Akcesoria AudiolubaKable zasilające-na co zwracać uwagę.

Czyli wszystko poza przewodami, a więc: gniazda, wtyki, zwory, przejściówki, interkonekty, kondycjonery, filtry, listwy sieciowe, a także podstawki antywibracyjne, w tym wszelkie akcesoria uznane za voodoo.
Awatar użytkownika

Autor tematu
DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#46 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: DiBatonio » wt 02 cze 2020, 21:08

Taniej wychodzą takie Elecaudio, tak jak pisalem u mnie ten co leży już na półce bardzo fajnie sie wpisał w brzmienie streamera CA SM6.
To jest Elecaudio CS-361B OCC na wtykach Yarbo z miedzi tellurowej.
Możesz taki spróbować zrobić, może na tańszych wtykach Viborga, albo Wattgate.

P.S.
Albo jak chcesz za kaucją podeślę Tobie i sobie zobaczysz, czy to jest to co byś chciał. Zawsze to jakieś doświadczenie więcej, ale nie nalegam, karmić tgo nie muszę, więc jeść nie woła. 😁
Załączniki
elecaudio 361B2.jpg
elecaudio 361B.jpg

Jackobtone
Poszukiwacz Audiolub

#47 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Jackobtone » śr 03 cze 2020, 00:30

Chętnie sprawdzę :D Bliżej lipca się na pewno odezwę. A ogółem jakie jeszcze przewody - modele/producenci warto brać pod uwagę przy budowie takiego kabla zasilającego? Coś co nie zrujnuje budżetu, a pozwoli usłyszeć zmiany w brzmieniu :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#48 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: DiBatonio » śr 03 cze 2020, 02:40

Z niedrogich:
Furutech FP 314 Ag II, też mam, ale na wtykach Viborga-schuko Cu i IEC Cu-oczywiście z pewnego źródła.
Ale ten Furutech i tak wyjdzie drożej niż ten Elecaudio, zrobiłem go sobie do słuchawkowca i to był strzał w 10, wcześniej miałem tam Suprę (omijam zresztą z daleka).
Ten Furutech też u mnie grał ze streamerem i było zaskakujaco dobrze, a nawet bdb. Taką swoistą rekomendacją może być choćby to, że jak miałem na odsłuchu Hegel Mohikan CD za 18tys zł, to właśnie lepiej mi z tym odtwarzaczem pasowała ta 314 Ag niż np.taki FP3TS20 .
To godny rozważenia kabelek, ale po kosztach ten kabelek wychodzi coś ok.600 z hakiem w koszty wliczone wtyki Viborga Cu, kabel, tulejki WBT. Na lepszych wtykach trzeba by dodać kilka stówek, w klubie Furutecha ktoś pisał, że uzbroił 314ke we wtyki Fi28/38G i było naprawdę bdb.
Z tańszych do 600-700 zł można poszukać na giełdzie, coś z Shunyaty na innym forum (zamknietym) jest model Venom 3 do wzięcia za 370zl na wtykach Cu furutecha, tylko w ciemno chyba bym nie brał hmmm....
Jak udało by Ci się znaleźć Vincent Power Audio, miałem go na testach od kolegi- to ten brać w ciemno, widziałem już za 350zl ten przewód na giełdzie, jest mega muzykalny, u mnie sprawdzany na wzmacniaczu, bardzo fajny kabelek nastawiony na fun i przyjemność ze słuchania. Problemem może być koszulka termokurczliwa na wtyczkach, bo jest dość długa i sztywna u mnie kolidowało to z nogami stolika.
Później coś z Neela, tylko ostatnio jak ktoś wystawia Neela, to życzy sobie cenę z dooopy, bo widziałem już 7ES Gold za 600zl, gdzie ja Neel E14 N Golda sprzedawałem za 650zl, a między nimi jest przepaść jeśli chodzi o brzmienie.
Z jeszcze tańszych to Melodika Purple MDC 3150 (3x1,5), MDC 3250 (3x2,5) mam 2m na wtykach Supry, ale to do listwy zasilającej plazmę i dekoder. W audio na tle powyższych wypada słabo. Do mnie jedzie właśnie 1m MDC 3150 3x1,5mm, bo muszę zrobić kabelek do monitora NEC do obróbki foto, tam go widzę w audio nie bardzo 😁😁😁

Na zdjęciu Vincent
Załączniki
kabel-sieciowy-vincent-power-cable-3677639362.jpg
unnamed.jpg

Jackobtone
Poszukiwacz Audiolub

#49 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Jackobtone » śr 03 cze 2020, 08:42

To o tym Furutechu mówisz: https://www.blackdotaudio.eu/kabel-zasi ... -4329.html ? Cenowo bardzo przystępny, bo za 1,5m (tyle bym prawdopodobnie kupił) wychodzi zaledwie 135zł. No ale rzecz jasna całą resztę należałoby do tego doliczyć. Z Melodiki miałem Purple Rain ale RCA i głośnikowe gdy jeszcze gościła u mnie Yamaha A-S501, Yamaha CD-N500 i Dali Zensor 7 :D Te Melodiki są tanie i moim zdaniem tak też grają. Mam w sumie nadal 1 parę 1,5m tych kabelków poprowadzonych od TV (z podpiętym jakimś tam tanim DACiem toslink-RCA) do wzmacniacza i tu się sprawdzają w roli lepszych od marketowego kabla "prowadzaczy dźwięku" :D Jak już będę robił kabel zasilający to raczej na nieco lepszych komponentach ale jednocześnie z pewnym rozsądkiem. Ten Furutech mnie przekonuje, zwłaszcza że już kilka komponentów tego producenta wykorzystałem w streamerze i jestem zadowolony.

Awatar użytkownika

Autor tematu
DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#50 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: DiBatonio » śr 03 cze 2020, 09:31

Tak, to jest ta 314ka, ale pamiętaj, że dużą część ceny kabla generują wtyki.
Podobnie jak z moim Elecaudio, sam przewód tańszy niż jedna wtyczka.
To jest cena za 0,5m kolego(czytaj opis/nazwę), więc to nie wyjdzie 135zl za 1,5m tylko 270zl, mnie w avcorp wychodzi troszkę taniej ok 8zł
😁

Jackobtone
Poszukiwacz Audiolub

#51 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Jackobtone » śr 03 cze 2020, 11:07

Ach jasna sprawa! Ciągle mnie ta cena za 0,5m zwodzi 😁 Jestem świadom, że wtyki tanio nie wyjdą. 😒 Też bym zapewne coś z Furutecha dobierał. Przy okazji może wypadałoby również zmienić gniazdo zasilania w streamerze...

Jackobtone
Poszukiwacz Audiolub

#52 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Jackobtone » śr 03 cze 2020, 20:45

@DiBatonio wysłałem Ci prywatną wiadomość, ale masz chyba zapchaną skrzynkę 😁

Awatar użytkownika

Autor tematu
DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#53 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: DiBatonio » śr 03 cze 2020, 22:54

Nie, nie mam zapchanej skrzynki.
Odpisałem 😁

Awatar użytkownika

Miles
Administrator

#54 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Miles » śr 10 cze 2020, 23:17

Renoma Furutecha i Oyaide udzieliła mi się do tego stopnia, że od dłuższego rozmyślając o ulepszeniu zasilania ukierunkowuję się głównie na te dwie firmy. Mam tańsze modele kabli tych producentów, ciekawie było by spróbować czegoś z odrobinę wyższej półki. Z Oyaide sprawa jest prostsza, bo oferta jest dość ograniczona i przez to wybór łatwiejszy - coś w sam raz dla mnie, bo łatwiej się połapać. Mam Oyaide Tunami GPXe, naturalnym wydaje się spróbowanie wariantu na lepszych wtykach, czyli Oyaide Tunami GPX-Re. Nawet ostatnio miałem już sobie taki sprawić (na dzień dziecka :mrgreen: ). Z Furutechem to już prosto nie jest. Ogromna liczba przewodów w ofercie, pomnożona przez ilość wtyków jakie oferują - uff. Zabawa na lata. Jednak ostatnio ocknąłem się, że jest jeszcze jeden japoński gracz, którego powinienem wziąć pod uwagę: Acrolink. Interkonekt tej firmy, który posiadam, dał mi sporo radochy (Acrolink 6N - A2400 II), kusi sprawdzić coś z zasilających. Oczywiście mowa o półce tzw. "nisoka - middleclass", bo ich topowe konstrukcje kosztują...wiadomo. Może spróbuję ugryźć model Acrolink 7N-PC4030 II PC-R? Wydaje się, że to mogłoby być coś z odmiennej szkoły brzmienia. Czyli dobre do porównania z tym co mam.
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

https://patronite.pl/rockserwisfm

Awatar użytkownika

Autor tematu
DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#55 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: DiBatonio » czw 11 cze 2020, 14:14

Acrolink jest O.K., ale podobno dopiero wysokie modele, w sumie nie miałem do czynienia z tymi kablami.
Ogólnie japońskie na miedzi Furukawy są niezłe, z Furutechem tak jak mówisz, trudno ogarnąć wszystkie ich modele, tutaj warto oprzeć się na sprawdzonych i popularnych modelach, do tego multum możliwości z wtyczkami.
Nie mam pewności, ale zdaje się, że na Acrolinki też trzeba uważać (Podróbki), zawsze warto ze sprawdzonego źródła.
Jeszcze godne uwagi są przewody firmy PAD (Purist Audio Design).
Oyaide jak wiesz jest sztywny, po ułożeniu i wpięciu, trzeba kilku dni by sobie tak pograł, ruszać nie ma co...
Pzdr

Awatar użytkownika

Miles
Administrator

#56 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Miles » pn 15 cze 2020, 21:59

Się dzisiaj nagimnastykowałem. Przyjechałem z pracy do domu, miałem odespać zawaloną noc, potem ugotować jakiś szybki obiad. Wtedy mnie naszło, że pomysły z zasilaniem tyle już czekają... No i pozmieniałem wszystko. Generalnie poszło o Furutecha FP-3ts20. Gdy wybierałem kiedyś kabel do Ayona CD 1s, w porównaniu tego Furutecha i Oyaide GPXe zdecydowałem się na Oyaide. Wydawał się być trochę bardziej nasycony, soczysty, głębszy, barwniejszy. Natomiast Furutech dawał więcej światła, powietrza. W ówczesnej konfiguracji bardziej podobało mi się bogactwo Oyaide niż światło i rześkość Furutecha.
Od jakiegoś czasu rozmyślam nad spróbowaniem czegoś innego w miejsce Oyaide GPXe. Pierwszym wyborem wciąż jest jego lepszy brat, Oyaide GPX-Re. Ostatnio było kilka dobrych ofert z drugiej ręki, ale nie zadziałałem i muszę poczekać na kolejne. Nad wspominanym wcześniej Acrolinkiem 7N-PC4030 też zastanawiałem się, aż się sprzedał. Jednak ostatnio się ocknąłem, że cechy które chętnie widziałbym w nowym kablu, ma... posiadany przeze mnie 3ts20. Bo generalnie moje oczekiwania to odrobina więcej światła, rześkości, przewiewności.
Tu nawet nie chodzi o zmianę upodobań, ewolucję gustu. Zwyczajnie obecnie gram na Dynaudio, a gdy pierwotnie wybierałem przewód do Ayona, rządziły u mnie Vandersteeny i Sonus Faber. Choć już nie pamiętam dokładnie które konkretnie :mrgreen:
Furutech podpięty do Ayona. Oyaide oddelegowany do DVD/SACD Denon 3930. Kurde, Denon ma gniazdo zasilające "do góry nogami". Nieźle się nagimnastykowałem, żeby od nowa ułożyć Oyaide tak, żeby pasował. To prawda, że sztywniak z niego.
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

Awatar użytkownika

Autor tematu
DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#57 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: DiBatonio » pn 15 cze 2020, 22:52

Hej.
A jaki masz 3TS20, znaczy na jakich wtykach?
Mam wersję na wtyczkach FI28/38G bdb wtyki, nawet 314kę potrafią podrasować.
😁

Awatar użytkownika

Miles
Administrator

#58 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Miles » wt 16 cze 2020, 05:55

No mój 3TS20 jest na wtykach FI -E35(G) / FI-25(G). Czyli starsza wersja Twoich wtyków to chyba jest.
Tak myślę, że skoro zabrałem 3TS20 od trafa redukującego napięcie z europejskiego na japońskie, to teraz poszukam do niego jakiegoś używanego Furutecha FP-3TS762. To chyba ten kabelek najczęściej jest łączony z bardziej prądożernymi urządzeniami. Tyle, że szukam raczej w oryginalnej konfekcji / długości. W jakieś odcinki typu 1 metr długości plus kombinowane wtyki wchodzić nie zamierzam. Minimum 1,5 metra na wtykach Furutecha.

Awatar użytkownika

Autor tematu
DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#59 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: DiBatonio » wt 16 cze 2020, 14:29

Miles pisze:
wt 16 cze 2020, 05:55
teraz poszukam do niego jakiegoś używanego Furutecha FP-3TS762. To chyba ten kabelek najczęściej jest łączony z bardziej prądożernymi urządzeniami. Tyle, że szukam raczej w oryginalnej konfekcji / długości. W jakieś odcinki typu 1 metr długości plus kombinowane wtyki wchodzić nie zamierzam. Minimum 1,5 metra na wtykach Furutecha.
Racja, 3TS762 do wzmachola lub listwy, masz jeszcze bdb Evolution II Power-jakiś wisi na giełdzie.
Ale...
Jest i on https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/24/372216.php
Metrowe kable trudne do odsprzedania, chociaż są i tacy, którzy wolą 1m, bo nie lubią plątaniny.

Awatar użytkownika

Miles
Administrator

#60 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Miles » wt 16 cze 2020, 22:26

Widziałem tego 762, ale kurka wodna ma wtyki Solid Core Audio. To dobra firma, ale trzymam się założeń, że jak Furutech to na Furutechach, Oyaide na wtykach Oyaide itp. Brzmienie brzmieniem, ale też jest to pewien pragmatyzm. Gdy później chce się coś sprzedać, to jednak łatwiej "fabryczny komplet" z oryginalnym pudełkiem, niż DIY.
Evolution II Power, na wtykach "pięćdziesiątkach" Furutecha też fajna sprawa. Tylko cena już znacznie mniej sympatyczna :D .

Przyznaję. Miewam ostatnio napadowo myśli, żeby na chwilę zapomnieć w cholerę o całym tym tzw. zdrowym rozsądku, czy raczej jego pozorowaniu, i zaszaleć z czymś porządnym, na co mnie nie stać, ale jednak :mrgreen: . Żona zagrozi rozwodem jak zobaczy przelew, konto jakiś czas będzie puste, trza będzie wziąć na wstrzymanie z kupowaniem płyt, nie mówiąc już o niepotrzebnych rzeczach jak buty, spodnie itp.. No ale żonie przejdzie, kasę się odrobi, a przewód w systemie zostanie. Piękno rodzi się w bólach - czyż nie? Więc zobaczymy co z tego wyjdzie. Trochę mam ochotę zaszaleć, trochę jestem nieśmiały.

Oprócz rynku wtórnego, są też fajne oferty poekspozycyjne. Np. taki Furutech FP-S55N / FI-48R / FI-E48R :

https://allegro.pl/oferta/furutech-fp-s ... 9048005988

Myślałem, czy nie pożyczyć do posłuchania. Gorzej, jak "zagra", he he.

Dopisałem jeszcze do listy najtańszego Harmonixa, czyli X-DC2. Oczywiście tu opcja tylko z drugiej ręki. Musiałbym kupić w takiej cenie, żeby zanadto nie popłynąć przy ewentualnej odsprzedaży.

Możliwości jest sporo. No ale to sól tego hobby i na tym polega zabawa :lol: .

ODPOWIEDZ