Akcesoria AudiolubaKable zasilające-na co zwracać uwagę.

Czyli wszystko poza przewodami, a więc: gniazda, wtyki, zwory, przejściówki, interkonekty, kondycjonery, filtry, listwy sieciowe, a także podstawki antywibracyjne, w tym wszelkie akcesoria uznane za voodoo.
Awatar użytkownika

Naczesany
Czeladnik Audiolub

#91 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Naczesany » ndz 05 lip 2020, 15:20

Tak to już bywa z zasilającymi. Wyobraź sobie jak potrafią zagrać takie Furutech'i np. 762 na wtykach 28/38.
Jak podpiąłem ostatni nabytek CD w postaci Docet Lector CDP-7 to mi szczena opadła.

Awatar użytkownika

Autor tematu
DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#92 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: DiBatonio » ndz 05 lip 2020, 19:54

Naczesany pisze:
ndz 05 lip 2020, 15:20
Tak to już bywa z zasilającymi. Wyobraź sobie jak potrafią zagrać takie Furutech'i np. 762 na wtykach 28/38.
Jak podpiąłem ostatni nabytek CD w postaci Docet Lector CDP-7 to mi szczena opadła.
To prawda, wiem co potrafią dobre przewody, jednak FP 762 na wtykach 28/38, to troszkę niesportowe porównanie do Elecaudio, bo sama wtyczka FI38 lub FI28 jest droższa od tego Elecaudio, nawet uwzględniając nietanie wtyki Yarbo.

@Jackobtone
Czekam na porównanie, chociaż tutaj też raczej jako ciekawostka, bo te Gigawatty (LC2) były z 3x droższe w detalu od Elecaudio.

P.S.
Cieszę się, że udało Ci się dostrzec zmiany, myślę, że po kolejnych kilku dniach Elecaudio jeszcze bardziej się "wgryzie" w system.

Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#93 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: Jackobtone » czw 09 lip 2020, 10:27

Podkuszony przez ciekawość podmieniłem kabelki nieco wcześniej niż planowałem.
Ogółem nie jestem w stanie wskazać w porównaniu Gigawatt LC2 Mk2 vs Elecaudio CS-316B jednoznacznego zwycięzcy, to znaczy który gra lepiej, a który gorzej. Jest tak ponieważ kable te grają po prostu inaczej. Elecaudio ociepla i osładza brzmienie przez co żeńskie wokale brzmią naprawdę czarująco. :) Dzwoneczki w utworach - miód na serce. Trochę wypycha średnicę, gra bardziej na słuchacza, ale nie ma w tym zupełnie nic złego. W utworach gdzie na przykład były odgłosy burzy, wiatru, Elecaudio stawiał te dźwięki bardziej z przodu, natomiast Gigawatt w tle. Gigawatt stawia na mocny, sprężysty, konturowy dół i na neutralność. Przez to mam wrażenie że Gigawatt gra bardziej energicznie, z przytupem. Tego mi trochę brakowało w moim systemie. Elecaudio gra spokojniej. Gigawatt jest wyraźnie ostrzejszy od Elecaudio czy to na górze pasma, czy w średnicy, ale to pewnie przez to że Elecaudio gra po nieco cieplejszej stronie. Gigawatt zagrał bardziej szczegółowo, jednak należy podkreślić w tym przypadku że nie było sytuacji, że coś usłyszałem na Gigawacie, a nie usłyszałem tego na Elecaudio. Po prostu na Elecaudio bylo to przedstawione ciszej i nie wychodziło tak przed szereg.
Elecaudio w tej cenie to świetna opcja. W odpowiednim zestawieniu ma prawo zagrać bardzo, bardzo dobrze. Moim zdaniem idealnie wpasowałby się w zimny system, któremu brakuje muzykalności, bo tej temu przewodowi zdecydowanie nie brakuje.

Awatar użytkownika

Autor tematu
DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#94 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: DiBatonio » czw 09 lip 2020, 13:10

Dziękować.
Myślę, że to dobra rekomendacja dla Elecaudio, zwłaszcza w kontekście ceny w porównaniu do Gigawatta LC2.
Tak jak napisałeś dużo zależy od systemu i reszty, Gigawatty faktycznie tak grają jak opisałeś, nie wszędzie się to sprawdza, ale tak samo jest z Elecaudio, nie wszędzie się sprawdzi.
Ciekawe jak by wypadł, gdyby wtyk IEC też był rodowany.

Awatar użytkownika

rpm
Nowicjusz Audiolub

#95 Kable zasilające-na co zwracać uwagę.

Post autor: rpm » śr 16 wrz 2020, 15:19

Czołem
Bardzo przydatny wątek. Sporo się dowiedziałem i żeby nie zamulać forum to tu pytanie o przewód do kondycjonera w cenie do max 2500 zł za 1,5 mb,nowy,brzmieniowo odpowiednik 762 z rodowanymi wtyczkami.❔

ODPOWIEDZ