• Administrator
  •  
    Szanowni Forumowicze. W dziale PUB został utworzony nowy wątek forumowy - Oddział Zamknięty. O co chodzi, proszę przeczytajcie wstępniak, czyli pierwszy tam post. Życzymy miłej zabawy.

Wątek jest dostępny i widoczny po zalogowaniu się na Forum.

Gramofony, przedwzmacniacze gramofonowe i akcesoria gramofonoweMyjka do płyt

Czyli urządzenia do odtwarzania płyt analogowych oraz wszelkie akcesoria do czyszczenia płyt, a także dodatki - wagi, narzędzia, wzorce do konfiguracji, przewody itd.
Awatar użytkownika

Belfer54
Administrator - Niewidoczni Akademicy

#16 Myjka do płyt

Post autor: Belfer54 » ndz 24 cze 2018, 12:15

Pragnę zauważyć, że wątek jest o konkretnej myjce do płyt a nie o sposobie mycia płyt gramofonowych, czy o miksturach do mycia płyt winylowych.
Chyba, że wpis ma charakter dygresji.
Ja w takim razie dodam w ramach dygresji. Nigdy nie odważyłbym się myć swoich cennych zbiorów w proponowany sposób. Ale cóż każdy myje jak chce, mnie nic do tego.
A teraz wracamy do tematu dotyczącego myjki.
Pozdrawiam
Nie mam prawa robić ani mówić czegokolwiek, co pomniejsza człowieka w jego własnych oczach. Liczy się nie to, co ja myślę o nim, lecz to, co on myśli o sobie samym. Uwłaczanie godności człowieka jest przestępstwem. (Antoine de Saint-Exupéry)

Awatar użytkownika

Belfer54

#17 Myjka do płyt

Post autor: Belfer54 » sob 07 lip 2018, 08:27

@Chili czy mógłbyś napisać kilka słów na temat tego jak spisuje się myjka Knosti z uchwytami do płyt wyposażonymi w silikonowe uszczelki?
Ostatnio próbowałem zaaplikować uszczelki do uchwytów ze starszej wersji Knosti. Jak pisałem wcześniej uchwyty nie posiadają specjalnych rowków na sylikonowe uszczelki. Mimo tego udaje się dokręcić uchwyty tak, aby przylegały w miarę szczelnie do płyty. Napisałem, że w miarę szczelnie, bo nadal płyn myjący przedostaje się do labela płyty. W przypadku płyt "zachodnich" zamoczenia labela nie przynosi negatywnych skutków. Mycie polskich płyt to porażka. Niestety, ale farba na labelach polskich płyt jest fatalna. Niewielka ilość płynu powoduje rozpuszczenie jej.
Nie mam prawa robić ani mówić czegokolwiek, co pomniejsza człowieka w jego własnych oczach. Liczy się nie to, co ja myślę o nim, lecz to, co on myśli o sobie samym. Uwłaczanie godności człowieka jest przestępstwem. (Antoine de Saint-Exupéry)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Chili
Czeladnik Audiolub

#18 Myjka do płyt

Post autor: Chili » pt 13 lip 2018, 16:02

EEE, jakoś tak zakup był najłatwiejszym z elementów czyszczenia płyt, bo do dziś nie znalazłem czasu by ją choćby rozpakować, ale... napiszę, jak to już się stanie :)
Moje audio forum - Audiolub :)

Awatar użytkownika

Belfer54

#19 Myjka do płyt

Post autor: Belfer54 » sob 14 lip 2018, 07:15

@Chili tak czasem bywa, że zakupy przychodzą nam z większą łatwością. :D
Czekam w takim razie ze spokojem na Twoją relację.

ODPOWIEDZ