AkustykaJak wykonać Dyfuzor Skyline (poprawa przejrzystości przekazu muzycznego)

Wszelkie zagadnienia związane z akustyką pomieszczeń, ich urządzaniem, prawidłowym rozmieszczaniem kolumn głośnikowych, stosowaniem paneli tłumiących, rozpraszających, itp.
Awatar użytkownika

DiBatonio
Starszy Specjalista Audiolub
Kontakt:

#331 Jak wykonać Dyfuzor Skyline (poprawa przejrzystości przekazu muzycznego)

Post autor: DiBatonio » pn 25 paź 2021, 00:40

Ja na nich przetestowałem "Moby Dick" grupy Led Zeppelin i nawet się nie zachłysnęly, a do tego wzmak rozkręciłem prawie na 12tą.
Zresztą nie sądzę, aby większość konstrukcji równie dobrze sobie poradziło w Heavy Metalu, który akurat jako gatunek muzyczny może jest ok, ale z jakości realizacji to trudno w nim cokolwiek znaleźć, może z kilkoma wyjątkami.
M1 mogą też pokazywać jak zrealizowano nagranie i wtedy te słabe realizacje od razu wyłażą w odsłuchach.
Poza tym nie należy obarczać za wymienione przez Ciebie bolączki samych kolumn , bo elektronika ma znacznie i to niemałe, pomijam okablowanie, gdyż tutaj to grząski temat.
Zatem trzeba zawsze uwzględnić ten aspekt, a nie przypisywać wszystko głośnikom i już nie mówię tutaj tylko o YBA, ale o każdej konstrukcji zestawu głośnikowego.
Akurat chyba kojarzę z czym to grało 😉

Mikelas76
Nowicjusz Audiolub

#332 Jak wykonać Dyfuzor Skyline (poprawa przejrzystości przekazu muzycznego)

Post autor: Mikelas76 » pn 25 paź 2021, 19:11

DiBatonio pisze:
pn 25 paź 2021, 00:40
Ja na nich przetestowałem "Moby Dick" grupy Led Zeppelin i nawet się nie zachłysnęly, a do tego wzmak rozkręciłem prawie na 12tą.
Zresztą nie sądzę, aby większość konstrukcji równie dobrze sobie poradziło w Heavy Metalu, który akurat jako gatunek muzyczny może jest ok, ale z jakości realizacji to trudno w nim cokolwiek znaleźć, może z kilkoma wyjątkami.
M1 mogą też pokazywać jak zrealizowano nagranie i wtedy te słabe realizacje od razu wyłażą w odsłuchach.
Poza tym nie należy obarczać za wymienione przez Ciebie bolączki samych kolumn , bo elektronika ma znacznie i to niemałe, pomijam okablowanie, gdyż tutaj to grząski temat.
Zatem trzeba zawsze uwzględnić ten aspekt, a nie przypisywać wszystko głośnikom i już nie mówię tutaj tylko o YBA, ale o każdej konstrukcji zestawu głośnikowego.
Akurat chyba kojarzę z czym to grało 😉
Ja ich nie testowalem i nie wybieralem repertuaru. Bylem tylko sluchaczem ale mialem porownanie do innych glosnikow podlaczonych do tego atola.
M1 zagralo swietnie caly repertuar oprocz tych 2 kawalkow rockowych ktore slyszalem. Glosniki wlasciciela te 2 kawalki zagraly duzo lepiej i tyle

ODPOWIEDZ