Akcesoria AudiolubaPodstawki, Standy, Marmury, Granity - wpływ na dźwięk

Czyli wszystko poza przewodami, a więc: gniazda, wtyki, zwory, przejściówki, interkonekty, kondycjonery, filtry, listwy sieciowe, a także podstawki antywibracyjne, w tym wszelkie akcesoria uznane za voodoo.

Sanwing

#31 Podstawki, Standy, Marmury, Granity - wpływ na dźwięk

Post autor: Sanwing » ndz 18 mar 2018, 20:59

@Miles czyżby te Kefy z maskownicami przypominały Ci inne pończochowe kolumny 8-) . Kawał kloców nie ma co, Rega tylko nie zdradzaj za ile je zdobyłeś bo Miles tego może nie wytrzymać :D o ile to z portalu dbx.

KaviteR
Początkujący Audiolub

#32 Podstawki, Standy, Marmury, Granity - wpływ na dźwięk

Post autor: KaviteR » ndz 18 mar 2018, 22:07

35D9EC1B-4B25-4A6D-971D-370678960F9B.jpeg

Rega

#33 Podstawki, Standy, Marmury, Granity - wpływ na dźwięk

Post autor: Rega » pn 19 mar 2018, 10:08

Sanwing pisze:
ndz 18 mar 2018, 20:59
@Miles czyżby te Kefy z maskownicami przypominały Ci inne pończochowe kolumny 8-) . Kawał kloców nie ma co, Rega tylko nie zdradzaj za ile je zdobyłeś bo Miles tego może nie wytrzymać :D o ile to z portalu dbx.
Na razie nie będe zdradzał. Napiszę tylko, że duuuuużo taniej niż na dbx. Na razie musze je dokładnie sprawdzić i doprowadzić do stanu używalności. U poprzedniego właściciela stały ok 10 lat w nieogrzewanym garażu. Dobrze, że przynajmniej suchym. U mnie na razie tez stoją w garażu , ale już ciepłym. Chcę je tak po trochę aklimatyzować do normalnych warunkow. Zewnętrznie nie są jakieś mocno zniszczone. Nie mają obić, natomiast mają trochę otarć forniru, bez żadnych wgłębień.
20180318_135554.jpg
20180318_135509.jpg
Tak wyglądają. Chcialem wstawić więcej zdjec ale okazuje sie ze nie moge bo są lekko za duże. Kolumny ie mają metalowych maskownic do głośników średnio i wysokotonowych. Przenoszenie lub przesuwanie ich stanowi mały problem ze względu na dość znacząca wagę. Jeśli uda mi sie je doprowadzic do w miarę dobrego stanu to na pewno zdam z tego relacje. Na razie muszę sie poważnie zastanowić nad tym jak je przetransportować do Polski. Zakladam, oczywiście, że są sprawne technicznie. Dziś mam zamiar je wyprobować.Tyle na razie i przepraszam, ze zdjęcia wklejają sie poziomo. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#34 Podstawki, Standy, Marmury, Granity - wpływ na dźwięk

Post autor: Audio Autonomy » pn 19 mar 2018, 11:00

Ciekaw jestem @Rega tych Twoich nowych kolumn! Ciekawość i zazdrość - takie dwa uczucie u mnie kwitną, gdy widzę Twój nowy nabytek...
Jeżeli są sprawne, to jak "zagadają" to pewnie tak, że aż cały garaż się zatrzęsie :)
Pomagamy usłyszeć więcej
facebook.com/AudioAutonomy
audioautonomy.com
Analogowo: produkcja i serwis wzmacniaczy lampowych - renowacja gramofonów - okablowanie

Sanwing

#35 Podstawki, Standy, Marmury, Granity - wpływ na dźwięk

Post autor: Sanwing » pn 19 mar 2018, 11:03

@Rega zakup bardzo interesujący. Co do spraw wizualnych są woski do wypełniana ubytków w okleinach PVC oraz drewnie. Wosk się stapia, nakłada na fornir i modeluje pod wzór słojów, zabawy sporo, ale można nawet głębokie ubytki wyrównać, jest specjalna lutownica działająca podobnie do zapalniczki która to ułatwia. Warto kupić dwa odcienie wosku jeden jako podkład, drugi do imitowania słojów.
Fajnie jakby udało się te nadstawki z pończochą zorganizować chyba, że wizualnie Ci odpowiadają te kolumny bez osłony to czyszczenie i będzie pięknie. Co do dźwięku bardzo jestem ciekawy Twoich wrażeń.

Rega

#36 Podstawki, Standy, Marmury, Granity - wpływ na dźwięk

Post autor: Rega » pn 19 mar 2018, 17:43

Jeszcze jeden mały offtop, za co bardzo przepraszam moderatorów i adminów, ale nie chce już zmieniać miejsca. KEFy okazały się całkowicie sprawne. Dźwięk jak dla mnie - marzenie! Teraz mogę zdradzić już cenę. 0. Tak - dostałem za darmo. Pozostaje mi odnowienie powierzchni zewnętrznej. Pozdrawiam.
PS ,,Pończochy,, poszukiwane.

Staś
Junior Audiolub

#37 Podstawki, Standy, Marmury, Granity - wpływ na dźwięk

Post autor: Staś » śr 05 wrz 2018, 18:24

U mnie podstawki granitowe raczej się nie sprawdziły ( nie twierdzę, że w innych systemach nie mają racji bytu ). Na początku sądziłem, że podstawki mają dobry wpływ na dźwięk. Jednak po dłuższym odsłuchu zauważyłem, że dźwięk jest lekko zniekształcony. Kombinacje z różnego rodzaju podkładkami i podklejkami nic pozytywnego nie wniosły. A wyjaśnienie było bardzo proste. Rzecz była w tym, że negatwny wpływ na dźwięk miało podniesienie głośników ( w stosunku do pozycji siedzącej ) o 3,5cm granitu ( minimalny, ale jednak).

Awatar użytkownika

seb
Czeladnik Audiolub

#38 Podstawki, Standy, Marmury, Granity - wpływ na dźwięk

Post autor: seb » czw 23 lip 2020, 13:35

Temat trochę poboczny, ale za mały na osobny wątek. Szukam kółek do moich kolumn na miejsce kolców. Kolumny trochę ważą i są nieporęczne. Normalnie stoją przy ścianie, ale praktycznie co wieczór wyciągam je do pozycji optymalnej, a kółka ułatwiły by robotę. No i po dłuższym czasie bez kółek wytrą mi się cokoły oraz wykładzina. Może ktoś z was widział takie 3-4 cm, z gwintem M8 no i oczywiście w miarę ładne? Szukam i nic nie mogę znaleźć w niewielkim rozmiarze.

Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#39 Podstawki, Standy, Marmury, Granity - wpływ na dźwięk

Post autor: Sofokles » pt 24 lip 2020, 00:31

To, że to nie najlepsze rozwiązanie pewno wiesz, ale jak mus, to mus.
Patrzyłeś na stronach typu: https://sklep.kolka-wiko.eu ??

Jeśli już mają być kółka to zadbaj by były z blokadą - zawsze to lepsze rozwiązanie. A najlepiej nie obrotowe, tylko typu przód i tył i dodatkowo z blokadą. I żadne plastiki.
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Awatar użytkownika

seb
Czeladnik Audiolub

#40 Podstawki, Standy, Marmury, Granity - wpływ na dźwięk

Post autor: seb » śr 05 sie 2020, 10:51

Szukałem i nic ciekawego nie ma. Zdecyduję się chyba na gumowe stopki, takie jak u @Mały 75 i będzie po kłopocie. Koszt prawie nieistotny, a wygląd nienajgorszy.
Najlepsze pewnie były by Superspikes, ale mam opory na wydanie tylu talarów. Już prędzej na jakiś kabelek.

Awatar użytkownika

Mały 75
Czeladnik Audiolub

#41 Podstawki, Standy, Marmury, Granity - wpływ na dźwięk

Post autor: Mały 75 » czw 06 sie 2020, 14:03

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Można się pokusić aby wszystkie elementy były czarne ale lenistwo jest silniejsze ode mnie 😁. Pzdr

Awatar użytkownika

seb
Czeladnik Audiolub

#42 Podstawki, Standy, Marmury, Granity - wpływ na dźwięk

Post autor: seb » czw 06 sie 2020, 21:39

To jeszcze przypomnij mi, gdzie je dostałeś?

ODPOWIEDZ