniu liniowym to masz na module od Kamilka?

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#188 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: DiBatonio » ndz 27 wrz 2020, 20:04

Kurcze podziwiam was koledzy, ja bym nie miał cierpliwości z tymi wszystkimi instalkami, raz w tę i we w tę.
Chyba wolę gotowy streamer z UPnP, i innymi dodatkami.
:)

Autor tematu
Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#189 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » ndz 27 wrz 2020, 20:40

Raz poprawnie zainstalowany potem długo działa poprawnie, jak w gotowym streamerze :D

wormjazz
Początkujący Audiolub

#190 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: wormjazz » ndz 27 wrz 2020, 23:39

Tak zgadzam się raz zainstalujesz i działa. Powiem tak volumio jest fajniejsze dla tych co nie lubią grzebać aż tak dużo. Choć jak widać dużo można z nim również zrobić. Polecam seb instalację volumio, a potem LMS i Squeezelite. Nie wrócisz już do upnp gwarantuję. Jeżeli wrócę na moode audio to tylko z LMS. Obsługa wygodna nic nie wybierasz tylko ustawiasz raz na początku i działa. Plus taki że nie płacisz za volumio złotówki apka na androida świetna i darmowa. Ale nie chodzi o kasę tylko o wygodę. Jakość muzyki najważniejsza ale ergonomia dla mnie też ważna. DiBatonio przecież to fajna zabawa, trochę wyzwanie. Warto się pobawić. Podziwiać to można Jackobtone bo zrobił coś pięknego upakowanego w fajną obudowę. To jeszcze przede mną.
Na razie składam kumplowi malinę. Zamówiłem ten przetwornik ess 9038 z alli. Zobaczymy jak zagra w połączeniu z maliną. Dam znać. Co do bluesounda tak to chyba płytka Kamila. Nawet z nim rozmawiałem na forum, żeby wziąć od niego ale kupiłem na olx od sympatycznego użytkownika który już nie potrzebował. To też fajna modyfikacja. Bluesound gra teraz wyśmienicie i zostaje w salonie. Niestety ze względu na lepszy dźwięk w sypialni kombinuję z nowymi kolumnami do salonu. Jeszcze się nie zdecydowałem bo szkoda mi usherów oddawać ale ae 1 active mają taki bas, że aż mam ochotę wsadzić do salonu coś schodzącego niżej niż ushery. Jak będą problemy z LMS choć nie sądzę to chętnie pomogę. Jak odpalę na moode audio też dam znać. Jestem za to pewien, że ta forma grania jest najlepsza, a na pewno lepsza niż upnp.

wormjazz
Początkujący Audiolub

#191 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: wormjazz » pn 05 paź 2020, 23:06

Witam wszystkich. Nie mogę się nasłuchać tej muzyki odkąd mam granie w sypialni i to tak wiernie grające. Dziś dotarła karta z Chin na ESS9038Q2M. No i nie wiem sam? Najpierw grała nędznie ale tu powodem było moim zdaniem głównie zasilanie. Dodatkowo zmieniłem ustawienie samej karty w Volumio. Chińczycy zalecali Hiberry Dac ale ustawiłem Audiophonicsa ESS9028Q2M. Niestety oddałem zasilacz liniowy po przeróbce bluesounda do jego obsługi do salonu i dokąd nie przyjdzie nowy (zamówiony oczywiście ten sam) to gram na ładowarce telefonicznej 3A. No ale niestety do dziś bo na ESS9038 z maliną zabrakło prądu z tej samej ładowarki co działa z allo boss. Malina zaczęła mrugać czerwoną lampką, gasić i zapalać na zmianę. Chcąc nie chcąc pozbawiłem bluesounda na czas testów zasilania i zabrałem zasilanie do sypialni. No i po podłączeniu zaczęło to grać. Ale żeby stwierdzić czy mi się bardziej podoba to nie takie proste. Jest inaczej bardziej szczegółowo bas chyba mniejszy ale bardziej punktowy taki krótki. Z drugiej strony nie gra to tak technicznie jak Yamaha WXC-50 czyli jednak kość Sabre kości nierówna. 9018 a 9038 to zupełnie inne brzmienie. Na razie mi się podoba. Niestety na razie się bawię z volumio ale już obczaiłem putty i przypomniałem sobie trochę linuxa. Obiecuję, że zrobię LMS na moode tylko jeszcze chwilę. Teraz czekają mnie odsłuchy bo sam nie wiem czy wolę allo czy chińską taniochę która zaskoczyła pozytywnie. Obejrzałem ją jest bardzo podobna do audiophonicsa tylko kosztuje prawie 1/3 ceny tamtej i kosztuje trochę poniżej 60% allo boss. Ma taki super kondensator od dołu płytki jak allo boss. No i nie da się jej zasilić równolegle z raspberry. Czyli zasilamy albo rasp albo dac. No dobra kończę moje spostrzeżenia i dobrej nocy. Ja słucham dalej Night in Calisia.

wormjazz
Początkujący Audiolub

#192 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: wormjazz » pt 09 paź 2020, 18:54

Hej no dobra odpaliłem LMS na moode audio. Nie wiem czy mi tu będzie łatwo pisać ale za chwilę siądę do komputera i zrobię opis potem go wkleję. Niestety instalacja z tamtego linka nie szła. Żeby was nie skłamać roboty jest na 5 minut. Dłużej zajeło mi znalezienie tego rozwiązania. Potrzebuję chwili żeby przetestować i może zaktualizować LMS do wyższej wersji. Jak dziś się nie wyrobię to jutro wrzucę na 100%.

wormjazz
Początkujący Audiolub

#193 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: wormjazz » pt 09 paź 2020, 20:31

Opisuję jak zainstalować LMS na PI:

Potrzebujecie putty. To do łączenia się komputera z pi po telnecie. Ściągniecie z netu na kompa.

Trzeba włączyć SSH na raspberry.

System > Local Services > SSH term server klikacie na ON i potem SET

Trzeba włączyć Squeezelite

Settings > Audio > Renderers > Squeezelite klikacie na On i potem SET.

Teraz uruchamiamy putty w oknie gdzie trzeba wpisać adres serwera wpisujecie IP swojej maliny typ połączenia SSH i Enter

wyskoczy login: wpisujecie: pi
wyskoczy hasło: wpisujecie: moodeaudio

Wyskoczy wam okno, że jesteście na malinie na moode audio. Będziecie wiedzieć, że weszliście.

Instalacja Serwera LMS:

Linijka za linijką kopiujemy ctrl+c potem w putty wklejamy schift + insert

sudo apt-get install -y libsox-fmt-all libflac-dev libfaad2 libmad0
sudo apt --fix-broken install -y
wget -O logitechmediaserver_arm.deb $(wget -q -O - "http://www.mysqueezebox.com/update/?ver ... &os=debarm")
sudo dpkg -i logitechmediaserver_arm.deb
sudo chown -R squeezeboxserver:nogroup /usr/share/squeezeboxserver/

Jak to zrobicie powinno wszystko pójść dobrze to wpisujecie w przeglądarkę adres ip maliny:9000
Wyskoczy Wam okno serwera Logitech trzeba założyć konto i potem wpisać wszystko. Poradzicie sobie.
Na telefonie z androidem instalujecie squeezer. Jest darmowy. Jak będzie serwer skonfigurowany to podacie jego adres logując się pierwszy raz. Oczywiście tidala dodaje się jako usuługę na serwerze. Jak będzie problem to piszcie pomogę.

wormjazz
Początkujący Audiolub

#194 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: wormjazz » pt 09 paź 2020, 23:11

Nie dopisałem ale mam nadzieję, że wiadomo po wklejeniu każdej linijki enter i czekamy na zakończenie instalacji lub innego procesu.

Autor tematu
Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#195 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » sob 10 paź 2020, 02:10

Super, dzięki wielkie, potestuję! :)
Z putty korzystałem do wgrania skryptów do włącznika monostabilnego i odbiornika podczerwieni do pilota. Fajny i prosty program. Do przeglądania plików na malince jednak wygodniejszy jest WinSCP, ale ten ma problem niestety z konsolą i często polecenia instalacji czy też pobierania plików po prostu nie wchodzą. Traci wtedy połączenie z malinką. Także do przeglądania i bezpośredniej edycji plików polecam WinSCP (ze względu na łopatologiczne działanie), a Putty zdecydowanie do pobierania/wgrywania skryptów.

ODPOWIEDZ