Akcesoria AudiolubaKable zasilające-na co zwracać uwagę.

Czyli wszystko poza przewodami, a więc: gniazda, wtyki, zwory, przejściówki, interkonekty, kondycjonery, filtry, listwy sieciowe, a także podstawki antywibracyjne, w tym wszelkie akcesoria uznane za voodoo.

Szelest
Nowicjusz Audiolub

#31 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Szelest » ndz 24 maja 2020, 13:09

I tutaj mnie zaskoczyłeś hm.... nie pomyślałem o tym i już niestety za późno... Ale mam inny IC, taki za 40 zł. Zrobię tak jak napisałeś, ciekaw jestem jaki będzie efekt.

Kiedyś oglądałem naukowy program i była mowa o doświadczeniach. Muszą być dobrze zrobione założenia, musi zostać dobrze przeprowadzone i ....to mnie bardzo zaskoczyło, bywa, że analizowanie danych bywa źle przeprowadzone.
Trzy elementy doświadczenia muszą zostać zrobione perfekcyjnie. Chyba moje założenia były źle przemyślane. Człowiek uczy się całe życie. Dzięki za informację.

Co do klocków za grube tysiące podchodzę ostrożnie. Odrzucam na samym początku dorobioną ideologię.
Muszę posłuchać, nie dam sobie wmówić, że coś musi grać super bosko, ponieważ dużo kosztuje.. O nie nie..

Awatar użytkownika

Autor tematu
DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#32 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: DiBatonio » ndz 24 maja 2020, 19:08

Szelest pisze:
ndz 24 maja 2020, 13:09
Co do klocków za grube tysiące podchodzę ostrożnie. Odrzucam na samym początku dorobioną ideologię.
Muszę posłuchać, nie dam sobie wmówić, że coś musi grać super bosko, ponieważ dużo kosztuje.. O nie nie..
Generalnie ten Mohikan to bdb CD player, jak to Hegel neutralny, przestrzeń buduje specyficznie po heglowsku, nie każdy to lubi.
Gdybym miał wybierać w tym przedziale cenowym, to na pewno brałbym go mocno pod uwagę.

Audio-Pan
Junior Audiolub

#33 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Audio-Pan » czw 28 maja 2020, 16:01

DiBatonio pisze:
czw 21 maja 2020, 09:35
Czarna magia?
Pilnuj więc, aby zrobić to dobrze, bo wiesz jak bywa z prądem.
Warto mieć narzędzia typu zaciskarka do tulejek, miernik uniwersalny, opalarkę do koszulek termokurczliwych, ja mam nawet wkrętak Wera z konkretnym momentem siły.
Po złożeniu takiego kabelka, warto sprawdzić przewodzenie/przejście między poszczególnymi żyłami.
Jak będzie okazja mogę taki przykład pokazać, gdzie koledze zmieniłem wtyk IEC na kablu, a na drugim końcu przy wtyczce schuko był zonk przy blaszce od żyły PE. Dobrze, że sprawdziłem, taka sytuacja widzisz, a gość nie miał by zerowania/uziemienia w przewodzie, nie wiadomo jak by się to skończyło dla urządzenia.
Oczywiście wezmę Twoje rady pod uwagę. Dzięki. Zlecę lutowania chyba koledze, bo lutownicy w ręku nie miałem, a lepiej tego nie popsuć. Dzięki za rady, bo się przydadzą. Widać, że zęby zjadłeś w zagadnieniu, aż miło patrzeć.

Awatar użytkownika

Autor tematu
DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#34 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: DiBatonio » czw 28 maja 2020, 17:02

Nieeeee!!!!!
Żadnego lutowania, nie polecam zwłaszcza zwykłą ceną, po kilku miesiącach będzie zaoksydowana.
W zależności jakie wtyki kupisz, to wysokie modele mają tak zwaną "windę"/"platformy" do zaciskania się na przewodzie w tym wypadku nie stosować tulejek, tylko gołe żyły.
Jak jest we wtyczce zacisk w którym śruba dociska przewód wtedy zastosować tulejkę na odizolowanej końcówce przewodu, do tego trzeba użyć zaciskarki.
Cynę można użyć tylko do zgrzania-złączenia czubeczka końcówki przewodu, żeby pojedyncze druciki się nie roztrzapierzały.
Takie rzeźbienie z cyną zazwyczaj degraduje brzmienie, później domorośli DIYowcy nie stwierdzają poprawy brzmienia, a przy okazji miażdżą do granic taką ocynowaną końcówkę przewodu.

Awatar użytkownika

Miles
Administrator

#35 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Miles » czw 28 maja 2020, 17:48

@DiBatonio , tak z innej beczki. U mnie póki co najciekawszym kablem zasilającym w kolekcji jest Oyaide Tunami GPXe V2. Pisałeś, że masz w systemie 2 sztuki Oyaide Tunami GPX-Re V2. Porównywałeś przed zakupem z posiadaną przeze mnie wersją na tańszych wtykach, czy od razu poszedłeś w wyższą półkę? Pytam, bo coś niebezpiecznie chodzi mi ostatnio po głowie wersja "R" :mrgreen: . Po zakupie listwy VdH The Mainsstream, a także wcześniejszym małym poprzestawianiu sprzętu spowodowanym sztywnością zakupionych interkoneków Albedo Monolith, namieszałem w zasilaniu i narobiłem sobie smaku na dalsze zmiany...
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

https://patronite.pl/rockserwisfm

Awatar użytkownika

Autor tematu
DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#36 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: DiBatonio » czw 28 maja 2020, 18:46

Nie, ja poszedłem w tą wersję na białych wtykach, GPX Re v2.
Wersja na czerwonych wtyczkach, różni się właśnie tylko nimi, ale brzmieniowo również, chociaż sam przewód jest ten sam.
Nie szukam już, Oyaide mają swoją specyfikę, ale mnie ona pasuje, nie brałem nawet pod uwagę wersji na czerwonych wtyczkach.
Pozostałe kable też są japońskie, poza jednym Enerrem.
Muda ostatnio wystawiał Oyaide GPX Re v2, poszła chyba za 1600zł to bdb cena jak na ten kabelek.

Awatar użytkownika

Miles
Administrator

#37 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Miles » czw 28 maja 2020, 19:47

Tak, widziałem tą ofertę. Cena bardzo dobra. Coś tam jeszcze wisi po giełdach u innych sprzedawców, także listwy Oyaide. Ale do listwy musiałbym jeszcze kupić kabel do jej zasilenia. Nie no, za daleko to idzie, na razie kupię 1 sztukę kabla do źródła :mrgreen: U mnie Oyaide GPXe zasila cedek Ayon CD 1S, a odtwarzacz Denon 3930 (SACD - DVD) grał na Furutechu FP - 3TS20. Po przemeblowaniu półtorametrowy Furutech nie sięga mi do Denona, więc może kupię Oyaide GPX Re do Ayona, a tańszy Oyaide trafi do Denona, który ma mniejsze znaczenie w systemie niż Ayon. Poza tym Furutech, który po wypięciu z Denona zasilał listwę, a po zakupie listwy ze zintegrowanym kablem stał się na krótko bezrobotny, też już znalazł swoje miejsce. Wpiąłem go do transformatora 230V / 100V zasilającego Sansui 907 MR. Ten transformator zawsze sobie tam buczał, ale że to miała być tylko chwilowa prowizorka,do czasu zbudowania porządnego trafa, nie przejmowałem się tym. Jednak - jak to bywa z prowizorkami - tymczasowe trafo pracuje już u mnie 2,5 roku. Więc trochę już się nabuczało. No to już nie będzie tego robić, koniec. Podpiąłem do niego Furutecha, a tego do Listwy VdH i cisza jak makiem zasiał. Kolejna cegiełka w temacie znaczenia stosowania dobrych przewodów zasilających :D .
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

Awatar użytkownika

Autor tematu
DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#38 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: DiBatonio » czw 28 maja 2020, 20:07

No tak, cały system składa się z wielu takich cegiełek 😁 może one same jako pojedyncze klocuszki niewiele wnoszą, ale sumarycznie wszystkie razem robią robotę. Nawet takie podstawki tu i ówdzie 😂
3TS20 to bdb kabelek moim zdaniem, świetnie sprawdza się ze źrodłami, zresztą zalecał mi to p.Roger z RCMu, u mnie jest obecnie w streamerze, a był wcześniej w daku.
3TS20 mam na wtykach Fi38/28G niżej pewno już tak kolorowo by nie było, a miałem niższe wtyki FI E11G n, więc wiem od o kaman😁

Awatar użytkownika

Miles
Administrator

#39 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Miles » czw 28 maja 2020, 21:26

Mój Furutech 3TS20 jest na wtykach FI -E35(G) / FI-25(G). To chyba starsza wersja Twoich wtyków jest. No ale ja mam stary sprzęt, więc muszę dobierać kable wiekowo :mrgreen: .
U mnie w sumie też króluje Japonia. Sprzęt, kable, auta... :D Jeżeli chodzi o japońskie przewody zasilające które słyszałem, to wpływały na dźwięk w inny sposób, niż na przykład taki amerykański Cardas. Cardas Parsec narzucił mocno swój charakter, zmieniając brzmienie. Nie grało to źle, ale inaczej i nie podobało mi się to, że tak się panoszy w systemie. Natomiast Furutech FP 314 Ag II na rodowanych wtykach i Oyaide Tunami GPXe które do niego bezpośrednio porównywałem, sprawiały że dźwięk był "bardziejszy", ale rzekłbym, że nie zmieniały zasadniczo charakteru potrawy, tylko podkreślały jej smak. Uwypuklały, wzmacniały, ale nie powodowały zmiany barw jak Cardas. Zastrzegam, że porównanie o którym piszę to była jednorazowa akcja, dzięki uprzejmości kolegów, którzy pożyczyli mi te przewody. Ekspert ze mnie żaden, doświadczenie mam niewielkie.

Awatar użytkownika

mario33lgw
Czeladnik Audiolub

#40 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: mario33lgw » czw 28 maja 2020, 23:04

Kurczę, mój transformator do Sansui też brumi. Już nie tak jak przed zmianą części toru zasilania, ale jednak. Używam kondycjonera/listwy z manufaktury SinusAudio i kabli zasilających Gigawatt. Tak sobie patrzę na ceny Furutecha i chyba nie jestem w stanie tyle wydać. Coś/kabel zasilający w cenie do 1 tys zł ? Aha - uwypuklanie w dźwięku jest ok, ale zmiana jego charakteru - tego bym nie chciał.
Stereo: Sansui Alpha AU-607XR + Harbeth Monitor M30.1
Streaming & DAC: Lumin D1
Analog: Technics SL-1410mk2 + Ortofon Stylus 20
KD: Denon AVR-X4400H + Monitor Audio Bronze 5.1

Awatar użytkownika

Autor tematu
DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#41 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: DiBatonio » pt 29 maja 2020, 00:46

Patrz na rynku wtórnym, tylko tak jak pisałem z pewnego źródła i z potwierdzeniem zakupu z oficjalnej dystrybucji.

Awatar użytkownika

Miles
Administrator

#42 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Miles » pt 29 maja 2020, 10:37

mario33lgw pisze:
czw 28 maja 2020, 23:04
Kurczę, mój transformator do Sansui też brumi.
U mnie, jak pisałem, brumił 2,5 roku. Od dwóch dni cisza. Jednak tu muszę wyjaśnić: wprowadziłem dwie zmiany jednocześnie i nie mogę powiedzieć, co pomogło. Dotychczas trafo było zasilane Helukablem, a wcześniej Lappem. W obydwóch przypadkach przewody były wpięte bezpośrednio w gniazdko "w ścianie". Używałem bowiem w tym czasie listwy Tomanek Tap-8 z DC-Blockerami. Listwa ta w wielu obszarach wykonała dobrą robotę dla systemu, ale uważałem, że trafo o mocy 1kVA to zbyt duże obciążenie dla DC-Blockera. Już nie pamiętam jaką wartość maksymalnego obciążenia dla gniazda z DC-B podaje producent, muszę poszukać instrukcji. Teraz, gdy nowo zakupiona listwa VdH przeleżała już tydzień u mnie, aklimatyzując się do górskiego powietrza, postanowiłem wreszcie zabrać się za jej podpinanie, a czas znalazłem w nocy, kosztem snu.Wyszło mi, że mam wolnego Furutecha. Skonstatowałem też, że skoro Van den Hul podaje, że ich listwa jest super przepustowa dla prądu i nie zamula w żadnym stopniu, to mogę weń podpiąć trafo. Nie bawiłem się w eksperymenty co się zmieni jak zamienię tylko Helukabla na Furutecha, albo jak zostawię Helukabla , ale wepnę go w listwę VdH zamiast w zwykłe gniazdo ścienne. Wiem, powinienem. Jednak jak jest noc, człowiek ma na rano do pracy, a wszystkie kable trzeba wyciągać, odkurzać, od nowa układać, żeby polaryzacja się zgadzała (w takim Oyaide nie obrócisz sobie tak ad hoc wtyczki o 180 stopni, trza się napocić z układaniem kabla), to człowiekowi już się nie chce. Ja to ogólnie jestem niecierpliwy i nie przepadam za eksperymentami, które zabierają mi czas na słuchanie muzyki albo na sen :mrgreen: . Więc może w łykend zamienię Furutecha na Helukabla z wpięciem w listwę, tudzież Furutecha wepnę w ścianę i stwierdzę, czy z osobna każdy z tych elementów też leczy z brumienia. Jednak nie obiecuję :mrgreen: .
mario33lgw pisze:
czw 28 maja 2020, 23:04
Tak sobie patrzę na ceny Furutecha i chyba nie jestem w stanie tyle wydać. Coś/kabel zasilający w cenie do 1 tys zł ?
No ja mojego Furutecha kupiłem poniżej tysiaka, nawet sporo poniżej, ale to wersja na starszych wtykach niż aktualnie sprzedawane, więc poprzedni właściciel przed laty też dał za niego mniej niż obecna salonowa cena. Spokojnie te kabelki widuję w cenie do tysiąca złotych, tylko jest jedno "ale" przy używkach. Ja odpuściłem sobie wszelkie kable z nieoryginalnymi wtykami, a także o nieoryginalnych długościach. Dotyczy to zarówno Furutechów, Oyaide, jak i równie często podrabianych Van den Huli.W ten sposób odpada jakieś 95% - jak nie lepiej - ofert z rynku wtórnego. Jednak konia z rzędem temu, kto wśród ofert typu "Furutech dł. 1,4 m wtyki Oyaide", "Van den Hul 1,2 m wtyki Oyaide" znajdzie oryginał. Oyaide ma mieć długość 1,8 metra i wtyki Oyaide. Furutechy są w długościach 1,5m i 2m i oryginalnie mają wtyki Furutech. Wiem, można kupić z metra i zakonfekcjonować czymś innym, np. Oyaide. Tylko oryginalny wtyk Oyaide kosztuje kilka stów, a powszechnie dostępne chińskie podróby kilka dyszek, a na aliexpress pewnie jeszcze taniej. Więc ja mam już alergię na te wtyki gdy widzę je na niby Furutechach itp., no chyba że występują na oryginalnym przewodzie 1,8 m Oyaide. Wtedy to tak, jak najbardziej, chętnie, bo wiem, że to nie jest chiński szmelc. Z kolei Van den Hul na swojej stronie wyjaśnia, że aby przewód Mainsstream spełniał swoją filtrującą rolę, musi mieć co najmniej 1,5 metra długości i nie sprzedają krótszych. Cytuję:

"Note: To ensure proper noise suppression behaviour, The MAINSSTREAM HYBRID is not sold in lengths below 1.5 meter.".

Ponadto podają jak wygląda koszulka oryginału, a jak podróby:
mainsstream-fake-vs-original.jpg
mainsstream-fake-vs-original.jpg (8.04 KiB) Przejrzano 575 razy
Oraz opis:

"The copy has a more green than gold PVC shiny jacket.
The writing on the cable is different from the original one:
Original:
Van den Hul M.C. THE MAINSSTREAM HYBRID >Halogen free< VDE-Reg.-Nr. 7824 CE
Please note that the VDE-Reg. mark came after 2005
Copy:
van den Hul M.C. THE MAINSSTREAM HYBRID >Halogen free<

The copy also has non-original connectors, some marked C-320 or P-320.
The back of the connectors says MADE IN HOLLAND instead of VAN DEN HUL.
The copied American plug has no ground pin.
The copied UK plug is black where we use a white one with our logo in gold printed on it.
There is no Linear Structured Carbon ® inside so the function is just the same as (or worse than) any other standard € 5,- electricity cable bought at your local hardware store.
Please don’t use this cable. It is dangerously bad constructed and terminated.
There is a very realistic chance of malfunction causing damage to your equipment at best and the chance of being electrocuted or causing a fire at worst.
"

Więc jak szukałem kiedyś tego przewodu, to na alle było kilka ofert, część z wtykami niby VdH, część z wtykami niby Oyaide, większość w dziwnych długościach, często krótszych niż 1,5m, wszystkie jak podróbka z powyższego zdjęcia.

Nie chcę Cię odstraszać od zakupu z drugiej ręki. Po prostu kable mają mieć długości i wtyki takie jak w oryginale i tyle. Wtedy można dyskutować ze sprzedającym, czy ma pudełko, paragon itp.

Awatar użytkownika

Autor tematu
DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#43 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: DiBatonio » pt 29 maja 2020, 16:40

Na twoim miejscu już bym się nie bawił, osiągnąłeś pewien poziom nirvany i zostaw jak jest.
Hellukabel, czy Lappkable, to zazwyczaj przewody sterownicze, które wykorzystywane są do zasilania. Nie przepadałem za nimi nigdy, chociaż rzeźbiłem je dla ludności na tanich wtykach- jak ktoś chciał, kiedyś pokusiłem się na porównania z najtańszym Neelem N7E i ten był zawsze lepszy pod względem brzmienia. Tylko, że w nim jest aż 7żył x1,5 , jest taki przewód w sieci sklepów spec kable, ale musiałem kupić 10m żeby zechcieli zamówić, składał się dokładnie z 7żył x1,5 z czego jedna była przeznaczona do PE.
Nie pamiętam już nazwy niestety.
Co do Oyaide, można sam przewód też kupić z metra, kolega z innego forum miał taki kiedyś na sprzedaż, był na pewno oryginalny.
Zresztą chyba do tych z metra Oyaide też dodaje etykietę z certyfikatem.

Awatar użytkownika

Autor tematu
DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#44 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: DiBatonio » pt 29 maja 2020, 20:26

Z racji tego, że nie specjalnie się coś dzieje w wątku wrzucę kilka propozycji do samodzielnego rzeźbienia przewodów zasilających w postaci linków.
Tulejki i końcówki.
https://avcorp.pl/pol_m_Akcesoria-i-DIY ... l-342.html
Cyna i topniki (ja używam WBT 805)-polecam te w rolkach 42g.
https://avcorp.pl/pol_m_Akcesoria-i-DIY ... i-334.html
Oploty do przewodów.
https://avcorp.pl/pol_m_Akcesoria-i-DIY ... i-339.html
Wtyki IEC i Schuko.
https://avcorp.pl/pol_m_Akcesoria-i-DIY ... 5-420.html
https://avcorp.pl/pol_m_Akcesoria-i-DIY ... U-422.html
Przewody zasilające z metra.
https://avcorp.pl/pol_m_Kable_Kable-zas ... y-595.html
Miernik uniwersalny "multimetr"
https://www.speckable.pl/inkontrahent.p ... 0&g=22&m=0
https://www.speckable.pl/inkontrahent.p ... 0&g=22&m=0
Opalarka do termokurczek
https://allegro.pl/listing?string=opala ... u-1-4-0318
Koszulki termokurczliwe
https://www.speckable.pl/kategoria/244/ ... zliwe.html
Zaciskarka
https://www.speckable.pl/inkontrahent.p ... 0&g=76&m=0
https://automatyka.elstat.com.pl/p32481 ... -yac5.html
W zupełności wystarczy zaciskarka YAC-5 jestem w jej posiadaniu i w domowych robótkach nie trzeba niczego lepszego.
Oczywiście są zaciskarki z wymiennymi szczękami, ale tu trzeba położyć więcej "piniondzów" 😁
Odradzam tego typu zaciskarki jak ta poniżej, tulejka zaciśnięta w kształt kwadratu nie zawsze jest dobrze osadzona, może się zsunąć, ale niekoniecznie tak musi być. Jednakże spotkałem się juz z takimi opiniami DIYowców.
https://www.speckable.pl/produkt/18354/ ... ml?ref=g76
Na koniec, coś co może nie pomoże, ale też nie zaszkodzi, ja używam płynu Cardasa, ale tutaj jest dowolność, kto co woli. Kiedyś używałem deoxit.
https://avcorp.pl/pol_m_Czyszczenia-i-k ... a-315.html
Podałem głównie odnośniki do sklepu avcorp, bo w zasadzie można tam zaopatrzyć się we wszystko co potrzebne, poza chyba narzędziami. W przypadku tego sklepu mamy wszystko w jednym miejscu.
Lutownice i stacje lutownicze pominąłem celowo, uważam, że lepiej nie lutować, ale to moje zdanie. Akurat lutownica jest niezbędna przy robieniu kabelków do słuchawek, ale to nie ten temat przecie.
Jednak jak ktoś będzie zainteresowany lutownicami mogę podać choćby te w których posiadaniu sam jestem, odradzam transformatorowe.😉

Jackobtone
Poszukiwacz Audiolub

#45 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Jackobtone » wt 02 cze 2020, 16:20

Dopiero teraz wszedłem w post. Dzięki @DiBatonio za linki. Kusi mnie żeby sobie zrobić taki kabel zasilający do swojego streamera :D Po sesji na pewno się za to zabiorę.
Strasznie drogie te kable Neotecha :o Edit: Teraz zwróciłem uwagę że cena podana jest za 1mb, a nie za 0,5mb jak w przypadku pozostałych producentów.

ODPOWIEDZ