Strona 1 z 1

#1 Jakie urządzenie wybrać aby w pełni wykorzystać głośniki od wieży?

: pn 20 maja 2019, 18:58
autor: Philipek
mam takie pytanie:
posiadam 2 głośniki od wieży (in:80w out:40w 6Ω) i chciałbym w pełni wykorzystać ich moc, jakiego urządzenia użyć by to uczynić? przeglądałem mixery audio ale nie wiem czy to dobry pomysł, przejrzałem również wzmacniacze ale jestem zielony jesli chodzi o tematy audio i nie wiem czy to będzie odpowiednie rozwiązanie. W skrócie - jakiego urządzenia użyć aby w pełni wykorzystać moc tych głośników?
Poniżej załączam jeszcze zdjęcie etykiety z głośnika

#2 Jakie urządzenie wybrać aby w pełni wykorzystać głośniki od wieży?

: pn 20 maja 2019, 19:12
autor: Miles
Cześć.

Będę szczery. Według mnie inwestowanie w jakiekolwiek elementy, aby stworzyć system na bazie wskazanych przez Ciebie kolumn to będzie strata kasy. Obawiam się, że tego typu zestawy głośnikowe to raczej kiepski sprzęt. Dlatego widzę tu dwa wyjścia:

1.Nie interesuje Cię w ogóle jakość dźwięku, chodzi tylko o to, żeby "zagrało". W takim przypadku kup jakikolwiek niedrogi amplituner czy wzmacniacz, byle sprawny, i jakiś tam dźwięk popłynie z tych kolumienek. Tyle że będziesz jeszcze potrzebował tzw. "źródła", czyli odtwarzacza płyt czy plików - zależy jakich nośników dźwięku zamierzasz używać.

2.Interesuje Cię choć trochę jakość dźwięku, chcesz żeby był on poprawny, a nawet żeby w przyszłości można go było ulepszyć. W takim przypadku najlepiej sprzedać te głośniki za tyle ile się da i pomyśleć o kupnie czegoś lepszego. Wtedy musiałbyś się zastanowić ile chcesz wydać; następnie pytasz na forum i ludzie doradzą Ci jaki najlepszy sprzęt można kupić w danych pieniądzach. Tyle.