DIYStreamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Czyli zrób to sam. Dyskusje na temat własnych konstrukcji oraz modyfikacji, napraw sprzętu.

Autor tematu
Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#451 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » pn 05 lip 2021, 20:13

Arktur pisze:
pn 05 lip 2021, 19:29
Mam pytanie z liniowych zasilaczy podłączacie zasilanie do malinki przez USB C czy do pinów gpio
Ja mam zasilanie wpięte bezpośrednio w gpio. Przeznaczyłem na to bodajże pin 2 (+5V) i 6 (GND).

Korzystając z artykułu który podesłał mi kolega @Pro, przerobiłem też połączenie zasilania DACa wewnątrz obudowy. Wcześniej jego zasilaniem sterował PI-SPC, teraz zasilanie jest bezpośrednio pociągnięte od zasilacza do gniazda na mojej obudowie.

Autor tematu
Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#452 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » wt 13 lip 2021, 09:57

Chord Qutest zjadł Toppinga D50s i to bez dwóch zdań, ale powoli nadchodzi czas na pożegnanie się z Chordem. Wziąłem go tylko do testu. 😁 Nie wykluczam jednak możliwości, że za jakiś czas zagości u mnie na stałe.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Starszy Specjalista Audiolub
Kontakt:

#453 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: DiBatonio » śr 14 lip 2021, 02:02

Jackobtone pisze:
wt 13 lip 2021, 09:57
Chord Qutest zjadł Toppinga D50s i to bez dwóch zdań, ale powoli nadchodzi czas na pożegnanie się z Chordem. Wziąłem go tylko do testu. 😁 Nie wykluczam jednak możliwości, że za jakiś czas zagości u mnie na stałe.
Pisałem, że Chord wymiata :D

Autor tematu
Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#454 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » śr 14 lip 2021, 11:59

Pisałeś i zgadzam się z tym w 100%! Aż żal oddawać, ale pozostałe hobby też wymagają "nakarmienia". :D

Ogółem praktycznie dopiero co skończyłem grzebanie w transporcie, a już mam wizję na kolejną wersję. Planuje oddzielnie zasilić DAC i oddzielnie malinkę (z innymi bebechami). Tomanka zostawię do zasilenia malinki, natomiast dla DACa kupię zasilacz DIY od Muzga https://muzgaudio.com/produkt/zasilacz- ... uzej-mocy/ w wersji 3-6V 3A i oddzielne trafo dla niego. Jeśli będę w przyszłości inwestował w Chorda, to Muzg się przyda (Chord zasilany powinien być prądem 5V 2A).

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#455 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: DiBatonio » czw 15 lip 2021, 00:59

Jest to jakaś opcja, u mnie Muzg Audio został na stałe.
Pokombinuję jeszcze z kablami zasilającymi ten do zasilacza i od zasilacza do routera, tam jest potencjał, sprawdzałem.
Klamoty już mam do kabelka DC, najdrożej wyszedł drut ze srebra od Mundorfa, tylko po to by zrobić z niego dwa mostki we wtyczce zasilacza.
:D

Autor tematu
Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#456 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » czw 15 lip 2021, 14:36

Czyli Muzg, tak jak i można wyczytać na innych forach, jest godny polecenia. Tym bardziej utwierdza mnie to w przekonaniu, że zmiana zasilania w moim transporcie ma sens.
Jednak trochę zmieniłem koncepcję. Usunę Tomanka i w jego miejsce wstawię dwa zasilacze Pana Konrada. Jeden tańszy do zasilenia malinki + pozostałych bebechów: https://muzgaudio.com/produkt/zasilacz-regulowany-ldo/
i drugi droższy do zasilenia samego DACa:
https://muzgaudio.com/produkt/zasilacz- ... uzej-mocy/ w wersji 3-6V 3A.
Do tego pojawi się nowe, większe trafo. Mam nadzieję, że zmieszczę się z tym wszystkim w swojej, w gruncie rzeczy niedużej, obudowie.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#457 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: DiBatonio » pt 16 lip 2021, 05:02

Myślę, że to dobry kierunek.
Chyba nie muszę mówić, że przewody Hook Up Wire, to Neotecha , żeby podpiąć te ustrojstwa 😉
Ja znalazłem miejsce w Moonie, gdzie warto zmienić jeden drut, przetestowałem już na litym drugie Neotecha AWG16 w teflonie, cholera z tych zabaw zostanie mi odcinków Netocha Up OCC od groma.
Zamawiam po 1m lub 50cm, a potrzebuje raptem 10-12cm.

Autor tematu
Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#458 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » pt 16 lip 2021, 06:45

Jak zostanie i nie będziesz miał co z nim zrobić to bardzo chętnie „przygarnę”. 😁

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#459 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: DiBatonio » pt 16 lip 2021, 20:41

No zostało właśnie 😁

mwis2
Nowicjusz Audiolub

#460 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: mwis2 » sob 17 lip 2021, 14:56

wormjazz pisze:
wt 04 maja 2021, 08:37
Lechu pisze:
wt 04 maja 2021, 08:27
Witam.
Czas malinkę wsadzić w jakąś obudowę, chciałbym przedtem wyposażyć ją w jakiś większy wyświetlacz. Ma spełniać role informacyjną i jako ,,ozdoba,, ,obsługa i sterowanie i tak będzie z telefonu. Sam streamer stał będzie w odległości ok 2-3m. Szukając czegoś tańszego trafiłem na aliexpress na coś takiego:
https://pl.aliexpress.com/item/32919184 ... 5613%23410

Cena zachęcająca, w porównaniu z innymi wyświetlaczami 7cali wyjątkowo niska. Stąd moje pytanie czy ten typ będzie działał z moode audio, i czy cena nie wynika np. z niskiej rozdzielczości? W specyfikacji praktycznie nie ma żadnych informacji.
Hej. To nie wyświetlacz tylko digitizer. Czyli nakładka na wyświetlacz umożliwiająca sterowanie dotykiem. Stąd niska cena. Musisz poszukać wyświetlacza.
Czytam o Twoich donaniach. Szacun. Jaką aplikacją obsługujesz Rpi podłączoną do Peckan Pie?

wormjazz
Junior Audiolub

#461 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: wormjazz » wt 27 lip 2021, 23:06

Używam picoreplayera. Czyli gotowca z zainstalowanym Logitech Media Serwer. Właśnie wrzuciłem przed chwilą aktualizację do najnowszej wersji z lipca. Uważam, że ten soft sprawdzą się idealnie i według mnie jakościowo gra najlepiej. Czekam cały czas na pojawienie się w picoreplayer lub moode audio tidal connect. Na razie dostępne tylko w volumio i uruchomione ręcznie w moode audio które również instalowałem. Kolega któremu wrzuciłem używa i chwali sobie.

Bopich
Nowicjusz Audiolub

#462 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Bopich » ndz 08 sie 2021, 07:51

Witam
Jestem trochę na sąsiednim forum i szukam pomocy
https://www.audiostereo.pl/topic/15604 ... pberry-pi/
Czy ktoś zna ten moduł dsp hifiberry i pomoże wgrać moode audio bo nie obsługuje tego daca ??

honolulu
Nowicjusz Audiolub

#463 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: honolulu » ndz 08 sie 2021, 11:47

Cześć, posiadam
raspberry pi + Allo DigiOne Signature + volumio

Allo DigiOne Signature mam połączone coaxialem z DACiem (Soul Note)

Ale nie wiem jakie wyjście w konfiguracji volumio mam wybrać
Czy:
Obrazek

Czy:
Obrazek

Generalnie obydwa ustawienia graja, ale jaka jest różnica?
Co da wybór i2s DAc? jeżeli i tak idzie cyfrowy sygnał do daca zewnetrznego?

Pozdrawiam.

Bopich
Nowicjusz Audiolub

#464 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Bopich » pn 09 sie 2021, 15:41

wormjazz pisze:
wt 27 lip 2021, 23:06
Używam picoreplayera. Czyli gotowca z zainstalowanym Logitech Media Serwer. Właśnie wrzuciłem przed chwilą aktualizację do najnowszej wersji z lipca. Uważam, że ten soft sprawdzą się idealnie i według mnie jakościowo gra najlepiej. Czekam cały czas na pojawienie się w picoreplayer lub moode audio tidal connect. Na razie dostępne tylko w volumio i uruchomione ręcznie w moode audio które również instalowałem. Kolega któremu wrzuciłem używa i chwali sobie.
Jaka aplikacja sterujesz z telefonu??

Pro
Nowicjusz Audiolub

#465 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Pro » wt 10 sie 2021, 20:32

Wiadomość tą kieruję do tych którzy przeszukują sieć zastanawiając się czy zdołają złożyć samodzielnie takiego grajka.
Dzięki zachęcie, wsparciu i nieocenionej pomocy ze strona założyciela wątku cieszę się ze streamera złożonego na bazie maliny 3B+, DACa Khadas Tone Board i płytce do sterowania Audiophonics PI-SPC V2 o której pisał Jacobtone (+ kabeli, przełacznik monostabilny i inne pierdoły).

Korzystam z apek TIDALA i Volumio.

Jestem słabo zorientowany (patrz str. 21 i 22 wątku) we współczesnych urządzeniach ocierających się o IT ale po zakupie wszystkich elementów i połączeniu ich okazało się, że nie ma potrzeby ingerowania w system żeby dopisywać komendy.

Zainstalowanie Volumio okazało się banalnie proste jak już zrozumiałem ideę (wcześniej sądziłem że obraz Volumio to sterowniki do systemu Rasberian :-)).
Po spięciu kablem Ethernet maliny z routerem wklepałem do paska przeglądarki skopiowany numerek który zobaczyłem po wejściu do routera (w mapa sieci/klienci przewodowi - pokazało się po wciśnięciu wtyczki ethernet urządzenie VOLUMIO 198.162.1.106) i zobaczyłem ekran startowy Volumio. Dalej rejestracja, uruchomionko i połaczenie z TIDALEM (wszystko intuicyjnie i bezproblemowo) a następnie wśród wtyczek znalazłem taką która obsługuje płytkę PI-SPC V2 (system tools / Audiophonics ON/OFF) a po jej pobraniu miałem już możliwość włączania i wyłączania systemu z przełącznika monostabilnego.

Słowem - przy założeniu, że strumieniowanie będzie się odbywało za pośrednictwem Volumio - wszystko jest proste jak drut i nie ma się czego bać.
Wystartowałem też z Moode ale tutaj trafiłem na kłopot żeby korzystać z TIDALA więc zdecydowałem się na Volumio.

O tym jak to gra niewiele moge powiedzieć gdyż nigdy wczesniej nie korzystałem ze streamera ale gra zdecydowanie lepiej niż po BT APTX i z przeciętnego odtwarzacza CD. Mi się podoba i jestem b. zadowolony.

Jacobtonowi należy się z mojej strony publiczne podziękowanie a otrzymałem również propozycję daleko idącego wsparcia ze strony kolegi Wormjazz za co również dziękuję.

Powyższe dowodzi, że można liczyć na użytkowników forum w przypadku problemów czy po prostu braku podstawowej wiedzy (jak w moim przypadku).

Pozdrawiam i zachęcam do spróbowania swoich sił bo warto. Fajna zabawa i sporo można zrozumieć (dowiedzieć się) a z tego co przeczytałem w porównaniu z niektórymi gotowymi urządzeniami gra lepiej no i kilka talarów zostaje w kieszeni.

ODPOWIEDZ