AkustykaCzy rodzaj wełny mineralnej stosowanej w absorberach akustycznych ma znaczenie ?

Wszelkie zagadnienia związane z akustyką pomieszczeń, ich urządzaniem, prawidłowym rozmieszczaniem kolumn głośnikowych, stosowaniem paneli tłumiących, rozpraszających, itp.

darekpro
Junior Audiolub

#46 Czy rodzaj wełny mineralnej stosowanej w absorberach akustycznych ma znaczenie ?

Post autor: darekpro » wt 26 sty 2021, 10:29

Ale temat nie jest o tym co ja chcę stosować tylko o tym że nie koniecznie trzeba kupować PT80, bo są inne wełny wcale nie tak gęste a dobre i tanie wełny, które kupimy w sklepie za rogiem :)

Ja zastosuje ponieważ każdy cm jest na wagę złota...
ściany 1cm pustka powietrzna + 5cm wełna + 2x gk akustik plus
sufit 1cm pustka powietrzna + 5cm wełna + 3cm super mata od isovera między profile + 2x gk akustik plus.

Ścianki robione na potrzeby izolacji od rozmów i chrapania sąsiadów.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#47 Czy rodzaj wełny mineralnej stosowanej w absorberach akustycznych ma znaczenie ?

Post autor: DiBatonio » wt 26 sty 2021, 12:11

Te 1cm pustki powietrznej i tak nic nie dają.
Panel oparty na wełnie największą skuteczność osiąga, gdy za nim jest co najmniej 10cm takiej pustki powietrznej, jak to nazywasz.
Pewno taki zabieg coś tam wniesie do akustyki, ale z naciskiem na "coś tam".
Po prostu wełna spełni funkcje izolacji, ale bardziej termicznej, akustycznej pewno też, chociaż niskiego zakresu basu, to ona nawet nie połechta.
Pzdr

Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#48 Czy rodzaj wełny mineralnej stosowanej w absorberach akustycznych ma znaczenie ?

Post autor: Sofokles » ndz 31 sty 2021, 01:30

DiBatonio pisze:
wt 26 sty 2021, 12:11
Te 1cm pustki powietrznej i tak nic nie dają.
Panel oparty na wełnie największą skuteczność osiąga, gdy za nim jest co najmniej 10cm takiej pustki powietrznej, jak to nazywasz.
Z mojego doświadczenia wynika, że już zaczyna być dobrze od 5cm w zwyż, ale to przy grubościach 10, 15 cm plus.
Masz rację, 1 cm to tyle co nic. Nie ma sensu nawet robić konstrukcji, aby zachować twn 1 cm.
...oczywiście, że niższego basu nawet nie tknie. Tego średniego nawet nie ruszy.
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#49 Czy rodzaj wełny mineralnej stosowanej w absorberach akustycznych ma znaczenie ?

Post autor: DiBatonio » wt 09 mar 2021, 08:22

W jednym z wątków o panelach na innym forum znalazłem taki oto materiał:
https://www.facebook.com/ProperSoundPL/ ... 4005875859
POLECAM!

P.S.
Trochę długi, ale warto obejrzeć, niecierpliwi mogą przewinąć do dowolnego fragmentu.
Chłopak jest inżynierem dr akustyki.

A ja w końcu dzisiaj będę gościć u siebie walce od Asound 😉

Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#50 Czy rodzaj wełny mineralnej stosowanej w absorberach akustycznych ma znaczenie ?

Post autor: Sofokles » pt 12 mar 2021, 08:01

Obejrzałem jak na razie pirwsze 40 minut. Gość dużo mówi prawdy, ale nie wszystko. Nie z każdym jego słowem się zgodzę, ale dużo tam tego - jak jest.
DiBatonio pisze:
wt 09 mar 2021, 08:22
A ja w końcu dzisiaj będę gościć u siebie walce od Asound
Podziel się co do efektów 8-)
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#51 Czy rodzaj wełny mineralnej stosowanej w absorberach akustycznych ma znaczenie ?

Post autor: DiBatonio » ndz 14 mar 2021, 23:25

Dobra, dzielę się:
Jestem całkiem miło zaskoczony 😁😁😁
Zostają.
👍

ODPOWIEDZ