DIYBudowa gramofonu na bazie Duala 1019

Czyli zrób to sam. Dyskusje na temat własnych konstrukcji oraz modyfikacji, napraw sprzętu.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#16 Budowa gramofonu na bazie Duala 1019

Post autor: Audio Autonomy » czw 14 mar 2019, 19:46

Miles pisze:
czw 14 mar 2019, 10:11
Jak zamknę sprawy związane z niekończącym się remontem kuchni, jakoś się do tego zabiorę.
Ja dopiero finalizuję remont przedpokoju (też ten z tych niekończących się), a kuchnia już czeka następna w kolejce. Ta historia nigdy się nie skończy... Jak żyć? Jak (kiedy) słuchać?
Dobrze, że podobnie jak @Miles, odnajduję sporo przyjemności w poszukiwaniu i nabywaniu nowych płyt. Czasem mi się wydaje, że aż za dużo :)

Życzę sobie i Wam, jak najwięcej chwil z muzyką, która pozwala po prostu odpoczywać i czuć się dobrze. Jak już zakończą się te nasze wieczne remonty (uff, całe szczęście, że mam małe mieszkanie, a nie wielki dom), to niech znajdzie się dużo czasu na muzykę i relaks. Bez znaczenie czy to będą pliki, płyty CD, czy też winylowe. Liczy się przecież sama przyjemność :)
Pomagamy usłyszeć więcej
facebook.com/AudioAutonomy
audioautonomy.com
Analogowo: produkcja i serwis wzmacniaczy lampowych - renowacja gramofonów - okablowanie na bazie drutów Neotech

Awatar użytkownika

Autor tematu
Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#17 Budowa gramofonu na bazie Duala 1019

Post autor: Audio Autonomy » śr 26 cze 2019, 18:00

Dobra, jedziemy dalej z tematem.
Chassis mamy już pomalowane. Wybór padł oczywiście na klasyczną czerń. Prezentuje się nieźle - jak to czerń :)
Zacząłem już wszystko składać. W międzyczasie poleruję talerz i element od zmiany prędkości odtwarzania płyty. Jak będę miał chwilkę to zrobię jakieś zdjęcia.
Powoli trzeba już myśleć o plincie. Sklejka już jest - czeka wysezonowana pod regałem od kilka miesięcy :)
Pomagamy usłyszeć więcej
audioautonomy.com
Analogowo: produkcja i serwis wzmacniaczy lampowych - renowacja gramofonów - okablowanie na bazie drutów Neotech

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#18 Budowa gramofonu na bazie Duala 1019

Post autor: Simpson » pt 28 cze 2019, 07:33

Tak Panowie. Przeniosę wpisy do PUBU, także tam dyskusję można kontynuować. Tu zostawmy tematykę jak z nagłówka

Temat dostępny tu:

viewtopic.php?f=27&t=953&p=13063#p13059

Awatar użytkownika

DiBatonio
Poszukiwacz Audiolub
Kontakt:

#19 Budowa gramofonu na bazie Duala 1019

Post autor: DiBatonio » pt 28 cze 2019, 15:42

Dziękować 😘

Awatar użytkownika

Autor tematu
Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#20 Budowa gramofonu na bazie Duala 1019

Post autor: Audio Autonomy » pt 28 cze 2019, 16:52

O zaletach i wadach (tak, te też oczywiście istnieją) winyli będziemy dyskutować w innym wątku, a tutaj wracamy do tematu Dual-centrycznego gramofonu. Przesyłam kilka obiecanych zdjęć. Całość, z lotu ptaka, prezentuje się w ten sposób:

Obrazek

Talerz został pozbawiony oryginalnej gumy, która była w kiepskim stanie. Zobaczymy jeszcze co ją zastąpi... mata wycięta z grubej gumy, a może z miedzi (jak fundusze pozwolą)?
Chassis zostało pozbawione ramienia i całej automatyki. Pozostał sam silnik i część napędowa - kółko idlerowe i przekładnia do wyboru prędkości odtwarzania płyt. Otwory zaślepione, powierzchnia wyrównana i polakierowana na RAL9005, czyli kolor piękny i klasyczny - czarny :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rant talerza wypolerowałem, bo średnio mi się podobała ta szarość, która była w oryginale. Podobnie zrobiłem z nakładką przykrywającą mechanizm zmiany obrotów. Ta nakładka to drobiazg, ale sam talerz waży prawie 3.5 kg, więc żonglowanie nim nie jest takie łatwe. Nieźle się umordowałem (jak mawia mój dziadek) polerując go w pomieszczeniu, w którym było koło 30 stopni Celcjusza :shock:

Jeszcze trochę i będziemy mogli odpalać maszynę 8-)

Obrazek
Pomagamy usłyszeć więcej
audioautonomy.com

Awatar użytkownika

DiBatonio
Poszukiwacz Audiolub
Kontakt:

#21 Budowa gramofonu na bazie Duala 1019

Post autor: DiBatonio » pt 28 cze 2019, 23:19

Stary, co by nie powiedzieć o gramofonach i winylach, to szacun za to co robisz.
Masakra jakaś, podziwiam zapał i pasję.
Pzdr

Awatar użytkownika

Autor tematu
Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#22 Budowa gramofonu na bazie Duala 1019

Post autor: Audio Autonomy » sob 29 cze 2019, 12:16

@DiBatonio - dzięki!
Kim byśmy byli bez pasji i odrobiny szaleństwa? :)
Pomagamy usłyszeć więcej
audioautonomy.com

ODPOWIEDZ