Wzmacniacze, przedwzmacniacze lampowe, końcówki mocy.Lampy vs tranzystory

Awatar użytkownika

Angel
Administrator

#16 Lampy vs tranzystory

Post autor: Angel » czw 09 wrz 2021, 23:44

@Simpson, niedrogie, wręcz bardzo tanie są przewody Belden 8402.Tylko nie wiem jak się sprawują ze wzmacniaczami tranzystorowymi. Bo do lampiaków są świetne. Znam kilka osób stosujące te interkonekty z powodzeniem. Nie wiem jak sprawdzą się [
@Miles ma teraz na odsłuchu moje Beldeny. Może Ci je podeśle, gdy skończy słuchać?
Mój jest na wtykach KLEI Classic Harmony. Srebrzona miedź.
Mam jeszcze jedną parę tych przewodów, ale bez wtyków. Posiadam jeszcze jeden przewód do zrobienia a jest to podobno lepszy od Beldena
In Akustik NF 202. Niestety obydwa są to gołe przewody bez wtyków. Gdybyś miał wtyki i chciał sprawdzić, To chętnie wyślę Ci te przewody.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Starszy Specjalista Audiolub
Kontakt:

#17 Lampy vs tranzystory

Post autor: DiBatonio » pt 10 wrz 2021, 02:52

Ten In Akustik NF202, może być ciekawym tanim kabelkiem, warto go oprawić porządnymi wtykami.

Awatar użytkownika

Angel
Administrator

#18 Lampy vs tranzystory

Post autor: Angel » pt 10 wrz 2021, 08:00

Tak właśnie zamierzam zrobić. Kupię jakieś najlepsze wtyki typu Bullet plug (bo takie się sprawdziły przy Beldenie). Na razie jednak miałem inne wydatki, więc In Akustik musi poczekać. Jeśli rzeczywiście jest lepszy od Beldena 8402, jak twierdzą niektórzy, to mogą być bezkonkurencyjne interkonekty tak nawet do 2 kzł.
Belden dobrze sprawdza się z urządzeniami lampowymi. Jak z tranzystorowymi, może @Miles wkrótce napisze a później @Simpson o ile będzie chciał go przetestować.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#19 Lampy vs tranzystory

Post autor: Simpson » pt 10 wrz 2021, 08:38

Ależ oczywiście, że jestem na tak jeśli chodzi o sprawdzenie Beldena 8402. Z chęcią wezmę na odsłuch do siebie, ale jeszcze na spokojnie, niech @Miles się nie spieszy. @DiBatonio coś wspominał o remoncie łazienki, mnie właśnie też to czeka w najbliższym czasie i nie wiem ile to potrwa, a krótko nie będzie, bo chyba za większość prac sam się będę musiał zabrać :?

Jak się uporam z łazienką to na pewno się przypomnę.
@Mały 75 , ostatnimi czasy mocno zarobiony, zdarza się i po 13h pracy, a po tylu godzinach, po powrocie to już się naprawdę nic nie chce ;)

Awatar użytkownika

Mały 75
Czeladnik Audiolub

#20 Lampy vs tranzystory

Post autor: Mały 75 » pt 10 wrz 2021, 10:51

Zawsze można poprosić o pomoc w miarę możliwości coś doradzę , a nawet potrafię niektóre rzeczy zrobić 😁 . Pzdr

Awatar użytkownika

Angel
Administrator

#21 Lampy vs tranzystory

Post autor: Angel » sob 11 wrz 2021, 02:06

@Simpson, jeśli rzeczywiście czas Cię nie nagli, to jest szansa, że oprawię In Akustika we wtyki i wówczas posłuchasz obydwu, porównasz ocenisz.
Być może będzie już wygrzany przeze mnie.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#22 Lampy vs tranzystory

Post autor: Simpson » sob 11 wrz 2021, 14:06

@Angel , brzmi to wręcz znakomicie. A jak zabrzmi - chętnie sprawdzę u siebie.
Dokładnie tak, czas nie nagli.

Awatar użytkownika

Ender
Junior Audiolub

#23 Lampy vs tranzystory

Post autor: Ender » śr 15 wrz 2021, 12:45

https://avcorp.pl/product-pol-2167-DIY- ... metry.html

Jakiś czas temu zrobiłem sobie interkonekty z tego przewodu. Dobrze ekranowany. Szczegółowy, szybki, dobrze dociąża dół, dość neutralny. Ładnie ułożona scena. Nie wyostrza górnego pasma. Na wtyki dałem furutecha, które miałem ze zworek. Same wtyki są dość uciążliwe w użyciu, bo trzeba je dobrze dokręcić do gniazda RCA by był dobry styk. Oceniam bardzo dobry stosunek jakość / cena. Lutowałem cyną Mundorfa.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Miles
Administrator

#24 Lampy vs tranzystory

Post autor: Miles » ndz 19 wrz 2021, 19:15

Tak myślę nad tytułowym zagadnieniem i przyszło mi do głowy, w myśl maksymy "Gdzie dwóch się bije...", że pewnego dnia wszystkich może pogodzić... klasa D :mrgreen: .
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

https://patronite.pl/rockserwisfm

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#25 Lampy vs tranzystory

Post autor: DiBatonio » ndz 19 wrz 2021, 19:41

Miles pisze:
ndz 19 wrz 2021, 19:15
Tak myślę nad tytułowym zagadnieniem i przyszło mi do głowy, w myśl maksymy "Gdzie dwóch się bije...", że pewnego dnia wszystkich może pogodzić... klasa D :mrgreen: .
Gato Audio z powodzeniem stosuje te klasę w swoich wzmacniaczach i daje radę.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#26 Lampy vs tranzystory

Post autor: DiBatonio » ndz 19 wrz 2021, 19:43

Ender pisze:
śr 15 wrz 2021, 12:45
https://avcorp.pl/product-pol-2167-DIY- ... metry.html

Jakiś czas temu zrobiłem sobie interkonekty z tego przewodu. Dobrze ekranowany. Szczegółowy, szybki, dobrze dociąża dół, dość neutralny. Ładnie ułożona scena. Nie wyostrza górnego pasma. Na wtyki dałem furutecha, które miałem ze zworek. Same wtyki są dość uciążliwe w użyciu, bo trzeba je dobrze dokręcić do gniazda RCA by był dobry styk. Oceniam bardzo dobry stosunek jakość / cena. Lutowałem cyną Mundorfa.
Pozdrawiam
Może dzięki wtykom, bo słyszałem opinie, że jednak dość mocno zaznacza górę.
Brałem prze chwilę pod uwagę jak szukałem do słuchawkowego kabelka, ostatecznie dałem sobie spokój.

Awatar użytkownika

Miles
Administrator

#27 Lampy vs tranzystory

Post autor: Miles » ndz 19 wrz 2021, 20:14

DiBatonio pisze:
ndz 19 wrz 2021, 19:41
Gato Audio z powodzeniem stosuje te klasę w swoich wzmacniaczach i daje radę.
Doświadczenie z klasą D do niedawna miałem prawie żadne. Słuchałem kiedyś monobloków Audiomatus z kolumnami Vandersteen i grało to jałowo i bezdusznie. Więc uznałem, że szkoda czasu na takie wynalazki. Oczywiście wszelkie uogólnianie jest błędem i nie ma znaczenia czy to lampa, tranzystor, czy klasa D. Jednak wtedy pomyślałem co pomyślałem.
Natomiast jakiś czas temu kolega wszedł w posiadanie japońskiego wzmacniacza grającego w klasie D, o ile nie mylę "numerków" w nazwie to jest to Spec RSA-717 EX.
No i gra to rewelacyjnie. Wciągająco, z ogromną kulturą, a momentami magicznie na sposób "lampowy". Z miejsca zmieniłem swój pogląd na takie urządzenia. A ten Spec w dodatku jest pięknie zrobiony. Cud miód.
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

https://patronite.pl/rockserwisfm

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#28 Lampy vs tranzystory

Post autor: DiBatonio » ndz 19 wrz 2021, 21:17

@Miles piękny wzmacniacz ten SPEC.
Jest jeszcze marka AGD która klasę D zamknęła w lampie, za oceanem bardzo ceniona za brzmienie.

ODPOWIEDZ