• Administrator
  •  
    Nowe logo na forum audiolub.pl. Ktoś ma pomysł ?????

Szczegóły tu: Nowe logo

Akcesoria AudiolubaBezpieczniki audio

Czyli wszystko poza przewodami, a więc: gniazda, wtyki, zwory, przejściówki, interkonekty, kondycjonery, filtry, listwy sieciowe, a także podstawki antywibracyjne, w tym wszelkie akcesoria uznane za voodoo.

Autor tematu
Marcin B.

#46 Bezpieczniki audio

Post autor: Marcin B. » czw 29 mar 2018, 22:43

@wpszoniak bardzo dziękuję za informacje!
O moich eksperymentach z bezpiecznikami jeszcze dam znać.

Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Naczesany
Poszukiwacz Audiolub

#47 Bezpieczniki audio

Post autor: Naczesany » czw 17 maja 2018, 01:30

Czy warto kupić takie bezpieczniki?
https://allegro.pl/uzytkownik/skuziiiQ/ ... 02?order=m
Lubię eksperymentować. Potrzebuję do DAC Hegel HD11, CD Simaudio CD1, Audiolab 8000S.
W zasadzie wszystko co można było już upgreadowałem w Audiolabie. W pozostałych nie ma za bardzo co. No może jeszcze dodatkowo matę zastosuję do CD:
https://www.poweraudio.pl/mata-tlumiaca ... -3745.html

Autor tematu
Sanwing

#48 Bezpieczniki audio

Post autor: Sanwing » czw 17 maja 2018, 06:58

@naczesany przyznaję się do używania takich właśnie bezpieczników od tego sprzedawcy :). Testowałem je w Thule in 100, który obecnie jest u @Aro1991. Dla mnie warto jest wymienić bezpieczniki bo wpływ na dźwięk był wyraźnie zauważalny (pisałem o tym kilka stron wcześniej).
Mam nadzieję, że @Aro1991 znajdzie chwilę by przełożyć u siebie te bezpieczniki na podstawowe i sprawdzi czy i on słyszy w dźwięku różnicę.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Naczesany
Poszukiwacz Audiolub

#49 Bezpieczniki audio

Post autor: Naczesany » czw 17 maja 2018, 07:40

No to już szacuję koszty :)

Autor tematu
Angel

#50 Bezpieczniki audio

Post autor: Angel » czw 17 maja 2018, 22:31

@naczesany, wiesz zapewne skądinąd, że podobno najprzedniejsze wrażenia będziesz miał stosując bezpieczniki Verictum.
Drogie one są w porównaniu z tymi, które pokazałeś, ale jak wieść niesie warto.
Możesz wypożyczyć jeno od nich i się snadnie przekonać jak wypadną w odsłuchu, w porównaniu do innych.
Zaś co zrobisz, to już Twoja decyzja.

Awatar użytkownika

Aro1991
Czeladnik Audiolub

#51 Bezpieczniki audio

Post autor: Aro1991 » pt 18 maja 2018, 19:06

Tak zrobię porównanie, tylko gdy poprawię akustycznie pokój by efekty były bardzo słyszalne bez strzelania w ciemno.
Również zobaczę co będzie z obecnym sprzętem, czy bezpieczniki przetestuje na NHT, a może na innych zobaczymy.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Naczesany
Poszukiwacz Audiolub

#52 Bezpieczniki audio

Post autor: Naczesany » pt 18 maja 2018, 20:18

Można prościej: na słuchawkach znane kawałki, na dobrym wzm. słuchawkowym.
Jak zagra lepiej znaczy "grają" (nie jestem sarkastyczny, broń Boże).

Autor tematu
Belfer54

#53 Bezpieczniki audio

Post autor: Belfer54 » czw 24 maja 2018, 07:57

Potwierdzam to co pisze @Angel. Warto poeksperymentować z bezpiecznikami a jedną z opcji jest wypożyczenie, choćby wspomnianego Verictum. O Swoich doświadczeniach z tym bezpiecznikiem piszę w wątku klubowym. Oczywiście jest to moja subiektywna ocena.
Dodam jeszcze, że wymiana bezpiecznika, to trochę jak wisienka na torcie. Dokonywałbym tego mając dopracowany tor audio (zgodnie z upodobaniami własnymi), włącznie z akustyką pomieszczenia.

Awatar użytkownika

Naczesany
Poszukiwacz Audiolub

#54 Bezpieczniki audio

Post autor: Naczesany » czw 31 maja 2018, 13:04

Kupiłem AMR Slow. Jeden do Audiolaba 8000S, drugi do DAC Hegel HD11.
CD Simaudio Moon ma wewnątrz więc nie grzebałem. Różnica na korzyść na granicy percepcji, słuchałem na słuchawkach.
Owszem niuanse w tle zostały lepiej wychwycone ale i tak największy postęp zauważyłem po wymianie okablowania na Furutech i wtykach Viborg Gold.

Autor tematu
Sanwing

#55 Bezpieczniki audio

Post autor: Sanwing » czw 31 maja 2018, 15:08

Czy te urządzenia mają tylko po jednym bezpieczniku? W Baltlabie u mnie jest ich pięć sztuk, w Thule były chyba trzy sztuki. W przypadku Thule Audio zmiana była mocno słyszalna.

Autor tematu
Belfer54

#56 Bezpieczniki audio

Post autor: Belfer54 » sob 02 cze 2018, 08:40

@Sanwing wydaje mi się, nie pamiętam, ale jeden bezpiecznik w Baltlabie może być tzw. głównym bezpiecznikiem. Może wówczas warto byłoby go wymienić.

Autor tematu
Sanwing

#57 Bezpieczniki audio

Post autor: Sanwing » sob 02 cze 2018, 08:55

@Belfer54 jest to całkiem możliwe jeden z pięciu jest zamocowany w tylnej części wzmacniacza i ma inny amperaż. Na pewno z czasem zakupie jakieś złocone i wymienię, ale to na spokojnie. W wątku Baltlaba jest nawet informacja jakiego typu i ile bezpieczników potrzeba do tego wzmacniacza (co by nie pisać wyśmienitego ;) ).

ODPOWIEDZ