• Administrator
  •  
    Pomagamy Naszemu forumowemu koledze - 1% podatku można z pożytkiem przekazać pod właściwy adres.

Szczegóły tu: Pomagamy Audiolubowi

DIYWykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Czyli zrób to sam. Dyskusje na temat własnych konstrukcji oraz modyfikacji, napraw sprzętu.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#91 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Simpson » sob 06 kwie 2019, 12:03

Niestety wczorajsze poszukiwania cyny oraz porażka z tym związana powoduje, że w weekend muszę zamówić kolejną. Także jeszcze kilka dni i dopiero będę mógł zacząć prace lutownicze. Trochę szkoda, bo wczoraj czasu trochę było. @Audio Autonomy wiele wskazówek już mi podał, także chyba wszystko co istotne już wiem ;)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#92 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Simpson » pt 12 kwie 2019, 21:18

Cyna doszła, także można było przystąpić do pracy z pasywką ....w końcu.

Jednak lutowanie to nie taka prosta sprawa. Pomijam fakt, że samo docinanie kabelków i zdjęcie izolacji to także dość czasochłonna robota.

Poniżej fota z przygotowań do pracy:

2.jpg
Przygotowania
1.jpg
Przygotowania

Poniżej teścik lutowania. Ostatni raz lutownicę miałem w ręku jakieś 20 lat temu, temu trzeba było sobie przypomnieć ruchy:

3  Test.jpg
Test

Niżej już kilka elementów polutowanych :

4.jpg

Tu już przymiarka polutowanych podzespołów (potencjometr zlutowany z gniazdami):

5.jpg

W następnej kolejności klejenie, docinanie przedłużacza potencjometru, montaż obudowy, gałki regulacji głośności.

W następnej odsłonie przedstawię zdjęcia gotowego produktu i napiszę coś o brzmieniu. Urządzonko już podłączone, ale odsłuch był krótki. Najważniejsze jest to, że pasywka działa :D

Oczywiście wielkie podziękowania kieruję do @Audio Autonomy. Bez pomocy i porad na pewno bym sobie nie poradził. Serdeczne dziękuję!

Awatar użytkownika

Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#93 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Audio Autonomy » sob 13 kwie 2019, 10:29

Świetna robota Kolego!
Teraz czekamy już tylko na relacje z odsłuchów. Ciekaw jestem jak u Ciebie będzie się sprawować taka pasywka. Odpalaj, słuchaj i dawaj znać co i jak słychać :)
Pomagamy usłyszeć więcej
audioautonomy.com
Analogowo: produkcja i serwis wzmacniaczy lampowych - renowacja gramofonów - okablowanie na bazie drutów Neotech

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#94 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Simpson » śr 17 kwie 2019, 17:08

Przed odsłuchem kilka fotografii już docelowego wyglądu:

1.jpg
2.jpg
3.jpg

Na odsłuch muszę się odpowiednio nastawić czy "uwolnić głowę" ;) A na bani zbyt dużo ;) Postaram się w najbliższym czasie napisać kilka słów. Ogólne i jeszcze bardzo podstawowe wnioski już mam, ale jeszcze trochę mnie czeka. Kilka dni potrzymam "pasywkę" "pod prądem", na pewno nie zaszkodzi.

Awatar użytkownika

Rega
Czeladnik Audiolub

#95 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Rega » śr 17 kwie 2019, 17:58

No i pełna ,,profeska,, wykonania. Czekamy na opis działania. Może podejmiesz ,,produkcję seryjną,,
PS. Daj trochę,, na luz,, z pracą. I tak wszystkiego na raz nie ogarniesz.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#96 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Simpson » śr 17 kwie 2019, 21:04

@Rega , aby zacząć pracę seryjną to chyba bym musiał iść w układ z @Audio Autonomy :D

Druga sprawa to fakt, że kiedy to robić ? Mam kilka pomysłów na wątki w dziale akustyka, ale jeszcze jakiś czas nie wyrobię się. W weekend postaram się dokonać jakiś odsłuchów i coś powinienem napisać.

Faktycznie źle to nie wygląda, ale to zasługa świetnej i w niewygórowanej cenie obudowie od: https://www.modushop.pl/

gdzie serdecznie polecam sprzedawcę. Mimo czasu jaki trzeba poczekać. Obsługa sklepu pierwszorzędna, asortyment kompletny do tego typu "zabaw".

Z czystym sumieniem polecam sklepik, zaś długi czas oczekiwania na personalizację obudowy świadczy tylko dobrze o firmie. Chłopaki zarobieni, ale znajdą czas, aby nawet 20 min pogadać o produktach, podpowiedzieć. Dawno nie spotkałem tak dobrej i profesjonalnej obsługi.

Oczywiście nie zapominajmy o "nadzorze technicznym" w osobie @Audio Autonomy :D

Awatar użytkownika

Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#97 Wykonanie przedwzmacniacza pasywnego (regulacja głośności).

Post autor: Audio Autonomy » czw 18 kwie 2019, 14:49

Wygląda schludnie i elegancko. Dobra robota @Simpson!
Z Modushopem też mam dobre doświadczenia. Obsługa klienta, jakość sprzedawanych elementów, ceny - nie ma się do czego przyczepić po prostu :)
Czekamy na wieści z pierwszych większych testów. Ja w weekend świąteczny będę testować nowe interkonekty. Także też się nastawiam na wsłuchiwanie się w muzykę.
Pomagamy usłyszeć więcej
audioautonomy.com
Analogowo: produkcja i serwis wzmacniaczy lampowych - renowacja gramofonów - okablowanie na bazie drutów Neotech

ODPOWIEDZ