Akcesoria AudiolubaGadżety nic nie wnoszące do brzmienia.

Czyli wszystko poza przewodami, a więc: gniazda, wtyki, zwory, przejściówki, interkonekty, kondycjonery, filtry, listwy sieciowe, a także podstawki antywibracyjne, w tym wszelkie akcesoria uznane za voodoo.
Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#16 Gadżety nic nie wnoszące do brzmienia.

Post autor: Simpson » sob 28 wrz 2019, 00:42

DiBatonio pisze:
sob 28 wrz 2019, 00:29
Nie piszmy więcej o ślepych testach, bo to nie ten temat, poza @Simpsonem nikt ich nie przechodzi 😁😁😁
...ale sarkazm.... :?

Absolutnie protestuję. Te co miałem przejdę. Się nie boję ;) Ale oczywiście w żadne bezpieczniki itp gadżety nie wchodzę ;) Nawet nie będę próbował odgadywać.

@sofokles . Jak dasz granicę błędu 4 do 6 to zawsze mogę spróbować strzelać. Ryzyko żadne, nadzieja jest jeśli szczęście dopisze. A 3 "tysia" na kable RCA to już zacna kwota :lol:

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sofokles
Poszukiwacz Audiolub

#17 Gadżety nic nie wnoszące do brzmienia.

Post autor: Sofokles » sob 28 wrz 2019, 00:45

:D Nie, nie.
Bezpiecznik, podstawki pod kable, ewentualnie maść na elementy elektroniczne. Ok, jeszcze niech będą zaślepki na RCA - kurka, zapomniałem o tym :lol:
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.
Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Awatar użytkownika

DiBatonio
Poszukiwacz Audiolub
Kontakt:

#18 Gadżety nic nie wnoszące do brzmienia.

Post autor: DiBatonio » sob 28 wrz 2019, 00:59

Sofokles pisze:
sob 28 wrz 2019, 00:45
:D Nie, nie.
Bezpiecznik, podstawki pod kable, ewentualnie maść na elementy elektroniczne. Ok, jeszcze niech będą zaślepki na RCA - kurka, zapomniałem o tym :lol:
:lol: :lol: :lol:
Dobra, puszczamy w obieg sreberko zamiast bezpiecznika?

Awatar użytkownika

DiBatonio
Poszukiwacz Audiolub
Kontakt:

#19 Gadżety nic nie wnoszące do brzmienia.

Post autor: DiBatonio » sob 28 wrz 2019, 01:03

Sofokles pisze:
sob 28 wrz 2019, 00:34
Jak jest słyszalny, to co za problem bronić w ślepaku ???? Albo się słyszy, albo nie ;)
Nie nie, wiesz dobrze, że tak to nie działa 😁
Czy skoro słyszysz niektóre kable zasilające, to masz pewność, że przeszedł byś płynnie ślepy test, podwójny ślepy test, minimum 10 prób.
Nie sądzę, więc sam wiesz o czym mówię.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Poszukiwacz Audiolub
Kontakt:

#20 Gadżety nic nie wnoszące do brzmienia.

Post autor: DiBatonio » sob 28 wrz 2019, 01:08

Simpson pisze:
sob 28 wrz 2019, 00:42
...ale sarkazm.... :?
Absolutnie protestuję. Te co miałem przejdę. Się nie boję ;)
Oj tam oj tam , taki żarcik sytuacyjny raczej.
Były emotki na końcu zdania przecie 😛

Awatar użytkownika

Bartek z Mega-Acoustic
Branża
Kontakt:

#21 Gadżety nic nie wnoszące do brzmienia.

Post autor: Bartek z Mega-Acoustic » sob 28 wrz 2019, 19:47

Mam jeszcze to, też jeden z moich faworytów. Akcesoria nazywane "rezonatorami" firmy High End Novum. Jest high end w nazwie, jest impreza. Ja też powinienem się nazwać High End Bartek.

https://sklep.audioforte.pl/high-end-no ... mk-ii.html

Widzę że mają teraz nawet polską dystrybucję, ale nie mogę znaleźć innych wariantów tego a kiedyś były. Widzę tylko te z brązu, kiedyś były jakieś głupoty od nich które można było kupić z różnych stopów zawierających np. złoto i platynę. Brąz kosztuje 8500 zł, te złote i platynowe kosztowały wielokrotności.

Co ciekawsze, takie urządzenie istotnie może mieć jakikolwiek wpływ na akustykę (w odróżnieniu od piegów). Zadziałałoby to tak jakby postawić gong w pokoju i na skutek głośnego dźwięku może on zostać pobudzony do drgań i dodać coś od siebie... prostszy eksperyment - pudło rezonansowe gitary. Jak się klaśnie koło niego albo coś to słychać że gra, zwiększa pogłos w pewnym zakresie. Te rezonatory też tak mogą ubarwiać, ale bardzo wąskopasmowo no i musiało by ich być całkiem sporo albo mieć to przy samym uchu :D W odróżnieniu od piegów to MOŻE coś dać, ale... pomysł jest tak absurdalny że u mnie zajmuje drugie miejsce po piegach akustycznych.

Od razu dam Wam miejsce trzecie, czyli akustyczne szczury. Sprawa docisków kolumn jest całkiem długo znana, nie komentuję samej idei bo być może coś jest na rzeczy, ale sprzedawanie akustycznego szczura ważącego 6.5kg w cenie 1300 zł za parę... no wiecie ;)

https://www.audiotherapyuk.com/product/ ... bb-eaters/

Awatar użytkownika

DiBatonio
Poszukiwacz Audiolub
Kontakt:

#22 Gadżety nic nie wnoszące do brzmienia.

Post autor: DiBatonio » sob 28 wrz 2019, 23:39

Na Audio show chyba 2 lata temu, może 3 było to ustrojstwo w pokoju z Wilson Alexia chyba.
To może być "strojone" na konkretną częstotliwość.
W każdym razie w tej komnacie z Alexiami dźwięk był super.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sofokles
Poszukiwacz Audiolub

#23 Gadżety nic nie wnoszące do brzmienia.

Post autor: Sofokles » ndz 29 wrz 2019, 19:51

No też są niezłe :D Cuda nad cudami haha, ale piegów chyba nic nie przebije.
Zastanawiam się, czy to tylko chodzi o kasiorę czy są inne ukryte powody, że takie rzeczy powstają. Działające na wybrane zakresy -ok, można wykorzystać, ale to też chyba nie jedna dobra droga. Ceny tych dziwadeł są zatrważające. To chyba rzeczy tylko dla snobów, bo dla kogo innego ?
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.
Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Awatar użytkownika

DiBatonio
Poszukiwacz Audiolub
Kontakt:

#24 Gadżety nic nie wnoszące do brzmienia.

Post autor: DiBatonio » pn 30 wrz 2019, 10:24

Sofokles pisze:
ndz 29 wrz 2019, 19:51
Ceny tych dziwadeł są zatrważające. To chyba rzeczy tylko dla snobów, bo dla kogo innego ?
Tak jest chyba w każdej dziedzinie, a m.in. motoryzacja jest tego najlepszym przykładem, niektóre marki i modele aut w cenie domu jednorodzinnego lub mieszkania.
Chore.

Kamil84
Junior Audiolub

#25 Gadżety nic nie wnoszące do brzmienia.

Post autor: Kamil84 » pn 30 wrz 2019, 11:36

Tak samo też w motoryzacji mechanik może wcisnąć kit osobie która jest to totalnym laikiem tekstami w stylu - do wymiany jest ten bulbulator i spowalniacz przyśpieszacza koło tego tegensa o tu tu. Mi próbowali wciskać listwy zasilające za grube PLN'y może się kiedyś przełamie i wypożyczę taką listwę aby sprawdzić czy prąd płynący w ścianach zwykłym kablem z castoramy w jakiś sposób po przejściu przez tą listwę się poprawi i wpłynie na brzmienie mojego systemu.

ODPOWIEDZ