DIYStreamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Czyli zrób to sam. Dyskusje na temat własnych konstrukcji oraz modyfikacji, napraw sprzętu.

wormjazz
Junior Audiolub

#376 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: wormjazz » czw 22 kwie 2021, 23:34

Arktur pisze:
czw 22 kwie 2021, 22:26
Witam ponownie

Interesuje mnie kpl. Streamer, więc kpl. Coś w stylu Khadasa, Hifiberry dac. Tak jak pisałem będzie stary amplituner z rca na we. Może kiedyś wymienię na wzmacniacz, ale też vintage.
Jeżeli chodzi o dźwięk to obecne kolumny bardzo mi przypadły do gustu. Zostaną na dłużej :D
Bas jest ok. Zwłaszcza krótkie intensywne uderzenia, może mógłby być niższy podczas takich dłuższych partiach, z wysokich jestem najbardziej zadowolony są wyraźne i nie sypią piachem w uszy, a średnie tony jakby bardziej wyeksponowane, może to dlatego, że poprzednie były w tym zakresie kiepskie, bo z czasem coraz mniej to zauważam, staje się to normalne. Dodam, że nie jestem wytrawnym audiofilem

Korci mnie Allo Digi One 1.2 ma dużo pozytywnych opinii ale musiałbym dołożyć dac i jeżeli poszedłbym tą drogą to dołożę moduł dac, ale nie wiem czy to ma sens.
Do takiego sprzętu moim zdaniem tylko raspberry i nakładka hat z RCA i skoro mówisz, że bas mógłby być głębszy to na początek allo boss. Zacznij od tego tylko koniecznie jakiś zasilacz liniowy. Ja używałem podwójnego zasilania liniowego osobno do raspberry i osobno do allo boss ale z jednego zasilacza. Jak chcesz od razu lepiej to allo boss2 lub hifiberry dac2 HD. Nie słyszałem jeszcze tych kart ale znając kości pcm będzie grał wybornie to porównywalny dac do allo boss2 choć na zupełnie innych przetwornikach. Allo boss2 patrząc po allo boss też zagra pewnie wybornie.

dariush78
Nowicjusz Audiolub

#377 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: dariush78 » pt 23 kwie 2021, 23:59

wormjazz pisze:
czw 22 kwie 2021, 20:43
dariush78 pisze:
wt 20 kwie 2021, 18:42
Źródło dźwięku: DAC na kości PCB ES9038Q2M I2S co sądzicie o DAC https://allegro.pl/oferta/dac-pcb-es903 ... 8487995149
Postawiłem koledze na tej karcie streamer. Gra fajnie, kolega jest zadowolony ja wolę jednak przetworniki PCM. Natomiast zastanów się czy nie kupić karty allo boss2. Ma świetne parametry i myślę, że muzycznie będzie kapitalna. Pisałem do botlandu kiedy ją sprowadzą, żeby nie bawić się w ściąganie z zagranicy. Czekam na odpowiedź.

Dzięki za radę.
Hoć jestem zupełnym laikiem w tym temacie, to karta z powyższego linku pasuje mi z 2 powodów:
1. Zbudowana jest na przyzwoitej kości Sabre ES9038Q2M
2. Posiada możliwość sterowania:
a. krótkie przyciśnięcie ośki impulsatora - wyciszenie (mute)
b. długie przyciśnięcie ośki impulsatora - zmiana filtrów cyfrowych
c. obrót ośki w lewo/prawo - ciszej/głośniej
Cieszę się z impulsatora, który jest częścią tego DAC'a, ponieważ oryginalne pokrętło od strojenia z Marantz 20250, mogło by służyć za regulator.

Czy Dac Allo Boss2 jest dużo lepszy od "mojej" karty?
Pytam ponieważ ich cena jest bardzo podobna.

wormjazz
Junior Audiolub

#378 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: wormjazz » sob 24 kwie 2021, 21:18

dariush78 pisze:
pt 23 kwie 2021, 23:59
wormjazz pisze:
dariush78 pisze:
Źródło dźwięku: DAC na kości PCB ES9038Q2M I2S co sądzicie o DAC https://allegro.pl/oferta/dac-pcb-es903 ... 8487995149
Postawiłem koledze na tej karcie streamer. Gra fajnie, kolega jest zadowolony ja wolę jednak przetworniki PCM. Natomiast zastanów się czy nie kupić karty allo boss2. Ma świetne parametry i myślę, że muzycznie będzie kapitalna. Pisałem do botlandu kiedy ją sprowadzą, żeby nie bawić się w ściąganie z zagranicy. Czekam na odpowiedź.

Dzięki za radę.
Hoć jestem zupełnym laikiem w tym temacie, to karta z powyższego linku pasuje mi z 2 powodów:
1. Zbudowana jest na przyzwoitej kości Sabre ES9038Q2M
2. Posiada możliwość sterowania:
a. krótkie przyciśnięcie ośki impulsatora - wyciszenie (mute)
b. długie przyciśnięcie ośki impulsatora - zmiana filtrów cyfrowych
c. obrót ośki w lewo/prawo - ciszej/głośniej
Cieszę się z impulsatora, który jest częścią tego DAC'a, ponieważ oryginalne pokrętło od strojenia z Marantz 20250, mogło by służyć za regulator.

Ja ściągnąłem kartę z ali bez wyświetlacza i bez potencjometra. Generalnie hardwerowa obsługa głośności jest tylko przez potencjometr podobnie jak teraz w moim pecan pi. Gram na razie z picore player więc działa mi regulacja głośności również na telefonie. W moim przypadku to ważne ponieważ używam aktywnych kolumn które nie mają regulacji głośności z pilota. Więc ustawione mam na sztywno kolumny na jedną głośność, a regulacja odbywa się poprzez streamer. Tu allo boss był świetny bo działała regulacja hardwerowa przez aplikację i nie potrzebny był potencjometr. Nie jestem elektronikiem więc nie wiem co to za kwestia, że nie może mieć takiej regulacja każda karta. Przetwornik na tej karcie jest świetny to najwyższy model kości sabre w wersji mobilnej czyli takiej jak wkłada się np do telefonów czy małych odtwarzaczy. Karta jest tania bo jest chińską. Gra bardzo dobrze jak za te pieniądze. Niestety to nie moje brzmienie wolę przetworniki pcm bo są bardziej muzyklane i przyjemnie w odsłuchu. Najlepiej kupić i testować. Zawsze sprzedasz taką kartę. Ja sprzedałem allo bossa bez problemu choć uważam że to genialna karta. W połączeniu z isolatorem i zasilaniem liniowym brzmi super. A pecan pi na pcm1794 x2 wymiata.

honolulu
Nowicjusz Audiolub

#379 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: honolulu » ndz 25 kwie 2021, 00:10

Witam wszystkich!
Posiadam dość dobry DAC Soul Note SD300
Do niego mam podłączony TV optykiem, (na tv aplikacja Tidal itp)
oraz podłączam laptopa po USB.

Chciałbym mieć sam streamer podłączany po usb do DAC-a aby nie tracić na jakości/bitrate , które w przypadki optyka = 48k, po usb z komputera jest wyższe (zalezy oczywiście od pliku, kawalka z tidala).

Pytanie czy wystarczy ze kupie maline zasilacz karte, wgram system i podlacze usb malina > DAC i juz, czy jakies dodatkowe jeszcze nakladki na maline potrzebuje?

Dziękuje z pomoc.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#380 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: DiBatonio » ndz 25 kwie 2021, 03:25

Może się mylę, ale myślę, że lepiej taki streamer do daca wpiąć coaxialem, pod wej coax. w DACu, które przyjmuje 24/192?
W zupełności wystarczy.

Autor tematu
Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#381 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » ndz 25 kwie 2021, 09:34

dariush78 pisze:
Drodzy,
Przeczytałem sporo informacji, obejrzałem kilkanaście filmów na YouTube w temacie budowania streamera na bazie maliny.
Niestety, żaden ze mnie elektronik, z programowaniem wcale nie jest lepiej. Ale są to wyzwania, którym mógłbym sprostać.
Mam kilka pytań początkującego, które mogłyby mi pozwolić na pominięcie podstawowych błędów i pozwolić na rozpoczęcie projektu.

Chciałbym zbudować urządzenie streamujące muzykę/ odtwarzacz audio, jako obudowę chciałbym wykorzystując case jednego z tunerów Marantz z 1978 roku, w grę wchodzą modele 2020 / 2050 / 2100.
Czemu takie, ponieważ chciałbym by streamer pasował do reszty mojego zestawu Audio.
Sercem urządzenia ma być Raspberry Pi® 4 B 4 GB (wydaje mi się, że wersja 4GB wystarczy).
Zasilanie: 2 x zasilacz liniowy z transformatorem toroidalnym, jeden na malinę, drugi na DAC.
Ekran: dotykowy, pojemnościowy LCD o wielkości takiej, by zmieścił się w panelu (według moich wyliczeń mógłby to być szeroki 7.9” 1280x400.
Jako dodatki mogłoby być:
- przedwzmacniacz gramofonowy, np. taki od Esdarek
- 2 wskaźniki wychyłowe

Poniżej pytania na które chciałbym znaleźć odpowiedzi:
1. Czy znacie kogoś, kto może wykonać panel z 4 mm aluminium.
- w panelu musiały by być wycięte otwory pod wyświetlacz,
- panel musi być wykończony szczotkowaniem, tak jak jest wykończony w oryginale.
2. Czy wskaźniki wychyłowe można w jakiś sposób zsynchronizować z DAC maliny jakimś układem zasilania?
3. Czy przyciski znajdujące się w dolnej części panela: wyboru długości fal / muting / mode / power, można wykorzystać na przykład, jako sterowanie zasilaniem reszty urządzeń?
- Power mógłby włączać / wyłączać zasilanie maliny (spięty z Pi Supply On/Off ).
- Pokrętło strojenia, mogłoby sterować głośnością wyjścia z karty dźwiękowej, lub wzmacniacza słuchawkowego.
4. Czy takie urządzenia jak przedwzmacniacz gramofonowy powinno być specjalnie ekranowane? W jaki najlepszy sposób je ekranować?
5. Czy nakładka pozwalająca podłączyć do maliny dysk SSD m.2 to przerost formy nad treścią?
6. Czy przy tych rozdzielczościach wyświetlacza Volumio będzie się wyświetlać na „pełnym” ekranie.
7. Czy poza funkcją odtwarzania plików typu lossless, Volumio będzie dobrze streamować ze Spotyfi / Tidal, czy może polecacie inne platformy?
Wiem, że sporo pytań, ale chcę, by to wszystko, ze sobą grało, nie tylko pod względem technicznym ale i wizualnym.
Poniżej, jak by to mogło wyglądać:
1. Ja zaopatrywałem się w części do obudowy na stronie modushop.pl. Przycinają elementy, wycinają otwory i robią w gruncie rzeczy wszystko. Najlepiej przedstawić im swój projekt, zrobić rysunek, nanieść wymiary - wtedy przedstawią ofertę cenową. https://www.modushop.pl/panele-przednie ... w-kAI.html Mają panele 3mm, 4mm i 10mm.
2. Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Z drugiej strony, co miałyby wskazywać?
3. Część z nich jak najbardziej można wykorzystać, o ile to przyciski chwilowe/monostabilne, czyli nie pozostają w pozycji 1 po wciśnięciu, czyli po wciśnięciu powracają do swojej wcześniejszej pozycji.
4. Tego niestety nie nie wiem, chyba to pytanie należy skierować do @Audio Autonomy
5. W zupełności wystarczy dysk SSD 2.5" choć zależy też do jakich zastosowań. Jeśli chciałbyś zgrać swoje pliki na dysk i słuchać muzyki z własnej biblioteki gęstych plików to SSD jak najbardziej mile widziany (o ile nie posiadasz serwera NAS). Tradycyjne HDD może hałasować, natomiast nie wykorzystasz potencjału dysku M2. System sugeruję postawić na karcie microSD, natomiast dysk wpiąć wyłącznie celem korzystania z własnej biblioteki. Dlaczego? Dlatego że Raspberry nie jest w stanie odpalić systemu z dysku zewnętrznego wpiętego w USB 3.0. Gdybyś miał na dysku zarówno system, jak i bibliotekę, to po prostu traciłbyś na szybkości transferu danych przez USB 2.0
6. Tak, volumio by się wyświetlało na pełnym ekranie, choć uprzedzam, ze czytelność tego ekarnu byłaby ograniczona. Można jednak ustawić tak, żeby na ekranie wyświetlała się sama okładka albumu z informacjami o utworze.
7. Będzie dobrze streamować zarówno Spotify, jak i Tidal. Spotify Connect jest wbudowany w Volumio, natomiast Tidal Connect trzeba wgrać samemu (chyba że wyszła aktualizacja Volumio z wbudowanym Tidal Connect - tego nie sprawdzałem)

Przepraszam że tak długo zajęło mi odpisanie, ale mało mam ostatnio czasu na przyjemności :)

wormjazz
Junior Audiolub

#382 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: wormjazz » ndz 25 kwie 2021, 11:46

Jackobtone pisze:
ndz 25 kwie 2021, 09:34
dariush78 pisze:
Drodzy,
Przeczytałem sporo informacji, obejrzałem kilkanaście filmów na YouTube w temacie budowania streamera na bazie maliny.
Niestety, żaden ze mnie elektronik, z programowaniem wcale nie jest lepiej. Ale są to wyzwania, którym mógłbym sprostać.
Mam kilka pytań początkującego, które mogłyby mi pozwolić na pominięcie podstawowych błędów i pozwolić na rozpoczęcie projektu.

Chciałbym zbudować urządzenie streamujące muzykę/ odtwarzacz audio, jako obudowę chciałbym wykorzystując case jednego z tunerów Marantz z 1978 roku, w grę wchodzą modele 2020 / 2050 / 2100.
Czemu takie, ponieważ chciałbym by streamer pasował do reszty mojego zestawu Audio.
Sercem urządzenia ma być Raspberry Pi® 4 B 4 GB (wydaje mi się, że wersja 4GB wystarczy).
Zasilanie: 2 x zasilacz liniowy z transformatorem toroidalnym, jeden na malinę, drugi na DAC.
Ekran: dotykowy, pojemnościowy LCD o wielkości takiej, by zmieścił się w panelu (według moich wyliczeń mógłby to być szeroki 7.9” 1280x400.
Jako dodatki mogłoby być:
- przedwzmacniacz gramofonowy, np. taki od Esdarek
- 2 wskaźniki wychyłowe

Poniżej pytania na które chciałbym znaleźć odpowiedzi:
1. Czy znacie kogoś, kto może wykonać panel z 4 mm aluminium.
- w panelu musiały by być wycięte otwory pod wyświetlacz,
- panel musi być wykończony szczotkowaniem, tak jak jest wykończony w oryginale.
2. Czy wskaźniki wychyłowe można w jakiś sposób zsynchronizować z DAC maliny jakimś układem zasilania?
3. Czy przyciski znajdujące się w dolnej części panela: wyboru długości fal / muting / mode / power, można wykorzystać na przykład, jako sterowanie zasilaniem reszty urządzeń?
- Power mógłby włączać / wyłączać zasilanie maliny (spięty z Pi Supply On/Off ).
- Pokrętło strojenia, mogłoby sterować głośnością wyjścia z karty dźwiękowej, lub wzmacniacza słuchawkowego.
4. Czy takie urządzenia jak przedwzmacniacz gramofonowy powinno być specjalnie ekranowane? W jaki najlepszy sposób je ekranować?
5. Czy nakładka pozwalająca podłączyć do maliny dysk SSD m.2 to przerost formy nad treścią?
6. Czy przy tych rozdzielczościach wyświetlacza Volumio będzie się wyświetlać na „pełnym” ekranie.
7. Czy poza funkcją odtwarzania plików typu lossless, Volumio będzie dobrze streamować ze Spotyfi / Tidal, czy może polecacie inne platformy?
Wiem, że sporo pytań, ale chcę, by to wszystko, ze sobą grało, nie tylko pod względem technicznym ale i wizualnym.
Poniżej, jak by to mogło wyglądać:
1. Ja zaopatrywałem się w części do obudowy na stronie modushop.pl. Przycinają elementy, wycinają otwory i robią w gruncie rzeczy wszystko. Najlepiej przedstawić im swój projekt, zrobić rysunek, nanieść wymiary - wtedy przedstawią ofertę cenową. https://www.modushop.pl/panele-przednie ... w-kAI.html Mają panele 3mm, 4mm i 10mm.
2. Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Z drugiej strony, co miałyby wskazywać?
3. Część z nich jak najbardziej można wykorzystać, o ile to przyciski chwilowe/monostabilne, czyli nie pozostają w pozycji 1 po wciśnięciu, czyli po wciśnięciu powracają do swojej wcześniejszej pozycji.
4. Tego niestety nie nie wiem, chyba to pytanie należy skierować do @Audio Autonomy
5. W zupełności wystarczy dysk SSD 2.5" choć zależy też do jakich zastosowań. Jeśli chciałbyś zgrać swoje pliki na dysk i słuchać muzyki z własnej biblioteki gęstych plików to SSD jak najbardziej mile widziany (o ile nie posiadasz serwera NAS). Tradycyjne HDD może hałasować, natomiast nie wykorzystasz potencjału dysku M2. System sugeruję postawić na karcie microSD, natomiast dysk wpiąć wyłącznie celem korzystania z własnej biblioteki. Dlaczego? Dlatego że Raspberry nie jest w stanie odpalić systemu z dysku zewnętrznego wpiętego w USB 3.0. Gdybyś miał na dysku zarówno system, jak i bibliotekę, to po prostu traciłbyś na szybkości transferu danych przez USB 2.0
6. Tak, volumio by się wyświetlało na pełnym ekranie, choć uprzedzam, ze czytelność tego ekarnu byłaby ograniczona. Można jednak ustawić tak, żeby na ekranie wyświetlała się sama okładka albumu z informacjami o utworze.
7. Będzie dobrze streamować zarówno Spotify, jak i Tidal. Spotify Connect jest wbudowany w Volumio, natomiast Tidal Connect trzeba wgrać samemu (chyba że wyszła aktualizacja Volumio z wbudowanym Tidal Connect - tego nie sprawdzałem)

Przepraszam że tak długo zajęło mi odpisanie, ale mało mam ostatnio czasu na przyjemności :)
Jest już tidal connect w volumio. Oczywiście dla płatnego konta. Mam nadzieję, że moode audio też zrobi tą funkcjonalność.

dariush78
Nowicjusz Audiolub

#383 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: dariush78 » ndz 25 kwie 2021, 12:27

wormjazz pisze:
sob 24 kwie 2021, 21:18
dariush78 pisze:
wormjazz pisze:
dariush78 pisze:
Ja ściągnąłem kartę z ali bez wyświetlacza i bez potencjometra. Generalnie hardwerowa obsługa głośności jest tylko przez potencjometr podobnie jak teraz w moim pecan pi. Gram na razie z picore player więc działa mi regulacja głośności również na telefonie. W moim przypadku to ważne ponieważ używam aktywnych kolumn które nie mają regulacji głośności z pilota. Więc ustawione mam na sztywno kolumny na jedną głośność, a regulacja odbywa się poprzez streamer. Tu allo boss był świetny bo działała regulacja hardwerowa przez aplikację i nie potrzebny był potencjometr. Nie jestem elektronikiem więc nie wiem co to za kwestia, że nie może mieć takiej regulacja każda karta. Przetwornik na tej karcie jest świetny to najwyższy model kości sabre w wersji mobilnej czyli takiej jak wkłada się np do telefonów czy małych odtwarzaczy. Karta jest tania bo jest chińską. Gra bardzo dobrze jak za te pieniądze. Niestety to nie moje brzmienie wolę przetworniki pcm bo są bardziej muzyklane i przyjemnie w odsłuchu. Najlepiej kupić i testować. Zawsze sprzedasz taką kartę. Ja sprzedałem allo bossa bez problemu choć uważam że to genialna karta. W połączeniu z isolatorem i zasilaniem liniowym brzmi super. A pecan pi na pcm1794 x2 wymiata.
Streamer, który chcę zbudować będzie podłączony do wzmacniacza z 78', czyli w gre wchodzą tylko RCA.
Chciałbym, by obsługa tego streamera była przez app w telefonie oraz manualnie.
Ręcznie, za pomocą regulatora, była by możliwość podgłaszania i zmiana filtrów cyfrowych.
Oczywiście panel dotykowy, czyli pełna obsługa Volumino.
No i tu akurat karta z mojego linku w 100% mnie zadawala.
Mogę zapytać, dla jakiego rodzaju muzyki przetworniki pcm bo są bardziej muzykalne i przyjemnie w odsłuchu?
Puki co, dostęp do allo boss2, tylko od producenta :(
A co, do sprzedaży, to tym jak zastosowałbym wszystkie dodatki, czyli wyświetlacz próbkowania, regulator, to, po sprzedaży musiałbym zaprojektować i kupić nowy frontplate.

honolulu
Nowicjusz Audiolub

#384 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: honolulu » ndz 25 kwie 2021, 12:28

DiBatonio pisze:
ndz 25 kwie 2021, 03:25
Może się mylę, ale myślę, że lepiej taki streamer do daca wpiąć coaxialem, pod wej coax. w DACu, które przyjmuje 24/192?
W zupełności wystarczy.
Ok w takim układzie co potrzebuje dodatkowo do maliny, jaka nakładkę? prosba o przykłady.
czy coś takiego np? https://botland.com.pl/raspberry-pi-kar ... b3b2b.html
i jaka jest różnica z tym 2x droższym? https://botland.com.pl/raspberry-pi-kar ... ry-pi.html

i czym sie tu różni wyjście bmc od rca?, bo moge np kablem bmc > rca wejść do daca lub rca > rca

dariush78
Nowicjusz Audiolub

#385 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: dariush78 » pn 26 kwie 2021, 21:23

Drodzy,
W jaki sposób podpiąć do wzmacniacza audio, podłączone do maliny nakładki Hat ze złączem RCA oraz BNC, takie jak: Allo DigiOne 1.2 - S/PDIF RCA BNC, czy Allo DigiOne Signature?
Karty mają tylko po 1 wyjściu: RCA, natomiast wzmacniacz ma 2 wejścia, osobny na na kanał lewy i prawy.

Autor tematu
Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#386 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » pn 26 kwie 2021, 23:05

honolulu pisze:
ndz 25 kwie 2021, 12:28
DiBatonio pisze:
ndz 25 kwie 2021, 03:25
W zupełności wystarczy.
Ok w takim układzie co potrzebuje dodatkowo do maliny, jaka nakładkę? prosba o przykłady.
czy coś takiego np? https://botland.com.pl/raspberry-pi-kar ... b3b2b.html
i jaka jest różnica z tym 2x droższym? https://botland.com.pl/raspberry-pi-kar ... ry-pi.html

i czym sie tu różni wyjście bmc od rca?, bo moge np kablem bmc > rca wejść do daca lub rca > rca
Tak, obie nakładki nadadzą się do używania malinki w roli transportu. Allo Digione 1.2 jest podobno dobrą nakładką, choć większość użytkowników malinki kończy na Digione Signture i potem ewentualnie zmienia już tylko DACi na lepsze. Nie słuchałem ani jednej, ani drugiej nakładki więc nie napiszę jakie są róznice, ale ponoć warto rozważyć Signature. W kwestii różnic BNC vs Coax - nie wiem :) To znaczy niby nakładka przesyła do zewnętrznego DACa sygnał 0-1, więc nie powinno mieć to wpływu na brzmienie, ale sam nie sprawdzałem. Na innych forach słyszenie różnic w brzmieniu między coax a bnc wywołuje poważne dyskusje, także to raczej kwestia do rozważenia indywidualnie. ;)
dariush78 pisze:
pn 26 kwie 2021, 21:23
Drodzy,
W jaki sposób podpiąć do wzmacniacza audio, podłączone do maliny nakładki Hat ze złączem RCA oraz BNC, takie jak: Allo DigiOne 1.2 - S/PDIF RCA BNC, czy Allo DigiOne Signature?
Karty mają tylko po 1 wyjściu: RCA, natomiast wzmacniacz ma 2 wejścia, osobny na na kanał lewy i prawy.
Allo Digione 1.2 i Allo Digione Signature to nakładki robiące z malinki transport. Ich zadaniem jest przekazanie sygnału 0-1 do zewnętrznego, osobnego przetwornika DAC. W Twoim przypadku obie te nakładki nie znajdą zastosowania, jeśli chcesz wpiąć malinkę we wzmacniacz po RCA. Potrzebujesz nakladek hat będących DACami, czyli na przykład Allo Boss 1.2, PicanPi Orchid Audio, Audiophonics ES9038Q2M, Khadas Tone Board, HifiBerry DAC2 Pro / HD Pro i masa innych.

wormjazz
Junior Audiolub

#387 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: wormjazz » śr 28 kwie 2021, 22:24

dariush78 pisze:
ndz 25 kwie 2021, 12:27
wormjazz pisze:
sob 24 kwie 2021, 21:18
dariush78 pisze:
wormjazz pisze:

Streamer, który chcę zbudować będzie podłączony do wzmacniacza z 78', czyli w gre wchodzą tylko RCA.
Chciałbym, by obsługa tego streamera była przez app w telefonie oraz manualnie.
Ręcznie, za pomocą regulatora, była by możliwość podgłaszania i zmiana filtrów cyfrowych.
Oczywiście panel dotykowy, czyli pełna obsługa Volumino.
No i tu akurat karta z mojego linku w 100% mnie zadawala.
Mogę zapytać, dla jakiego rodzaju muzyki przetworniki pcm bo są bardziej muzykalne i przyjemnie w odsłuchu?
Puki co, dostęp do allo boss2, tylko od producenta :(
A co, do sprzedaży, to tym jak zastosowałbym wszystkie dodatki, czyli wyświetlacz próbkowania, regulator, to, po sprzedaży musiałbym zaprojektować i kupić nowy frontplate.
Dla mnie dla każdego. Nie ma znaczenia rodzaj muzyki tylko brzmienie karty. Dla mnie jest bardziej naturalne. Ale też jest to prawda, że karty różnych producentów z tym samym przetwornikiem zagrają inaczej. Słuchałem już kilku kart i kilku streamerów i stwierdzam, że te z pcm są bliższe memu sercu. Teraz pożyczam tak do posłuchania i porównania z pecan pi streamer pro-jecta box rs też na pcm 1792 i z lampami w środku. Tylko z ciekawości. Niestety nie kupiłbym bym go dla siebie bo gorszego softu nie widziałem. Tidal connect nie działa, a streamowanie z telefonu jest po upnp. Dla mnie tragedia, ale chcę porównać brzmienie. Moim zdaniem musisz przetestować kilka kart i zobaczysz co Tobie pasuje. Na pewno niezależnie od wyboru karty musisz zasilić całość dobrym liniowym zasilaniem bo to daje największą różnicę. Przetestowałem na bluesound node 2i i na rasberry pi. Teraz używam 9V bo taki prąd lubi pecan pi. Wcześniej 5V z osobnym zasilaniem karty i maliny.

Arktur
Nowicjusz Audiolub

#388 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Arktur » pt 30 kwie 2021, 12:14

Zamówiłem malinkę 4 2gb i hifiberry dac 2 HD niestety muszę poczekać bo od ręki dostępna RB Była tylko w zestawie z obudową i zasilaczem wtyczkowym, co nie jest mi potrzebne. Zakupiłem zasilacz z gotronika na lt1083cp. Jak przyjdzie to wytestuję go.

wormjazz
Junior Audiolub

#389 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: wormjazz » pn 03 maja 2021, 10:44

Arktur pisze:
pt 30 kwie 2021, 12:14
Zamówiłem malinkę 4 2gb i hifiberry dac 2 HD niestety muszę poczekać bo od ręki dostępna RB Była tylko w zestawie z obudową i zasilaczem wtyczkowym, co nie jest mi potrzebne. Zakupiłem zasilacz z gotronika na lt1083cp. Jak przyjdzie to wytestuję go.
Super. Ten przetwornik zagra na pewno bardzo fajnie. Zacząłeś z górnej półki. Bo ta karta nie jest najtańsza. Myślę, że będziesz zadowolony. No to teraz jakieś fajne trafo do tej płytki potrzebne i zasilacz gotowy. Zasilacz gotowy z Chin na Talemie 200 zł z groszami. Choć zakładam, że jak kupiłeś bebechy to chcesz to zrobić jak Jackobtone od razu wszystko w jednej obudowie. Czekam na info i Twoje wrażenia z jakości oraz barwy dźwięku z przetwornika pcm.

Lechu
Początkujący Audiolub

#390 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Lechu » wt 04 maja 2021, 08:27

Witam.
Czas malinkę wsadzić w jakąś obudowę, chciałbym przedtem wyposażyć ją w jakiś większy wyświetlacz. Ma spełniać role informacyjną i jako ,,ozdoba,, ,obsługa i sterowanie i tak będzie z telefonu. Sam streamer stał będzie w odległości ok 2-3m. Szukając czegoś tańszego trafiłem na aliexpress na coś takiego:
https://pl.aliexpress.com/item/32919184 ... 5613%23410

Cena zachęcająca, w porównaniu z innymi wyświetlaczami 7cali wyjątkowo niska. Stąd moje pytanie czy ten typ będzie działał z moode audio, i czy cena nie wynika np. z niskiej rozdzielczości? W specyfikacji praktycznie nie ma żadnych informacji.

ODPOWIEDZ