Akcesoria AudiolubaGrząski temat. Grające akcesoria.

Czyli wszystko poza przewodami, a więc: gniazda, wtyki, zwory, przejściówki, interkonekty, kondycjonery, filtry, listwy sieciowe, a także podstawki antywibracyjne, w tym wszelkie akcesoria uznane za voodoo.
Awatar użytkownika

Naczesany
Czeladnik Audiolub

#16 Grząski temat. Grające akcesoria.

Post autor: Naczesany » pn 25 maja 2020, 20:58

Taki tam, podobno jedna z pierwszych wersji Feliks Audio Espressivo na 6N6P i 6S45P-E.
02.JPG
01.JPG

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#17 Grząski temat. Grające akcesoria.

Post autor: DiBatonio » wt 26 maja 2020, 02:01

Miałem kiedyś Espressivo 😊
Pan Feliks mówił, że wzmacniacz nieczuły jest na kable zasilające, zresztą powielał teorie, że po co jak w ścianach kilometry aluminium.
😂😂😂

Awatar użytkownika

Miles
Administrator

#18 Grząski temat. Grające akcesoria.

Post autor: Miles » wt 26 maja 2020, 09:43

DiBatonio pisze:
wt 26 maja 2020, 02:01
powielał teorie, że po co jak w ścianach kilometry aluminium.
😂😂😂
Większość elektroników ma specyficzne podejście do kwestii wpływu akcesoriów audio. Właściwie to nie tyle specyficzne, co zwyczajnie uważają ich stosowanie za bzdurę. Skoro wartość na mierniku się zgadza, to jest OK. Mój wieloletni elektronik zawsze przekonywał mnie, żebym broń Boże nie wchodził w drogie kable bo to bzdura, a także m.in. że kolumny najlepiej ustawić w rogu pomieszczenia, bo wtedy jest najlepszy bas. A, bym zapomniał: jego danie firmowe to dołożenie "konturka" do wzmacniacza, jeżeli ten takowego nie posiadał. Ostatnio prawie się posikaliśmy ze śmiechu gdy kolega, który także korzystał z usług tego sympatycznego w sumie i lubianego przez nas elektronika, przypomniał sobie jak podwiózł ww. do ustawienia wzmacniacz lampowy, i dostał propozycję dorobienia "konturka" (tj. loudnessu) właśnie. Prawie dostał zawału przez tą ofertę :mrgreen: .
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

https://patronite.pl/rockserwisfm

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#19 Grząski temat. Grające akcesoria.

Post autor: DiBatonio » wt 26 maja 2020, 17:13

Powiem tylko, że jakoś specjalnie te Espressivo nie było czułe na przewód zasilający, to było jedne z pierwszych wydań tego wzmacniacza. Płaciłem za niego 650zl, wtedy pan Feliks sprzedawał te wzmacniacze bez kabelka zasilającego, a robił je na zamówienie.
W sumie nie wygłupiałem się z kabelkami w tym przypadku, więc zrobiłem dla niego przewód z Supry na pospolitych wtykach i nie kombinowalem dalej.
Więcej wnosiły do brzmienia inne lampy, ale i tak wolałem na tych militarnych wersjach lamp od Feliksa, później jednak pojawił się DAC/amp Hegel HD12, który wciągnął nosem tego Espressivo, do tego grał bardziej analogowo niż ten lampowiec, o separacji i rozłożeniu sceny nie wspomnę. Wtedy jeszcze na Senkach HD600, ale to już pieśń przeszłości 😁
Supra na zwyklakach:
Supra 3x1,5_2.jpg

Audio-Pan
Junior Audiolub

#20 Grząski temat. Grające akcesoria.

Post autor: Audio-Pan » pn 29 cze 2020, 17:50

Wiem, że reduktor nie cieszy się ogólnie uznaniem, ale czy tu racji nie ma ? THE EXTENDER za 25 tyś zł :lol:

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#21 Grząski temat. Grające akcesoria.

Post autor: DiBatonio » pn 29 cze 2020, 21:24

Widziałem to, tutaj faktycznie VDH odpłynął tym urządzeniem.
😂

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#22 Grząski temat. Grające akcesoria.

Post autor: Simpson » pt 03 lip 2020, 15:11

Fakt, "pojechali" niesamowicie. Aż dziw bierze, że chętni na takie "coś" się znajdą. Naprawdę ciekawy materiał.

Wielu ma zastrzeżenia do "Reduktora Szumu", ja jednak każdy jego materiał oceniam indywidualnie. Z niektórymi tematami tam poruszanymi zgadzam się, z niektórymi tak nie do końca. Ja na pewno nie zamykam się na nikogo.

Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#23 Grząski temat. Grające akcesoria.

Post autor: Sofokles » śr 08 lip 2020, 11:20

Ciekawie się zapowiada ten film.....
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

ODPOWIEDZ