Akcesoria AudiolubaKable zasilające-na co zwracać uwagę.

Czyli wszystko poza przewodami, a więc: gniazda, wtyki, zwory, przejściówki, interkonekty, kondycjonery, filtry, listwy sieciowe, a także podstawki antywibracyjne, w tym wszelkie akcesoria uznane za voodoo.
Awatar użytkownika

Angel
Administrator

#211 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Angel » ndz 19 gru 2021, 08:15

Srebro jest kapryśne, bo moim zdaniem dłużej się wygrzewa a nawet rozgrzewa. Mam tego przykłady.
Ale dobre srebro jak już dojdzie do siebie, to nie ma zmiłuj.
Choć dobra miedź też jest godna uwagi i czasami potrafi zagrać ciekawiej.
Wtyki tam jakieś mało ciekawe. W tym srebrnym. Nie ma nazwy, tylko na pasku "hologramu" są symbole i napis Made in Austria. Nie widziałem jeszcze takich wtyków. Może coś na poziomie Wattgate?
Jeśli będę sprzedawał Oyaide, bo na razie nie, to i tak Cię to nie zainteresuje, bo sprzedam V2 z czerwonymi wtykami a przewód V1 z białymi sobie zostawię. O ile to oczywiście nastąpi. Bo może się w końcowej fazie odsłuchów okazać, że te świetnie grające sieciówki mają w sobie coś drażniącego i Oyaide jednak zostaną. Tak, czy siak nie mam dla Ciebie dobrej wiadomości. :lol:

Berni
Junior Audiolub

#212 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Berni » ndz 19 gru 2021, 10:12

A czy ten austriacki chińczyk jest dostępny w Polsce ??
A z drugiej strony skoro kabel za mniej niż 500zl konkuruje skutecznie z Oyaide Tunami to jest woda na młyn dla antykablarzy chyba ??
A jakby co to na Oyaide Tunami gpx-re V2 też się zapisuję do komitetu kolejkowego .

Awatar użytkownika

Angel
Administrator

#213 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Angel » ndz 19 gru 2021, 11:11

Powiem tak. Okazało się, że kolega podał mi ceny za kable głośnikowe. Więc i tak są świetne, biorąc pod uwagę materiały, czyli jest to miedź 6N beztlenowa długokrystaliczna a przekrój żyły to 3.5mm2
Srebrne żyła 2,5mm2 (pojedyncze włókna 0,25mm2) wyżarzane w argonie czystość 5N próba 999,99 przykładowa cena za długość 2,5 metra to 2115 zł.
Wszystko to się oceni, posłucha. Jak będzie to grało na poziomie, to puszczę dane tych przewodów na forum.
Ale z tego co wiem bardzo osłuchany i wybredny kolega mojego kumpla, który przysłał mi te sieciówki, twierdzi, że:
...aby otrzymać te same właściwości soniczne trzeba myśleć o Nordost Red Dawn, Siltechach co najmniej czyli 3-4 krotność ceny tych kabli, ja sam ich używam od 4,5 roku i nie zmienię
Po przesłuchaniu sieciówek srebrnej i miedzianej ja mu wierzę. Nie zmieniam zdania, że kupię te przewody zasilające. Tylko czy mnie one nie zawiodą w dłuższym słuchaniu? Dlatego szybko się nie pozbędę Oyaide. Oczywiście pod koniec odsłuchów PR (zdradzę tylko inicjały) znów podłączę Oyaide w tak zwanym odsłuchu powrotnym.
@Berni, oczywiście jak najbardziej jeśli Jacek nie będzie chciał tej sieciówki (a chyba nie będzie), to Ty jesteś na pierwszym miejscu.
Ale pamiętaj, że będzie to przewód na miedzi 102SSC z czerwonymi wtykami. Pewnie też dobrze w stosunku do większości przewodów w tej cenie.
A cena? Myślę, że 1000 zł jak dla Kolegi z forum. W ogłoszeniu będzie 1299. 8-)

Awatar użytkownika

Angel
Administrator

#214 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Angel » ndz 19 gru 2021, 11:34

Aktualizacja, czyli ceny jakie mi teraz przysłał Kolega.
2 metrowy miedziany przewód zasilający to 350 zł (czyli jest lepiej niż sądziłem, zamawiam dwa :idea: ).
Srebrny 2 metrowy to 1220 zł. Gra jaśniej, ale czy to ma usprawiedliwiać ponad trzykrotnie większą cenę?

Powiem szczerze. Jeśli to taka różnica w cenie, to zdecydowanie biorę miedziaki. No ok, może to zasługa wtyków, że tak dobrze grają.
Ale niezależnie od ceny i tak mi miedziaki lepiej grają. Pełniej i soczyściej. A rozdzielczość jest moim zdaniem na podobnym poziomie.

Berni
Junior Audiolub

#215 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Berni » ndz 19 gru 2021, 11:50

Angel pisze:
ndz 19 gru 2021, 11:34
2 metrowy miedziany przewód zasilający to 350 zł (czyli jest lepiej niż sądziłem, zamawiam dwa :idea: ).
Srebrny 2 metrowy to 1220 zł. Gra jaśniej, ale czy to ma usprawiedliwiać ponad trzykrotnie większą cenę?

Powiem szczerze. Jeśli to taka różnica w cenie, to zdecydowanie biorę miedziaki. No ok, może to zasługa wtyków, że tak dobrze grają.
Ale niezależnie od ceny i tak mi miedziaki lepiej grają. Pełniej i soczyściej. A rozdzielczość jest moim zdaniem na podobnym poziomie.
Jestem ciekaw ostatecznego porównania z Oyaide.
Ja szukam Oyaide na białych wtykach , nie lubię półśrodków bo później zawsze żałuję .

Berni
Junior Audiolub

#216 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Berni » ndz 19 gru 2021, 11:58

Angel pisze:
ndz 19 gru 2021, 11:34

Jestem ciekaw ostatecznego porównania z Oyaide.
Ja szukam jednak Oyaide na białych wtykach nie lubię półśrodków bo później zawsze żałuję.
Też jestem zdania że cena x 3 przy małej różnicy w przyjemności odsłuchu to trochę dużo , nawet przy relatywnie małych kwotach.

Awatar użytkownika

Angel
Administrator

#217 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Angel » ndz 19 gru 2021, 12:40

Masz rację. Męczę na razie srebrniaka i słucham na swoich płytach testowych, czyli do bólu na znanych utworach.
I jakoś ta odrobina więcej powietrza mnie nie przekonuje do zapłacenia 3 x więcej kasy za kabel.
Niby jaśniej, dźwięczniej się odzywa instrumentarium typu blacha, itp. ale...
Na miedziaku było nie mniej przestrzennie a za to barwniej, cieplej, soczyściej.
Nie, jak na razie srebrny "zasilator" (kto z Was pamięta o co chodzi? - pewnie nikt, bo jesteście świeżaki ... uuu obraziłem pewnie. :lol:
Jak ktoś zgadnie o co chodzi, to może wybrać dowolną płytę CD albo winyla do 200 zł. Dobre? Jasne, że dobre, bo nie wierzę, że ktoś z Was wie o co chodzi) jest na tapecie.
Wszystko ok. Daje dobry dźwięk, ale du... nie urywa.
Niestety, będę sprzedawał kabel V2 z wtykami czerwonymi,

Awatar użytkownika

Autor tematu
DiBatonio
Starszy Specjalista Audiolub
Kontakt:

#218 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: DiBatonio » ndz 19 gru 2021, 15:56

@Angel
Nie chce mi się wierzyć, że jakiś kabel w cenie 350zl i to z wtykami gra lepiej niż Oyaide.
Znam kogoś, kto często zmieniał kable, Oyaide również, a później znowu jednak do nich wracał.
Zwróć uwagę zatem nie tyle na wybrzmienia poszczególnych zakresów pasma, ale czy robi on to, co robią Oyaide spokój i czarne tło.
Ja połączyłem ogień z wodą i teraz jest dobrze, nie zmieniam nic,wrzucę tylko gniazda do kondycjonera i zobaczę dalej.
Zastanawiam się co zrobić z Tunami V2 180cm, może zarobić Viborgami z tej serii w aluminiowych korpusach, tu może byłoby dobrze połączyć Golda z rodem. A później na sprzedaż.
😁

Awatar użytkownika

Angel
Administrator

#219 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Angel » pn 20 gru 2021, 08:43

Dlatego staram się nie emocjonować, tylko spokojnie odsłuchuję. Temu też na razie nie polecam, bo nie chcę pójść za pierwszym wrażeniem, które może być mylne. Mnie też się nie chce wierzyć, że tak tanie przewody mogą tak "grać", ale zbudowane są solidnie z dobrych materiałów, mają włókna aramidowe odprowadzające ładunki elektrostatyczne i po 2 puszki neutralizujące zakłócenia.
Poza tym jak na razie bardziej podobają mi się miedziane a te są już nie na oryginalnych wtykach, tylko na miedzianych, złoconych IEGO.
Choć i srebro gra coraz lepiej, otwiera się. Mam jeszcze prawie 2 tygodnie na odsłuchy, więc powinienem się zorientować jak naprawdę wpływają na dźwięk.
Oyaide na razie nie sprzedaję, bo zdaję sobie sprawę, że mogę później żałować.
Zresztą na razie próbowałem te sieciówki tylko z odtwarzaczem. Muszę jeszcze podłączyć do wzmacniacza i ostatecznie do CD jeden a do wzmacniacza drugi.

Awatar użytkownika

Autor tematu
DiBatonio
Kontakt:

#220 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: DiBatonio » pn 20 gru 2021, 16:58

Wtyki IEGo jakie?
Mówisz o serii 8085 z miedzi furukawy?

Awatar użytkownika

Angel
Administrator

#221 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Angel » wt 21 gru 2021, 11:55

Tak, to są dokładnie te wtyki.

Awatar użytkownika

Autor tematu
DiBatonio
Kontakt:

#222 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: DiBatonio » wt 21 gru 2021, 12:58

Angel pisze:
wt 21 gru 2021, 11:55
Tak, to są dokładnie te wtyki.
To są bdb wtyki.
Illuminati jaki robiłem, a zdaje się, że znowu będę robić był z IeGo po stronie IEC.
Na tych wtykach brzmienie chyba jest szlachetniejsze.
Tym razem będę oprawiać Wattgate 390i/350i Gold.
A kolejny podobno MPS Hercules, nie znam tych MPSów, ale podobno klasa.

Berni
Junior Audiolub

#223 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Berni » śr 29 gru 2021, 21:35

Szukam od jakiegoś czasu Oyaide Tunami gpx-re V2 na białych wtykach. Ale trudno znaleźć używkę. Jest za to okazja na V1 na białych wtykach. Czy jest duża różnica w odsłuchu między nimi ?? I w cenie ??

Awatar użytkownika

Miles
Administrator

#224 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Miles » czw 30 gru 2021, 11:00

@Berni , wersja V1 jest przez niektórych wyżej ceniona niż V2, bo wykonana jest z "owianej legendą" miedzi PCOCC Furukawa. Natomiast V2 to już miedź 102SSC Oyaide. Cenowo chodzą raczej podobnie, choć zdarza się, że ktoś powołując się na "legendarność" miedzi Furukawa winduje cenę V1. Słuchałem obydwóch na czerwonych wtykach, także V2 na białych, ale nie miałem ich równocześnie. Wg mnie wszystkie sprawowały się dobrze i miedź Oyaide też sroce spod ogona nie wypadła. Tak więc w mojej ocenie obie wersje są dobre i bardziej zwróciłbym uwagę na oryginalność przewodów. Na przykład nie kupowałbym długości innych niż 1,8m, bo tylko taką mają te przewody w oryginalnej konfekcji.
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

https://patronite.pl/rockserwisfm

Awatar użytkownika

Angel
Administrator

#225 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Angel » czw 30 gru 2021, 11:18

Zgadzam się z tym, co napisał Miles.
Ja bym brał przewód V1 z miedzią Furukawy i białymi wtykami z modelu GPX-Re. Bo to może być dobry dźwięk.
Jednak jak stwierdzić oryginalność?
Na wtykach powinien być hologram, ale na przewodzie też. Dobrze by było jakby sprzedający mógł się okazać chociaż pudełkiem. Powinna być też mała karteczka z certyfikatem i czerwoną pieczątką na nim.
Ceny? Wersję z czerwonymi wtykami można kupić używaną za ok. 1200 zł. Natomiast taką z białymi za ok 1800 - 2200 zł. Ile dać za taką kombinację o jakiej piszesz? Pewnie coś pomiędzy tymi cenami.

ODPOWIEDZ