DIYStreamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Czyli zrób to sam. Dyskusje na temat własnych konstrukcji oraz modyfikacji, napraw sprzętu.

zucho23
Nowicjusz Audiolub

#526 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: zucho23 » pt 25 lut 2022, 08:27

Mi osobiście podoba się granie tej karty. Obecnie jestem na etapie wymiany kolumn. Do tej pory były Magnat Shadow 209 i poszukuje nowych do azura 851a.

Bonhart
Nowicjusz Audiolub

#527 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Bonhart » ndz 20 mar 2022, 18:40

Malinka nie jest zła rzecz. Przyznam jednak że dwa razy do tematu podchodziłem i za każdym razem wracałem do laptopa :). U mnie pojawiały się wieczne problemy ze stabilnością. Jakość dźwięku z Daphile fajna, ale nie na moje nerwy. Laptop z JRiver gra równo dobrze. Malinka i owszem ale w deserze 😀

Autor tematu
Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#528 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » pn 21 mar 2022, 09:50

Systemy na malinkę w coraz to nowszych odsłonach działają coraz stabilniej, a także wprowadzają coraz to nowszą funkcjonalność - tu choćby możliwość stworzenia systemu multiroom. Raz poprawnie skonfigurowany system gwarantuje długie działanie streamera/transportu bez zająknięcia i można o malince zapomnieć. :) Nie pamiętam, kiedy ostatnio miałem z moim transportem jakiekolwiek problemy. Malinka daje duże możliwości do zabawy w DIY, a także idące za tym możliwości zabawy dźwiękiem. No i poniekąd wygoda - nie trzeba podpinać laptopa, bo działa szeroko rozumiany streaming: Spotify, Tidal, (+ wielu innych serwisów streamingowych), radia internetowego, plików z dysku USB/domowego serwera NAS.

Rzecz jasna nie jest dla wszystkich, nie wszystkim musi przypaść do gustu, nie wszystkim musi się chcieć bawić w DIY. Mimo to uważam malinkę za naprawdę ciekawą alternatywę dla gotowych streamerów/transportów znanych producentów. No i jeszcze jedno, a mianowicie nie trzeba się z nią obawiać o koniec wsparcia ze strony programistów i idący za tym brak aktualizacji oprogramowania - w przeciwieństwie do gotowych produktów, gdzie producent niekiedy celowo nie wydaje aktualizacji, tak by nakręcić sprzedaż nowej odsłony swojego produktu.

Bonhart
Nowicjusz Audiolub

#529 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Bonhart » pn 21 mar 2022, 17:38

Ja ostatnio około roku temu miałem przygodę z Maliną. Ostatnio chyba najbardziej przeszkadzał mi problem z wczytywaniem listy utworów na Daphile. Zdażały się chyba ze 3 razy resety, a że mam kilkadziesiąt tyś utworów ich wczytywanie doprowadziło mnie do lekkich nerwów :). U mnie jest niestety też problem z internetem nie mam eternetu w pokoju odsłuchowym i stąd mogą wynikać też pewne problemy z aplikacjami.

Autor tematu
Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#530 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » pn 21 mar 2022, 18:19

Z dostępem do internetu możesz mieć rację. O ile sygnał WiFi jest dobry to nie ma to większego znaczenia, ale gdy jakość połączenia jest gorsza, to mogą pojawiać się problemy. Początkowo mój streamer (potem transport) łączyłem kablem z WiFi Repeaterem. Obecnie po kupieniu routera Asus RT-AX89X, przestawieniu starego routera w inne miejsce i postawieniu w domu sieci AiMesh - łączę się bezprzewodowo.

W stabilności działania ogromne znaczenie ma też jakość/szybkość karty pamięci, na której stawiamy system.

Ja korzystam z systemu Moode, obecnie mam 1,5Tb plików na Synology, wszystko śmiga bez problemu. Gdybyś kiedyś chciał pobawić się malinką na pewno pomożemy. :)

wormjazz
Junior Audiolub

#531 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: wormjazz » pn 18 kwie 2022, 12:32

Używam od dwóch lat. Działa zawsze na picorepalyer bez problemu. Moi dwaj znajomi nie mający pojęcia o raspberry, używają i nie mają kłopotów z użytkowaniem. Ja im obsługuję co jakiś czas tylko aktualizację softu. Jeden gra na picoreplayer drugi na moode audio. Oczywiście nie jest to granie dla każdego ale nie jest też kłopotliwe w użytkowaniu. Jakością dźwięku bije drogie systemy.

Autor tematu
Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#532 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » wt 17 maja 2022, 08:56

Ostatnio w moim głównym systemie nastąpiła spora zmiana. W miejsce Yamahy A-S2000 zwitał McIntosh MA9000 z DACiem modułowym McIntosh DA2. Teraz mój malinkowy transport gra właśnie z nim po kablu USB. W związku z tym w głowie znów rodzą się pomysły, jak udoskonalić to połączenie. Może w końcu nadszedł ten czas na zakup Allo Digione Signature. :)
Załączniki
5FAD9FE5-A123-4C54-831E-F699AADEE969.jpeg

ODPOWIEDZ