Gramofony, przedwzmacniacze gramofonowe i akcesoria gramofonoweDenon DP300F / DL -160

Czyli urządzenia do odtwarzania płyt analogowych oraz wszelkie akcesoria do czyszczenia płyt, a także dodatki - wagi, narzędzia, wzorce do konfiguracji, przewody itd.

Autor tematu
qras2
Nowicjusz Audiolub

#1 Denon DP300F / DL -160

Post autor: qras2 » sob 20 cze 2020, 20:20

Witam,
Proszę o poradę, pomoc w wycenie używanego gramofonu i wkładki, jaki mam możliwość kupić. Możliwe, że napisze tu banalne rzeczy. Jeśli tak to proszę o sprostowanie.
Gramofon: srebrny Denon DP300F (pokrywa dość mocno porysowana, odpryski na pierścieniu łączącym headshell z ramieniem) reszta stan idealny.

Wkładka: Denon DL -160. Igła jest w bardzo dobrym stanie jak nowa. Taką otrzymałem wiadomość. (sprawdzę zużycie dopiero w poniedziałek).

Sama wkładka już nie jest produkowana. Wiem też, że to bardzo dobra wkładka. Co w przypadku jak będę musiał wymienić igłę? To na jaką?

Cena gramofonu jest mi znana. Można dostać nowy za ponad 1000 pln.
Pytanie jaki był koszt tej nowej wkładki z oryginalną igłą? Tutaj dostałem wiadomość, że koszt zakupu w salonie, 3 lata temu był 2900 -3900 pln. Osoba nie pamięta dokładnie.

Czy ta wkładka jest lepsza od Denon Wysokonapięciowa Wkładka Gramofonowa Mc Dl-103R ?
https://www.ceneo.pl/84188767

Ewentualny zakup będzie przez odbiór osobisty, bo znam ta osobę.
Dokłada do tego zestawu disc stabilizer Audio-Technica AT618A. Można kupić na ceneo za 280 pln.
Czy jest to możliwe, że było on 5 lat temu droższy o 500 pln?

Cena za ten zestaw, zakładając stan idealny igly to 2100 pln
Nie linczujcie mnie tu, tylko proszę pomóżcie.

Pozdrawiam Serdecznie
Rafał

Awatar użytkownika

Miles
Administrator

#2 Denon DP300F / DL -160

Post autor: Miles » ndz 21 cze 2020, 13:15

@qras2 , przede wszystkim bez paniki. Nikt tu Cię nie będzie linczował. Nawet jak narozrabiasz, to najwyżej ban Cię spotka, ale żeby zaraz "lincz"? :mrgreen:

Co do zasady uważam, że pytania na forum o wycenę, wartość, pieniądze itp. są dość wątpliwe w swoim sensie. Każdy sam dysponuje swoim portfelem i bierze odpowiedzialność za swoje finansowe decyzje. Z prostej przyczyny - forsa to bardzo delikatny temat :D Ponadto nie da się dokonać rzetelnej wyceny na odległość. Jak ktoś Ci tu napisze, że to super okazja, kupisz ten gramofon i okaże się, że to szrot to co? Zrobi się niezręcznie.

Skoro jednak pytanie padło, to żeby Cię nie zbywać napiszę tak: ja bym tyle nie dał za tego Denona. Za 2100pln możesz mieć bardzo fajny gramofon z przyzwoitą wkładką. Dlaczego chcesz kupić akurat ten model Denona? To wg mnie taki zwykły marketowy przeciętniak. Spodobał Ci się ten model, czy po prostu akurat ktoś znajomy sprzedaje i poczułeś "okazję"? Ponadto wkładka DL-160 to wkładka MC. Co prawda wysokonapięciowa (MC HO), ale jednak. Czy zagra to dobrze z Twoim przedwzmacniaczem? Tego nie wie nikt, zwłaszcza, że nie napisałeś do czego chcesz ten gramofon podłączyć. W dodatku ta wkładka jest nieprodukowana jak piszesz. Ja bym się bał w takie coś ładować. Dowiadywałeś się, czy igła w tej wkładce jest w ogóle wymienialna? Bo w typowej wkładce MC nie możesz sobie kupić igły i wymienić. Wchodzi w grę jedynie tzw. re-tipping, czyli usługa wymiany wykonywana przez wyspecjalizowany zakład. Nie dość, że to nie są tanie rzeczy, to jeszcze efekt niepewny.

Tak więc może na początek napisz coś dlaczego akurat ten Denon, z czym to ma grać itp.
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

https://patronite.pl/rockserwisfm

Autor tematu
qras2
Nowicjusz Audiolub

#3 Denon DP300F / DL -160

Post autor: qras2 » wt 30 cze 2020, 12:13

Dopiero dziś zauważyłam odpowiedź. Dziękuję.
Mam Technics przedwzmacniacz i końcówkę mocy SU-A800.

ODPOWIEDZ